مبل تختخوابشو در دکوراسیون
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

مبل تختخوابشو را چگونه در دکوراسیون به کار ببریم؟

۰
(۰)

مبل تختخوابشو در دکوراسیون جایگزین بسیار خوبی برای رختخواب ‌هایی هستند که بزرگتر‌هایمان برای مهمان در خانه نگه می‌داشتند. رختخواب‌ ها بسیار جاگیر هستند و جا به‌ جا کردنشان هم کار زیاد آسانی نیست. البته این تنها کاربرد یک مبل تختخوابشو نیست. شما می‌توانید از این محصولات در زندگی روزمره نیز استفاده‌ کنید. مثلا بیشتر افراد دوست دارند که آخر شب‌ها جلوی تلویزیون دراز بکشند و فیلمی را تماشا کنند. اما اینکه این مبل‌ ها را در کجا و چگونه استفاده کنید شاید سؤال خیلی از شما باشد. در این مطلب به این سؤال پاسخ می‌دهیم. برای انتخاب یک مبل‌ تختخوابشو باید به چندین نکته توجه کنید. هماهنگی آن با دکوراسیون داخلی منزل شما و دیگر مبلمان اهمیت بسیاری دارد. خوشبختانه امروزه تنوع این مبل‌ ها آنقدر زیاد شده‌است که در این باره به مشکلی برنمی‌خورید. نکته دیگر ‌اندازه‌ مبل تختخوابشو است. در این رابطه باید دو اندازه‌‌ مختلف را به‌ خاطر بسپارید. پیش از هر چیز مبلی که انتخاب می‌کنید نباید نسبت به اتاقی که در آن قرار می‌گیرد زیاد بزرگ باشد. در عین حال اندازه‌ آن زمانی که تبدیل به‌ تخت می‌شود نیز باید مورد توجه قرار گیرد. مبل ‌های تختخوابشو امروزه در ابعاد مختلفی قابل تهیه هستند. مبل‌ های تختخوابشوی تک نفره، دو نفره و یا کینگ.

مبل تختخوابشو در دکوراسیون

مبل تختخوابشو برای سوئیت‌های کوچک

در سوئیت‌های کوچک که فضای اتاق خواب و نشیمن یکیست مبل‌ های تختخوا‌شو کاربرد بسیاری دارند. برای چنین محیطی بهتر است از مبلی استفاده کنیم که هم برای نشستن و هم برای خواب راحت باشد. در عین‌حال سعی کنید که این مبل ظاهر خوشایندی هم داشته باشد چرا که قسمت اعظم روز را از آن به‌عنوان یکی از پر جلوه‌ترین عناصر اتاق نشیمن استفاده می‌کنید. مبل تختخوابشو را طوری قرار دهید که به ‌سمت تلویزیون یا نقطه کانونی اتاق باشد و سپس باقی وسایل را اطراف آن بچینید. توجه داشته باشید که فضای کافی برای باز کردن مبل و تبدیل کردن آن به ‌تخت را داشته باشید. 

مبل تختخوابشو در دکوراسیون

سالن نشیمن کاربردی

امروزه ست‌ مبلمان ال شکل محبوبت فراوانی پیدا کرده‌اند هم طراحان دکوراسیون و هم عموم مردم دوست دارند که از آنها در دکوراسیون داخلی خانه ‌ها استفاده کنند. این نوع از مبل‌ها تعداد نفرات بیشتری را روی خود جای می‌دهند و در عین حال به‌دلیل جدا نبودن و نداشتن دسته بسیار راحت هستند. خبر خوب اینکه همین مبل‌ها را می‌توانید در نوع تختخوابشو هم تهیه کنید. اگر خانه شما اتاق مهمان ندارد و به‌دنبال مبل ‌های تختخوا‌شو برای اتاق نشیمن یا پذیرایی خود هستید، مدل ال شکل آنها می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ ها باشد. زمانی که این مبل‌ها به‌طور کامل باز می‌شوند تبدیل به‌ تختخواب‌ های بزرگی می‌شوند که با توجه به ابعادشان می‌توانند تعداد نفرات زیادی را روی خود جای دهند.

حتما بخوانید:  مبل سبز تیره را چگونه در دکوراسیون جای دهیم؟

مبل تختخوابشو در دکوراسیون

اتاق مهمان چند منظوره

آیا در خانه‌ خود یک اتاق اضافه دارید؟ آیا مطمئن نیستید که می‌خواهید از این اتاق برای دفتر کارتان استفاده کنید و یا آن را تبدیل به اتاق مهمان کنید؟ شاید هم استفاده‌ های دیگری برای آن در نظر گرفته‌اید. چاره‌ دودلی شما بسیار راحت است. خانه‌ ایده‌آل همه افراد جایی ا‌ست که برای هر منظور اتاق جداگانه‌ ای داشته باشند. حال آنکه مبل‌ های تختخوابشو به‌ ما امکان تلفیق فضاهای مختلف در یک فضا را می‌دهند. شما می‌توانید اتاق اضافه‌ی خانه‌ی خود را به‌ هر طریقی که می‌خواهید دکور کنید. با قرار دادن میز کار، یک صندلی و چند قفسه آن را تبدیل به یک اتاق کار کنید. وجود یک مبل تک‌ نفره و یا یک کاناپه دونفره در چنین اتاقی نه‌ تنها به ‌هیچ وجه با دکوراسیون ناهماهنگ نیست بلکه می‌تواند بسیار چشم نواز نیز باشد. یک میز پایه‌ کوتاه کنار آن قرار دهید و فضای مناسبی برای استراحت کردن در بین کارهایتان ایجاد کنید. حال اگر همین مبل را در نوع تختخوابشو تهیه کنید می‌توانید این اتاق را همزمان به اتاق‌ مهمان تبدیل کنید. برای استفاده‌ بهتر می‌توانید در گوشه‌ای از اتاق یک دراور و یک آیینه نیز قرار دهید بدین‌ترتیب هم برای قرار دادن وسایل اضافه‌ خود و هم در مواقع لزوم برای وسایل مهمانتان فضای کافی خواهید داشت.

 

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط