شارلوت پریاند
ادامه مطلب
طراحان ماندگار

آشنایی با طراح معاصر شارلوت پریاند

انواع مبلمان از مهمترین عناصر در طراحی داخلی هستند و باتوجه به کارایی و حجم زیادی که اشغال می کنند باید در طراحی داخلی...

ادامه مطلب

طراحان ماندگار

آشنایی با طراح معاصر کریم رشید

کریم رشید یکی از طراحان پرطرفدار عصر حاضر است که بیش از ۳ هزار طرح تولیدی، ۳۰۰ جایزه و کار در بیش از ۴۰ کشور دنیا در کارنامه این طراح افسانه ای می درخشد. این طراح مصری الاصل متولد سال ۱۹۶۰ و دانش آموخته رشته طراحی صنعتی از دانشگاه کارلتون اوتاواست و در مقطع کارشناسی ارشد نیز در دانشگاه پلی تکنیک میلان تحصیل کرده است.

ادامه مطلب

60 ثانیه با طراح مبلمانی که آثارش رنگ و بوی آفریقا را دارند
ادامه مطلب
طراحان ماندگار

۶۰ ثانیه با طراح مبلمانی که آثارش رنگ و بوی آفریقا را دارند

جومو تریکو، طراح اتیوپیایی-آمریکایی، ساکن ایالت ویرجینیا و بنیانگذار شرکت مبلمان جومو است. آثار چوبی زیبایی که جومو طراحی می کند، دست‌ ساز هستند و همه آن ها از فرهنگ و هنر کشورهای جنوب صحرای آفریقا الهام گرفته شده اند. جومو در سال ۱۹۸۷ از کشور آفریقایی اتیوپی به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد تا طراحی صنعتی را در دانشگاه کانزاس مطالعه کند. او پیش از این که طراح مبلمان شود در شغل های مختلفی نظیر سرایدار، متصدی شیفت شب فروشگاه خوار و بار و همچنین صندوقدار یک فروشگاه مواد غذایی اشتغال داشت. هم اکنون نیز به غیر از طراحی به عنوان متخصص داده ها در یک سازمان غیر دولتی بزرگ مشغول به کار است. در یک دقیقه با این داستان زندگی طراح افریقایی کمترشناخته شده، آثار منحصر به فرد و دیدگاه هایش آشنا شوید.

ادامه مطلب

آشنایی با یازده پیشگام طراحی مبلمان اسکاندیناوی (بخش دوم)
ادامه مطلب
طراحان ماندگار

آشنایی با یازده پیشگام طراحی مبلمان اسکاندیناوی (بخش دوم)

همانطور که در بخش قبل گفتیم در بسیاری از کشورهای اروپایی علاقه ی وافری به چیدمان های لوکس همراه با تزئینات مختلف در گوشه و کنار خانه وجود دارد. بر خلاف این مسئله در حوزه اسکاندیناوی خانه هایی ساده و خلوت را ارجح می‌دانند و به چیدمان‌هایی خلوت و ساده اما کاربردی علاقه‌مند هستند. 
با گذشت زمان و گرایش مردم به خانه هایی با دکوراسیون ساده و مینیمال، سبک اسکاندیناوی نیز طرفداران بسیاری پیدا کرد و امروزه یکی از پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید. در این میان طراحان به نام و مشهوری بر شناخته تر شدن سبک اسکاندیناوی در میان کشورهای مختلف جهان تلاش کردند و در این راه آثار ارزشمندی از خودشان به جای گذاشتند. در ادامه با بخش دوم ۱۱ پیشگام طراحی مبلمان اسکاندیناوی و محصولات ماندگارشان آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب

طراحی مبلمان اسکاندیناوی
ادامه مطلب
طراحان ماندگار

آشنایی با یازده پیشگام طراحی مبلمان اسکاندیناوی (بخش اول)

مشخصه‌ مبلمان های مدرن اسکاندیناوی، اصل طراحی ظاهری جذاب توام با کاربردی بودن آن‌هاست. ساخت و تلفیق طرح‌های مختلف در مبلمان اسکاندیناوی در کنار ظرافت ایده‌ها، سادگی و مدرنیسم را القا می‌کند.
در ادامه با یازده طراح و معمار اسکاندیناوی آشنا می‌شویم که در ترویج و محبوبیت این سبک از ابتدا تاکنون بسیار اثرگذار بوده‌اند و در میان سایر طراحان و دوست داران سبک اسکاندیناوی بسیار قابل‌ احترام هستند.
 

ادامه مطلب