چیدمان بالکن
ادامه مطلب
فضای باز

چیدمان بالکن

بالکن و تراس جزو آن بخش هایی از خانه هستند که در کشور ما چندان اهمیتی به آن داده نمی شود و بیشتر یا برای پهن کردن لباس ها از آن استفاده می شود یا به عنوان انباری برای ریختن وسایل بی استفاده. به عکس نوع چیدمان و کاربری تراس در دیگر کشورهای دنیا کمی متفاوت است آنها به تراس و بالکن به چشم یک نشیمن بهاری و تابستانی نگاه می کنند و ارزش زیادی برای این بخش خانه قائل هستند.

ادامه مطلب

مبلمان شهری
ادامه مطلب
فضای باز

چند نمونه از مبلمان شهری خلاقانه آمریکا و اروپا

مبلمان شهری به وسایل، تجهیزات و ترکیب هایی اتلاق می شود که در فضای باز ساخته می شوند و غالبا مصرف عمومی دارند یا...

ادامه مطلب

مبلمان حصیری
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان, فضای باز

مبلمان حصیری در فضای باز

علاوه بر دکوراسیون داخل خانه دکوراسیون خارج از خانه یا همان تراس یا حیاط خانه نیز اهمیت دارد. زیرا افراد برای لذت بردن از زندگی خود به تفریح در فضای باز نیز نیاز دارند.

ادامه مطلب

طراحی باغ
ادامه مطلب
فضای باز

طراحی باغ و سبک های مختلف آن

طراحی و اجرای یک چشم انداز زیبا یکی از ضروریات هر پروژه ای است. دکوراسیون باغ مفهومی نقش بسته بر سرزمین و برآمده از فرهنگ و شکل گرفته در آداب و رسوم مردمان است.

ادامه مطلب

7 نکته در مورد تزیینات پاسیو(ایوان، حیاط خلوت)
ادامه مطلب
فضای باز

۷ نکته در مورد تزیینات پاسیو(ایوان، حیاط خلوت)

با استفاده از این هفت نکته که چند تن از برترین طراحان کشور مانند نیت برکس، مگ لونرگان و امیلی مونرو ارائه داده اند، فضای بیرونی خانه خود را به مکان دلنشین تری تبدیل کنید. آن ها نکات برجسته ای در زمینه طراحی دکوراسیون ایوان، خرید مبلمان برای این فضا، استفاده از رنگ، ایجاد فضای نیمه بسته و بهینه سازی فضاهای کوچک ارائه داده اند.                                                                                                     
هنگام انتخاب مبلمان، کوسن و وسایل تزیینی برای فضای باز بیرون از خانه، آب و هوا را نیز در نظر داشته باشید. وسایلی را انتخاب کنید که در عین زیبایی و جذابیت، دوام بالایی داشته باشند. همچنین، هنگام انتخاب تزیینات، از تلفیق طرح ها و الگوها نترسید. هر چه فضای بیرونی خانه تان به سبک و سلیقه شما نزدیک تر باشد (تا این که به سلیقه دیگران نزدیک باشد)، احتمال این که از آن استفاده کنید بیشتر است.
چه ایوان محصور شده و بزرگی داشته باشید چه بخواهید برای برگزاری یک مهمانی در ایوان کوچکتان برنامه ریزی کنید این ایده ها و نکات برای شما بی نهایت مفید خواهند بود.

ادامه مطلب

ادامه مطلب
فضای باز

۱۰ ایده دکوراسیون کریسمس برای فضای باز

شروع سال جدید میلادی برای ارامنه کشورمان یکی از مهم ترین مناسبت هایی است که هر ساله آن را جشن می گیرند. پس با شروع این ایام چه خوب است که فضای خارج خانه ها را هم آماده کنیم چرا که تزیین فضای بیرونی یکی از کارهای مهم مسیحیان است. استفاده از درخت کاج در تزیین دکوراسیون این مناسبت همیشه مرسوم بوده است اما این بار ما شما را با ایده های جدید تزیین و چیدمان کریسمس برای فضای باز آشنا می کنیم، با ما همراه باشد.

