مجله اینترنتی دکوکده
سایر

مجله اینترنتی دکوکده

۰
(۰)
مجله اینترنتی
مجله اینترنتی

مجله اینترنتی چه ویژگی هایی دارد؟

مجله های اینترنتی، الکترونیکی یا دیجیتال، نشریاتی هستند که محتوا و ویژگی های نشریات چاپی را دارند اما مطالب خود را به جای چاپ بر کاغذ بر روی اینترنت منتشر می کنند. مجلات اینترنتی کاربردی تر هستند و با قابلیت هایی چون امکان جستجو و ذخیره بخش مورد نیاز از اطلاعات کار کاربران را ساده تر می کنند و دسترسی اطلاعات را سهولت می بخشند.

هرچه زمان وقفه کاربران در صفحات یک مجله اینترنتی بیشتر شود، رتبه سایت بالاتر می رود و نشان از کیفیت مطالب دارد. از آنجا که دسترسی افراد به وب سایت هایی که رتبه بالاتری دارند آسانتر است، نشریات اینترنتی مانند نشریات چاپی تلاش می کنند با تیترهای جنجالی توجه کاربران را جلب و آن ها را از صفحه ای به صفحه دیگر هدایت کنند. این موضوع باعث می شود افراد مدت زمان بیشتری را با نشریه همراه شوند.

مجله اینترنتی

مجله اینترنتی

برتری مجله اینترنتی نسبت به مجله کاغذی چیست؟

ممکن است مجله اینترنتی مانند نشریات چاپی به صورت دوره های منظم مطالب منتشر کنند و یا نظم و قانون خاصی در زمان بندی انتشار مطالب نداشته باشند. این ویژگی را می توان یکی از برتری های مجله اینترنتی نسبت به نوع چاپی دانست. مجلات اینترنتی ممکن است به صورت مستقل فعالیت کنند و یا نسخه دیجیتال مجله ای چاپی، برای حضور آن مجله در گستره وب باشند. این گونه مجلات، نسخه های اینترنتی خود را معمولا با تهیه اشتراک در اختیار خوانندگان قرار می دهند.

اما سایر مجلات اینترنتی مجلات خود را به صورت رایگان برای مطاالعه عموم ارائه می دهند. البته این موارد قواعدی کلی نیست و هر مجله با دیگری در روند ارائه متفاوت است.

حتما بخوانید:  کشورهای برتر در تولید و صادرات فرش

برای مجلات اینترنتی مزایای زیادی می توان بر شمرد که در ادامه به تفصیل یاد می کنیم:

مجلات اینترنتی که امروزه رشد و توسعه چشمگیری دارند منجر به صرفه جویی در هزینه کاغذ و چاپ خواهند شد. با گسترش توجه به بحران های محیط زیست، کاهش استفاده از کاغذ و به تبع آن کاهش آسیب های محیط زیستی، نکته ای مهم و ارزشمند در مزایای مجلات اینترنتی خواهد بود. این کاهش هزینه در مواردی مانند انبارداری، بسته بندی و هزینه های فروش و ارائه نیز به چشم می خورد.

مجله اینترنتی

مجله اینترنتی

معرفی یک مجله اینترنتی

مجلات اینترنتی همچون نمونه های چاپی یا به صورت تخصصی در حوزه ای مشخص فعالیت می کنند و یا به صورت عمومی اطلاعاتی در موضوعات مختلف خبری، ورزشی، هنری، سرگرمی و غیره ارائه می دهند.

مجله اینترنتی دکوکده یک مجله اینترنتی حرفه ای در حوزه مبلمان و دکوراسیون است. این وب سایت برای ارتقای دانش دکوراسیون در میان عموم مردم آغاز به فعالیت کرده و مطالبی مختلف در مورد انواع مبلمان، سبک های دکوراسیون فضاهای مسکونی، تجاری و اداری منتشر می کند.

مجله اینترنتی دکوکده راهکارهایی نو و الهام بخش را در زمینه چیدمان و دکوراسیون داخلی ارائه می دهد و با این روند مخاطبان زیادی به خود جلب کرده است.

این نشریه اینترنتی مبلمان و دکوراسیون علاوه بر ارائه اطلاعات، بهترین مبلمان را چه در کاربری خانگی و چه اداری معرفی می کند و همچنین پاسخگوی پرسش های شما در حوزه های مختلف دکوراسیون خواهد بود.

مجله اینترنتی

مجله اینترنتی

به جز کاهش هزینه ها، ناشران با توزیع نشریات خود بر روی اینترنت امکان آرشیو اطلاعات را به سادگی فراهم می کنند و دسترسی به آن ها طولانی مدت است. به همین دلیل مطالب غیرخبری برای این مجلات اهمیت بسیار بیشتری دارند. علاوه بر این مجلات اینترنتی می توانند با انتشار آگهی و تبلیغات سود مورد نظر خود را کسب کنند. از آنجا که در مجلات اینترنتی محدودیت فضا و هزینه کاغذ برای آگهی ها وجود ندارد، این مجلات می توانند حجم بیشتری آگهی را منتشر کنند.

حتما بخوانید:  خوگر، رسانه رسمی دیجیتال نمایشگاه های هدکس و کیتکس

این مجلات مزیت دیگری دارند که از آن ها می توان به ارائه فیلم، عکس و موسیقی نیز اشاره کرد. ارائه اطلاعات به صورت چند رسانه ای محدودیتی حائز اهمیت در مجلات چاپی است. به جز این، مجلات چاپی به طور مداوم نیاز به طراحی و صفحه بندی دارند و این حضور مداوم نیروهای هنری و گرافیست ها را طلب می کند؛ اما مجلات اینترنتی قالبی ثابت دارند که تنها نیاز به آپلود اطلاعات بر آن وجود دارد و به همین دلیل تولید یک نشریه اینترنتی می تواند به صورت دور کار و بدون نیاز به حضور اعضاء انجام گیرد.

البته مجلات اینترنتی بدون هزینه نیستند و به جای هزینه های چاپ و ارائه، هزینه هایی جهت تولید و نشر اطلاعات وجود دارد. این هزینه ها شامل کدنویسی، خرید سرور و دامین، خرید نرم افزار های تبدیل فایل به مجله و غیره است که این ها به خصوص در ابتدای شروع فعالیت یک مجله اینترنتی بسیار مهمند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط