مبلمان از نوعی دیگر؛ طراحی مبلمان برای علاقه‌مندان به هواپیما
بناهای تاریخی و نماد

مبلمان از نوعی دیگر؛ طراحی مبلمان برای علاقه‌مندان به هواپیما

۰
(۰)
استودیو طراحی و ساخت مبلمان موتوآرت (motoart)
استودیو طراحی و ساخت مبلمان موتوآرت (motoart)

موتوآرت (motoart) یک استودیو بزرگ طراحی مبلمان در کالیفرنیا آمریکا است که در نگاه اول ظاهر آن شباهت زیادی به یک کمپانی تولیدمبلمانندارد. سوله‌های بزرگ، ساختمان‌هایی شبیه به آشیانه و قطعات بزرگ و کوچکی نظیر بال و بدنه و پروانه هواپیما نخستین چیزهایی هستند که توجه هر بازدیدکننده از این استودیو را به خود جلب می‌کند. اما این شرکت برخلاف ظاهر خود از قطعات هواپیماهای اوراقی، مبلمانی خیره‌کننده تولید می‌کند.

مبلمان طراحی شده توسط شرکت موتوآرت (motoart)

مبلمان طراحی شده توسط شرکت موتوآرت (motoart)

با گردشی در وب سایت این شرکت تقریباً هر محصول اداری یا خانگی را مشاهده خواهید کرد. میزهای اداری ساخته شده از بال و روکش موتور هواپیما، میزهای کانتر، روشویی، میز کنفرانس، قفسه‌های نگهداری و حتی تخت خواب از جمله تولیدات موتوآرت هستند که همگی از قطعات واقعی هواپیما ساخته شده‌اند.

اوراق کردن هواپیماهای بوئینگ 747 برای استفاده در مبلمان شرکت موتوآرت (motoart)

اوراق کردن هواپیماهای بوئینگ ۷۴۷ برای استفاده در مبلمان شرکت موتوآرت (motoart)

این شرکت عمدتاً از هواپیماهای بوئینگ ۷۴۷، ۷۳۷، ۷۲۷ و ۷۰۷، بمب‌افکن استراتژیک بی ۵۲، هرکولس سی ۱۳۰ و سایر هواپیماهای مسافربری، ترابری و بمب‌افکن قدیمی برای تولید محصولات خود استفاده می‌کند. این هواپیماها یا به صورت کامل و یا تکه تکه به کارخانه موتوآرت منتقل می‌شود و توسط تکنسین‌های این شرکت به قطعات کوچک‌تر بریده می‌شوند. اگر به مطالعه تاریخچه هواپیماها نیز علاقه دارید بد نیست سری به وب سایت موتوآرت بزنید و آرشیو بزرگ آن درباره هواپیماهای جدید و قدیمی را مطالعه کنید.

طراحی مبلمان برای علاقه‌مندان به هواپیما

طراحی مبلمان برای علاقه‌مندان به هواپیما

موتوآرت محصولات خود را کاملاً سفارشی و با ابعاد، رنگ و سبک دلخواه مشتریان خود آماده می‌کند به‌گونه‌ای که هیچ کدام از محصولات این شرکت شباهتی به دیگری ندارد و کاملاً منحصر به فرد است. علاوه بر تولید مبلمان، این شرکت در زمینه طراحی داخلی نیز فعال است و با استفاده از بدنه هواپیما می‌تواند پوشش دیوار و سقف را نیز تولید کند.

حتما بخوانید:  گذر از کوچه باغ‌ها
دفاتر اداری طراحی شده توسط شرکت موتوآرت (motoart)

دفاتر اداری طراحی شده توسط شرکت موتوآرت (motoart)

خلاقیت مهندسان و طراحان موتوآرت در زمینه تولید قطعات مبلمان متفاوت موجب شده تا شرکت‌های بزرگ و شناخته‌شده‌ای نظیر مایکروسافت، رد بول و AOL از مشتریان دائمی این استودیو باشند. به نظر می‌رسد تا زمانی که هواپیمایی در جهان پرواز می‌کند و رویای پرواز در ذهن انسان شکل می‌گیرد، موتوآرت نیز به کار خود ادامه خواهد داد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.