ادامه مطلب

هنرمندان شهری و گلباران بهاری
ادامه مطلب
فضای باز

هنرمندان شهری و گلباران بهاری

همه‌ی ما به زیبایی علاقه داریم و علاوه بر توجه به زیبایی خودمان سعی می‌کنیم در هر محیطی از زندگی گرفته تا کار و شهر، آراستگی را به بهترین نحو رعایت کنیم. یکی از ابزارهای زیباسازی شهرها گل‌ها هستند. گل‌ها در محیط شهری و میان استرس‌های روزانه کثیفی و آلودگی تاثیر فوق‌العاده‌ای در آرامش دارند. تحقیقات علمی ثابت کرده افرادی که در محیط‌هایی با منظره‌های زیبا زندگی می‌کنند، استرس و فشار خون کمتری دارند. حتی بیمارانی هم که فضای سبز مناسبی در اختیار دارند سریع‌تر بهبود می‌یابند. بیشتر در بهار با گل‌ها در شهر روبرو می‌شویم به همین مناسبت در متن زیر سراغ چند پروه هنری شهری در ترکیب با گل‌آرایی رفتیم که جذابیت و زیبایی خاصی به محیط زندگی مردم داده‌اند.

ادامه مطلب

10 شهر شکوفه‌ای جهان را بشناسید!
ادامه مطلب
فضای باز

۱۰ شهر شکوفه‌ای جهان را بشناسید!

بهار رسیده و چهره‌ی شهرها با برگ‌های تازه سبز و با گل‌ها و شکوفه‌ها رنگارنگ شده. روزهای بهار بهترین فرصت برای بیرون زدن از خانه و تماشای این گل‌های تازه در باغ و بوستان است. البته برخی مناطق جهان از این حیث ممتاز هستند مثلا اکثر ما ژاپن را به عنوان کشور شکوفه‌ها می‌‍شناسیم اما شهرهای دیگری حتی در کشورهای سردسیر هم هستند که با رسیدن بهار غرق در شکوفه و شبیه به رویا می‌شوند؛ شهرهای شکوفه‌ای جهان را اینجا بشناسید.

ادامه مطلب

باغ مینیاتور: ایرانی کوچک در دل تهرانی بزرگ
ادامه مطلب
فضای باز

باغ مینیاتور: ایرانی کوچک در دل تهرانی بزرگ

باغ مینیاتور تهران فضایی منحصربه فرد در شمال شرق تهران است که در سال ۱۳۹۲ افتتاح شد .این بوستان اولین موزه ی مینیاتوری کشور است و می توان گفت در واقع به کمک این پروژه، ایرانی کوچک در دل تهران بزرگ طراحی شده است.در فاز اول در باغ موزه مینیاتور ماکتهایی از ۱۲ اثر تاریخی ایران که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده اجرا شده است.از جمله ی این آثار می توان به تخت جمشید،میدان نقش جهان اصفهان،ارگ بم ، گنبد قابوس، گنبد سلطانیه و… اشاره کرد. قرار است ماکت های سایر بناهای تاریخی ارزشمند در فاز دوم به این مجموعه اضافه شود.هرکدام از این ماکتها با توجه به جهت های جغرافیایی بناها در محیط اصلی خود و ویژگیهای زمین استقرار یافته اند.در این باغ همچنین از عناصر اصیل معماری ایرانی مانند کاشیکاری ها ، آجرکاری ها و همچنین ویژگی باغهای ایرانی استفاده شده است.در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی از ماکت ها و بخش های مختلف این باغ موزه آشنا کنیم.

 

ادامه مطلب

مبلمان شهری زیبا
ادامه مطلب
فضای باز

چند مبلمان شهری زیبا و کاربردی

مبلمان شهری به وسایل ، تجهیزات و ترکیب هایی اتلاق می شود که در فضای باز ساخته می‌شوند و غالبا مصرف عمومی دارند یا به عنوان نماد و با هدف زیباسازی شهر مورد استفاده قرار می گیرند. هدف از کاربرد مبلمان شهری زیباسازی و رفاه شهروندان است و علاوه بر زیبایی، باید با فرهنگ و بافت شهری نیز تناسب داشته باشد. اهمیت مبلمان شهری به عنوان نماد فرهنگی و پیشرفت شهرسازی موجب شده تا در این مطلب به بررسی چند مبلمان شهری زیبا و کاربردی، در گوشه و کنار دنیا بپردازیم.

ادامه مطلب