لوستر اتاق نوزاد
کودک و نوجوان

لوستر اتاق نوزاد

۵
(۱)

۱. از نورهای ملایم استفاده کنید
این مسلم است که نور شدید و بسیار روشن موجود در سقف اتاق که مستقیما به چشم کودک میرسد ناسالم است و هیچ پدر و مادری نیز دوست ندارد تا این اتفاق برای فرزندش بیفتد پس هنگام خرید لوستر باید توجه داشت که گونه ای انتخاب شود که شدت نور نقطه ای در آن کم باشد. نورهایی که گسترده و یا مخفی هستند بهترین گزینه برای اتاق نوزاد به شمار می‌آیند.

۲. از پرده مناسب استفاده کنید
همانطور که وجود نور طبیعی سیار خوب و موثر است گاهی نبود آن نیز بسیار لازم است. به عنوان مثال در هنگام خواب در طی روز این نور می‌تواند اذیت‌کننده باشد. بنابراین مهم است تا از چند لایه پرده یا گونه ای پرده استفاده کنید که در صورت لزوم نور را به صورت کامل بگیرد و در شرایط مختلف این امکان را بدهد که مقدار نور ورودی را تنظیم کنید.

۳. برای کارهای مختلف نور مخصوص داشته باشید
گاهی در نیمه شب مجبور به تعویض لباس و پوشک فرزندتان هستید و یا می‌خواهید در کنار او کتاب بخوانید یا به کارهای خود برسید و در این هنگام نمیتوان و لازم نیست کل چراغ‌ها را روشن کرد. برای این موقع می‌توانند از نور‌های ایستاده مانند آباژور‌های با ارتفاع و نورهای مختلف در محل‌های متفاوتی از اتاق استفاده کنید و در صورت نیاز و با بزرگ‌تر شدن فرزندتان جای آن‌های نیز تغییر دهید.

۴. چراغ خواب مناسب داشته باشید
برای نوزادان هماهنگ شدن با محیط اطراف خود مساله‌ای مهم و دشوار است و برای راحت‌تر شدن این موضوع وجود نور مناسبی در شب در اتاق آن‌ها بسیار ضروری است. این نور که می‌تواند به رنگ‌ها و شکل‌های مختلف باشد برای جلوگیری از ترسیدن نوزاد هنگام بیدار شدن در شب و راحتی کار مادر برای رسیدگی به او موثر می‌باشد.

حتما بخوانید:  سرزمین بازی ها و یادگیری خلاق!

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط