مبل ال شکل
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

مبل ال شکل را چگونه در دکوراسیون استفاده کنیم؟

۰
(۰)

مبلمان ال شکل از کنار هم قرار دادن تکه هایی از مبلمان تک دسته یا بی دسته تشکیل می شود. مبلمانی چند منظوره که تقریبا در تمامی اتاق های نشیمن با هر اندازه ای قابل استفاده است. این کاناپه ها فضای نشیمن راحت و زیادی را در اختیار شما قرار می دهند و به دلیل اتصال به هم و اینکه به اشغال جایی برای دسته مبل نیازی ندارند بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک به شمار می روند.

مبل ال شکل

مبلمان ال شکل را بر اساس کاربرد موردنیاز می توانید جابه جا کنید و به عنوان مثال آن را به عنوان فضایی برای دور هم جمع شدن های خانوادگی یا حتی جای خوابی برای مهمانان خود در نظر بگیرید. این نوع کاناپه ها می تواند به عنوان نقطه کانونی اتاق نشیمن به حساب بیایند. در این حالت رنگی را برای دیوارها انتخاب کنید که اجازه دهد کاناپه در فضا بدرخشد. به عنوان مثال رنگ قرمز یا زرد برای دیوار مناسب است به شرطی که کاناپه شما سفید، مشکی یا کرم باشد. مخالف این نیز می تواند بسیار جذاب باشد.اگر می خواهید کاناپه نقطه کانونی فضا باشد در هر حال رنگ دیوار و کاناپه باید متضاد باشند که البته می توانید با اضافه کردن کوسن هایی هماهنگ با رنگ دیوار این تضاد را دلنشین کنید. اما چنانچه نمی خواهید مبلمان به عنوان نقطه کانونی در فضا به چشم آید باید رنگ دیوار و کاناپه را هماهنگ در نظر بگیرید تا کاناپه در بافت دیوار پنهان شود.

مبل ال شکل

آیا فضای شما مدرن، کلاسیک یا مینیمال است؟ مبلی را انتخاب کنید که سبک فضا را انعکاس دهد. به عنوان مثال برای فضای مدرن خود کاناپه ای با خطوط هندسی ساده و نشیمنی نزدیک به زمین انتخاب کنید.چنانچه هنوز فضا را دکور نکردید رنگ و سبک مبل ال می تواند کلید خوبی برای انتخاب رنگ و سبک غالب فضا باشد.

حتما بخوانید:  چرا خانه من نامنظم به نظر می‌آید؟

در مورد انتخاب پارچه و جنس مبلمان ال شکل هم باید همین دقت را داشته باشید. پارچه ای که برای کاناپه انتخاب می کنید باید مطابق با سبک فضا باشد به عنوان مثال پارچه هایی با طرح های گلدار و شطرنجی مناسب فضایی با سبک روستیک است.

به جنس کاناپه نیز توجه داشته باشید. اگر می خواهید از این کاناپه در فضای نشیمن استفاده کنید حتما از پارچه هایی بادوام با رنگ های نسبتا تیره استفاده کنید. اگر فضای کوچکی دارید از انتخاب رنگ های تیره برای کاناپه بپرهیزید و از رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید. اگر نگران بی روح شدن فضا هستید می توانید رنگ های شاد را با کمک کوسن ها به فضا وارد کنید. اما توجه داشته باشید که رنگ کوسن ها با دیگر رنگ های به کار رفته در فضا هماهنگ باشد.

مبل ال شکل

قبل از خرید مبل ال شکل باید چند گزینه را امتحان کنید:

روی آن بنشینید و راحتی پاها و کمرتان را بررسی کنید

عمق کاناپه باید برای اندام شما و افراد خانواده مناسب باشد.

محل قرارگیری

باور کنید یا نه فضای وسط اتاق بهترین مکان برای مبل ال شکل است. به دلیل اینکه این کاناپه ها از انواع دیگر مبلمان بزرگتر و عمیق تر هستند قرار دادن آنها در وسط اتاق فضای بیشتری برای قرار دادن مبلمان دیگر در اختیار شما قرار می دهد و دسترسی به تمام تکه های این مبلمان را راحت تر می کند. تکه های بزرگتر این کاناپه ها عامل مهمی در چیدمان آنها هستند. تکه هایی را که ثابت هستند و جدا نمی شوند خارج از مسیرهای رفت و آمد قرار دهید البته ممکن است برای اینکه مبلمان بهتر در اتاق قرار بگیرد وسوسه شوید تکه های آن را از هم جدا کنید اما در نظر داشته باشید که این مبل به صورت متصل به هم طراحی شده است و جدا کردن آن مانند پازلی نیمه می ماند و حس ناتمام بودن را به شما و دکوراسیون القا می کند.

حتما بخوانید:  نکاتی برای داشتن یک آشپزخانه مدرن

در فضاهای کوچک مبل ال را بر اساس اندازه و شکل اتاق انتخاب کنید. بعضی از انواع این کاناپه ها گرد و بیضی شکل هستند و انواع(V)وی شکل و (L)ال شکل نیز دارند. کاناپه های وی شکل جمع و جور برای فضاهای کوچک مناسب هستند. در حالیکه در فضاهای بزرگ دست شما در انتخاب باز است و می توانید کاناپه ای با هر سبک و اندازه را انتخاب کنید.

 

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط