قیمت صندلی اداری
فضای اداری

قیمت صندلی اداری عاملی برای رقابت میان عرضه کنندگان (قسمت آخر)

۰
(۰)

صندلی آزمایشگاهی

شاید تصور کنید برای محیطی مانند آزمایشگاه وجود یک صندلی اختصاصی چندان ضروری به نظر نرسد و یا دست‌کم در میان انواع صندلی‌های کارمندی و کانتر و انتظار یک محصول مناسب برای این فضا پیدا شود. این اظهارنظر اگرچه با استانداردهای امروز مغایرت دارد اما متأسفانه در بسیاری از مراکز علمی و پژوهشی به دلیل بی‌توجهی به یک رسم رایج بدل شده است؛ اما سؤال اینجاست که چرا باید از صندلی آزمایشگاهی استفاده کنیم؟

پاسخ را با نگاهی به صندلی‌های آزمایشگاهی نیز درمی‌یابیم. در نگاه نخست به بیشتر این‌گونه از صندلی‌ها، آنها را ترکیبی از انواع صندلی‌های کانتر و کارمندی می‌بینیم؛ یک صندلی پایه‌بلند با امکان چرخش ۳۶۰ درجه، گاهی با دسته‌های قابل تنظیم و در اغلب اوقات قابل نظافت و شستشو. ویژگی‌هایی که به‌طور کامل در سایر صندلی‌ها یافت نمی‌شود.

صندلی آزمایشگاهی

صندلی آزمایشگاهی

صندلی‌های آزمایشگاهی با هدف دسترسی راحت به فضای اطراف طراحی شده‌اند. این صندلی‌ها معمولاً از ارتفاع بالایی برخوردارند تا کاربر تسلط کافی بر سطح میز کار خود داشته باشد. از سوی دیگر این ارتفاع بالا موجب جدا شدن کف پا از سطح زمین می‌شود که در دراز مدت آثار زیان باری بر سلامت زانو و مفاصل خواهد گذاشت در نتیجه طراحان در صندلی‌های آزمایشگاهی مرتفع میله‌هایی افقی برای قرار دادن پا تعبیه می‌کنند. از سوی دیگر وجود دسته نیز در این صندلی‌ها اگرچه الزامی نیست اما کاربران می‌توانند بر اساس نیاز خود گزینه مناسب‌تر را انتخاب کنند. صندلی آزمایشگاهی اغلب در معرض آلودگی و تماس با مواد شیمیایی مختلف است در نتیجه قابلیت شستشوی آسان آن از ویژگی‌هایی است که در سایر صندلی‌های اداری به این اندازه مشاهده نمی‌کنیم. در نتیجه این محصولات معمولاً از فلز و پلاستیک ساخته می‌شوند و از قسمت‌های فلزی نیز با روکش کروم از خوردگی و زنگ‌زدگی محافظت می‌گردند.

‌صندلی آزمایشگاهی مدل A518، مدل A516، مدل A517 و مدل A418 راحتیران

‌صندلی آزمایشگاهی مدل A518، مدل A516، مدل A517 و مدل A418 راحتیران

‌صندلی آزمایشگاهی مدل A518 راحتیران از محصولات استانداردی است که با هدف کاربرد در محیط‌های آزمایشگاهی طراحی شده است. تمام ویژگی‌هایی در بالا بیان شد در این صندلی به‌طور کامل مشاهده می‌شود. این محصول در فروشگاه خوگر با قیمت ۴۵۵,۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. همچنین صندلی‌های مدل A516، مدل A517 و مدل A418 راحتیران نیز از دیگر محصولاتی هستند که با قیمت پایین‌تر عرضه می‌شوند. این سه محصول به‌طور مشترک از پایه‌ای با جک تنظیم ارتفاع، دسته‌های قابل‌تغییر و امکان تنظیم زاویه پشتی برخوردارند.

حتما بخوانید:  دستیابی به پلان ادارات آنطور که مورد پسند مراجعین می باشد. تهیه شده توسط “Jose Gutierrez”
صندلی‌های آزمایشگاهی ویکتور مدل 706C11 و 706C05 آرام گستر و صندلی‌های تابوره مدل sl104x 12 و sl106x 12 نیلپر

صندلی‌های آزمایشگاهی ویکتور مدل ۷۰۶C11 و ۷۰۶C05 آرام گستر و صندلی‌های تابوره مدل sl104x 12 و sl106x 12 نیلپر

برخی صندلی‌های آزمایشگاهی با ظاهری شبیه به صندلی‌ها کارمندی ساخته می‌شوند. استفاده از الیاف و مواد نرم در قسمت نشیمن و پشتی از جمله وجه شباهت‌های این صندلی‌ها با نمونه‌های کارمندی به شمار می‌رود با این تفاوت که معمولاً از ابعاد کوچک‌تری برخوردارند. این‌گونه صندلی‌های آزمایشگاهی معمولاً برای نشستن طولانی‌مدت مناسب‌تر هستند. هرچند برخی از آنها از ارتفاع کمتری برخوردارند و معمولاً برای آنها دسته‌ای تعبیه نمی‌شود. ‌صندلی‌های آزمایشگاهی ویکتور مدل ۷۰۶C11 و ۷۰۶C05 آرام گستر از جمله این محصولات است که با بالاترین استانداردها طراحی شده‌اند. ارتفاع قابل‌تغییر تا ۹۶ سانتیمتر، دسته‌هایی با ارتفاع مناسب و میله افقی برای قرار دادن پا از ویژگی‌های این دو صندلی آزمایشگاهی محسوب می‌شود. این دو محصول که تنها در قسمت پایه با یکدیگر تفاوت دارند با رویه چرم و پارچه و با قیمت ۴۰۵,۰۰۰ تومان عرضه می‌شوند. ‌صندلی‌های تابوره مدل sl104x 12 و sl106x 12 نیلپر (با قیمت ۳۴۰,۰۰۰ تومان و ۳۸۰,۰۰۰ تومان) نیز از دیگر محصولات این دسته به شمار می‌روند.

صندلی آزمایشگاهی مدل sl206r و مدل SL206 نیلپر و مدل D L106 انرژی

صندلی آزمایشگاهی مدل sl206r و مدل SL206 نیلپر و مدل D L106 انرژی

در میان محصولات متنوع موجود در بازار مبلمان اداری صندلی‌هایی ارزان‌تر نیز مشاهده می‌شود. صندلی‌هایی که اگرچه برخی امکانات آنها حذف شده اما همچنان کارایی خود را حفظ کرده‌اند. این‌گونه صندلی‌ها معمولاً از پشتی برخوردار نیستند. در نتیجه از دسته‌های ثابت یا قابل تنظیم نیز دیگر خبری نیست. با این وصف تنها یک نشیمن بر روی یک پایه ثابت و متحرک با جک تغییر ارتفاع را خریداری خواهید کرد. ‌صندلی آزمایشگاهی مدل sl206r نیلپر از جمله این محصولات به شمار می‌رود که در تنوع رنگ بالا با روکش چرم و پارچه و مجهز به یک جک ۲۱ سانتیمتری تولید می‌شود. این محصول در فروشگاه خوگر به قیمت ۲۸۹,۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. ‌‌صندلی‌های آزمایشگاهی صنعتی مدل SL206 نیلپر (به قیمت ۲۱۰,۰۰۰ تومان) و D L106 انرژی (با قیمت ۱۹۵,۰۰۰ تومان) نیز از دیگر محصولات مشابه و پرطرفدار بازار هستند.

حتما بخوانید:  چه کنیم تا محیط کار خلاقانه ای داشته باشیم
صندلی‌های آزمایشگاهی مدل A315، A316، A212 و A112 راحتیران

صندلی‌های آزمایشگاهی مدل A315، A316، A212 و A112 راحتیران

همچنین اگر به دنبال محصولاتی با قابلیت نظافت بیشتر و بدون پوشش نرم در قسمت کفی هستید ‌صندلی‌های آزمایشگاهی مدل A315، A316، A212 و A112 راحتیران نیز گزینه‌های مناسبی برای انتخاب محسوب می‌شوند.

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس تعریف مشخصی دارد. در یک فضایی مانند اتاق کنفرانس که با توجه به مساحت آن معمولاً از تعداد حضار قابل‌توجهی برخوردار است وجود صندلی‌های اداری با راحتی زیاد اما ابعاد مناسب الزامی است. در این مواقع نمی‌توان از مبلمان اداری به دلیل ابعاد زیاد استفاده نمود افزون بر این قرار دادن مبل اداری در یک اتاق کنفرانس جابجایی و حتی نظافت فضا را بسیار مشکل می‌کند. در نتیجه تولیدکنندگان صندلی‌هایی با شباهت زیاد به مبل اما کارایی بالا طراحی می‌کنند.

صندلی‌های کنفرانس مدل S93b و S93 و F74 لیو

صندلی‌های کنفرانس مدل S93b و S93 و F74 لیو

ظاهر صندلی‌های کنفرانسی معمولاً شباهت زیادی به یکدیگر دارند و از پایه‌ها و دسته‌هایی فلزی و یکپارچه ساخته می‌شوند. صندلی‌های کنفرانس مدل S93b (با قیمت ۸۰۶,۰۰۰ تومان) و S93 لیو (۷۶۷,۰۰۰ تومان) از جمله این محصولاتی هستند که با تنوع رنگ بالا و روکش‌هایی از جنس پارچه و چرم تولید می‌شوند. ارتفاع مناسب پشتی و قوس مناسب ایجادشده بر روی آن به‌طور کامل کمر و ستون انحنای ستون مهره‌ها را پوشش می‌دهد و از بروز کمردرد و دیگر آسیب‌ها جلوگیری می‌کند. روکش پارچه‌ای این محصولات با قابلیت شستشو در برابر سایش نیز مقاوم است. همچنین روکش چرمی نیز از جنس PU و بدون بو و ضد تعرق است.
در کنار این دو محصول، ‌صندلی کنفرانسی مدل F74 لیو نیز از ظاهری متفاوت برخوردار است. این صندلی هم‌اکنون در فروشگاه خوگر با قیمت ۹۰۰,۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. وجود پایه‌هایی جمع‌وجور و جک‌هایی برای تنظیم ارتفاع تغییر زاویه پشتی از امکاناتی است که این صندلی را از محصولات مشابه متمایز می‌کند.

حتما بخوانید:  دمیدن روحی تازه در دکوراسیون اداری با طراحی بیوفیلیک
صندلی کنفرانس مدل T93B و G93 لیو، صندلی مدل 3310 اروند و صندلی‌های کنفرانس مدیریتی مدل C6000 و C8000 راحتیران

صندلی کنفرانس مدل T93B و G93 لیو، صندلی مدل ۳۳۱۰ اروند و صندلی‌های کنفرانس مدیریتی مدل C6000 و C8000 راحتیران

در میان محصولات موجود در بازار، صندلی‌هایی مشاهده می‌شوند که ظاهری مشابه نمونه‌های مدیریتی دارند هرچند در ساختار یکپارچه دسته و پایه کاملاً با دیگر محصولات مشابه‌اند. روکش چرم و دوخت‌های مجلل از جمله ویژگی این صندلی به شمار می‌رود. ‌صندلی کنفرانس مدل T93B لیو با روکشی از جنس چرم مصنوعی لایه دار PU و مقاوم در برابر سایش (با قیمت ۵۷۲,۰۰۰ تومان) نمونه‌ای باکیفیت از این دسته به شمار می‌رود. افزون بر این، ‌صندلی کنفرانس مدل G93 لیو (با قیمت ۵۴۳,۰۰۰ تومان)، ‌صندلی مدل ۳۳۱۰ اروند (۴۹۵,۰۰۰ تومان) و صندلی‌های کنفرانس مدیریتی مدل C6000 و C8000 راحتیران (هر دو با قیمت ۴۸۰,۰۰۰ تومان) نیز دیگر محصولات این دسته محسوب می‌شوند.

صندلی کنفرانسی مدل 640 دنا، ‌صندلی کنفرانسی طبی تترا CT770 داتیس، ‌صندلی کنفرانسی اپتیما CO745 داتیس و ‌صندلی کنفرانسی مدل C2012 انرژی

صندلی کنفرانسی مدل ۶۴۰ دنا، ‌صندلی کنفرانسی طبی تترا CT770 داتیس، ‌صندلی کنفرانسی اپتیما CO745 داتیس و ‌صندلی کنفرانسی مدل C2012 انرژی

همچنین اگر به دنبال محصولی با قیمت ارزان‌تر در این دسته هستید ما به شما صندلی کنفرانسی مدل ۶۴۰ دنا، ‌صندلی کنفرانسی طبی تترا CT770 داتیس، ‌صندلی کنفرانسی اپتیما CO745 داتیس و ‌صندلی کنفرانسی مدل C2012 انرژی را پیشنهاد می‌دهیم.

همچنین اگر در محیط اداری خود از دکوراسیونی مدرن و خلاقانه استفاده کرده‌اید بدون شک به دنبال محصولاتی جدیدتر و متفاوت‌تر هستید. تولیدکنندگان داخلی نیز این نیاز را به‌خوبی درک کرده‌اند و با حفظ کارایی، محصولاتی با ظاهری متفاوت و جذاب به بازار عرضه می‌کنند. محصولاتی که دیگر در آنها پایه و دسته‌های یکپارچه و طراحی یک‌تکه و ساده با انحناهای همیشگی را مشاهده نمی‌کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط

قیمت صندلی اداری
فضای اداری

قیمت صندلی اداری عاملی برای رقابت میان عرضه کنندگان (قسمت دوم)

۰
(۰)

بی‌تعارف بگوییم که اگر در محل کار خود با مراجعان زیادی سر و کار دارید و آنها به‌ناچار باید زمان قابل توجهی را به انتظار بنشینند، فکری به حال آرامش آنها کنید اگرنه باید آماده تنش‌های گوناگون روحی در محیط کار خود باشید. جدا از سیستم تهویه مناسب، وجود فضای کافی و راحت برای نشستن نیز از ملزومات یک محیط اداری محسوب می‌شود. از سوی دیگر این صندلی‌ها به دلیل استفاده مداوم باید از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشند. در نتیجه طراحان مبلمان اداری با استفاده از فلز و مواد نرم و مقاوم، صندلی‌های مخصوصی به شکل تک یا چند نفره برای چنین فضاهایی طراحی می‌کنند. صندلی‌های انتظار نیز به چند دسته مختلف تقسیم می‌شوند

صندلی انتظار سه نفره مدل 3910 اروند و صندلی انتظار سه نفره مدل A88 لیو

صندلی انتظار سه نفره مدل ۳۹۱۰ اروند و صندلی انتظار سه نفره مدل A88 لیو

صندلی‌های گروهی معمول‌ترین نمونه از صندلی‌های انتظارند که در بیشتر فضاهای سازمانی نظیر بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها، ادارات و حتی مدارس و دانشگاه‌ها مشاهده می‌کنید. این صندلی‌ها در نمونه‌های اولیه (مانند ‌صندلی انتظار سه نفره مدل ۳۹۱۰ اروند) به‌طور کامل از آلیاژهای مستحکم ساخته می‌شوند اما طراحان به‌منظور راحتی و جلوه بیشتر مدل‌هایی مبله با رویه‌ای نرم و راحت نیز به بازار عرضه می‌کنند که از قیمت بالاتری هم برخوردارند. صندلی انتظار سه نفره مدل A88 لیو (با قیمت ۱,۶۳۱,۰۰۰ تومان) از جمله این محصولات به شمار می‌رود. این محصول از پایه‌ای با روکش کروم و دسته‌های انتگرالی در طرفین با سه رویه چرم مصنوعی، پارچه اسپرت و پارچه تنفسی تولید می‌شود.

صندلی انتظار سه نفره مدل Triangle هلگر

صندلی انتظار سه نفره مدل Triangle هلگر

افزون بر این، امروزه با تحول در طراحی فضاهای اداری صندلی‌های انتظار نیز شکل و فرمی مدرن تر و جذاب‌تر به خود گرفته‌اند. طراحان مبلمان تلاش می‌کنند برای محیط‌های با دکوراسیون مدرن و مینیمال و همچنین برای شرکت‌هایی با فضای کار گروهی که عمدتاً از رنگ‌های شاد و جذاب بهره می‌برند، صندلی‌های راحت، کوچک و جمع‌وجور و بدیع تولید کنند. ‌صندلی انتظار سه نفره مدل Triangle هلگر با شکلی شبیه به صندلی کانتر در تنوع رنگی بی‌نظیر و با روکش‌های چرم پالرمو و پارچه میکرولاین از جمله محصولات پرطرفدار این دسته محسوب می‌شود که با قیمت ۱,۵۸۰,۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

حتما بخوانید:  یک صندلی اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟
صندلی انتظار دی تاپ ایتال فوم

صندلی انتظار دی تاپ ایتال فوم

صندلی انتظار دی تاپ ایتال فوم با نمایی شبیه به مبل و ساختاری فلزی و رویه‌ای از فوم سرد تزریقی از دیگر محصولات زیبا و مدرن این دسته به شمار می‌رود که در فروشگاه خوگر با قیمت ۱,۵۲۰,۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

صندلی‌های انتظار سه نفره مدل W8000 و مدل W6000 راحتیران

صندلی‌های انتظار سه نفره مدل W8000 و مدل W6000 راحتیران

صندلی‌های انتظار برخلاف تصور رایج صرفا برای محیط‌های ساده یا مدرن استفاده نمی‌شوند. در حقیقت حتی اگر محیط کاری شما از طراحی رسمی و تا حدودی مجلل برخوردار باشد نیز می‌توانید از صندلی‌هایی با ظاهری شبیه به مبلمان اداری رسمی و کلاسیک استفاده کنید. ‌صندلی‌های انتظار سه نفره مدل W8000 و مدل W6000 راحتیران (هر دو به قیمت ۱,۴۴۰,۰۰۰ تومان) از جمله این محصولات هستند که با روکش‌های مختلف چرم و پارچه عرضه می‌شوند.

مبل تی کنزو ایتال فوم و صندلی انتظار سوپر سافت ایتال فوم

مبل تی کنزو ایتال فوم و صندلی انتظار سوپر سافت ایتال فوم

در بسیاری از فضاهای اداری به دلیل حضور کمتر مراجعین برخی علاقه دارند تا از صندلی‌های تک نفره برای دکوراسیون استفاده کنند و معمولا در چنین مواقعی به دنبال صندلی‌هایی زیبا و با ساختاری شبیه به مبل‌های راحتی هستند. ‌‌مبل تی کنزو ایتال فوم از جمله محصولاتی است که می‌تواند با همین هدف مورد استفاده قرار گیرد. در ساخت این مبل از فوم سرد تزریقی و ساختاری فلزی استفاده شده و در رنگ‌های تیره و روشن با روکش‌های چرم و پارچه تولید می‌شود. این محصول هم‌اکنون با قیمت ۱,۴۰۸,۰۰۰ تومان در فروشگاه خوگر موجود است. افزون بر این ‌صندلی انتظار سوپر سافت ایتال فوم نیز با مشخصاتی مشابه و قیمت ۹۹۸,۰۰۰ تومان گزینه ارزان‌تری محسوب می‌شود.

حتما بخوانید:  16 صندلی اداری ارگونومیک سال 2017 (قسمت دوم)
صندلی انتظار تاپ ایتال فوم، صندلی انتظار تک نفره مدل W210 رادسیستم و صندلی مدل T54 لیو

صندلی انتظار تاپ ایتال فوم، صندلی انتظار تک نفره مدل W210 رادسیستم و صندلی مدل T54 لیو

در محیط اداری نظافت و در نتیجه جابجایی آسان‌تر تجهیزات از اهمیت بالایی برخوردار است. با این وصف در محیط‌های پر رفت و آمد و مستعد آلودگی استفاده از صندلی‌های انتظار راحتی به‌سختی امکان پذیر است. با این وجود پس از گشتی در بازار مبلمان اداری با محصولاتی مواجه می‌شوید که حتی به این نیاز شما نیز پاسخ گفته‌اند. صندلی‌هایی کوچک و کم‌حجم، با طراحی‌های مدرن، در رنگ‌بندی‌های متنوع و از همه مهم‌تر با پایه‌هایی محکم و کوچک که امکان نظافت و جابجایی آنها را برای شما راحت‌تر می‌کنند. این صندلی‌ها در طرح‌های مختلف ساخته می‌شود و تقریباً با هر دکوراسیونی سازگاری دارد. ‌صندلی انتظار تاپ ایتال فوم (با قیمت ۸۷۶,۰۰۰ تومان)، ‌صندلی انتظار تک نفره مدل W210 رادسیستم (با قیمت ۶۷۰,۰۰۰ تومان) و ‌صندلی مدل T54 لیو (به قیمت ۶۰۶,۰۰۰ تومان) از جمله این محصولات به شمار می‌روند. این محصولات از پایه‌هایی محکم و فلزی با روکش مقاوم کروم و بدنه‌ای از جنس فوم سرد تزریقی ساخته می‌شوند.

صندلی انتظار مدل K55 لیو

صندلی انتظار مدل K55 لیو

اگر با وجود تمام پیشنهادات فوق، باز هم محصول موردعلاقه یا سازگار با محیط کاری خود را انتخاب نکرده‌اید شاید صندلی‌های انتظاری که در ادامه معرفی می‌کنیم برایتان جالب‌تر به نظر رسد. در دکوراسیون‌هایی که از رنگ‌های شاد، حجم‌ها گرد و انحناهای ملایم استفاده می‌کنند وجود مبلمانی با ظاهری قابل پیش‌بینی و بدون خلاقیت یک ناسازگاری کامل در محیط ایجاد می‌کند. با این وصف تولیدکنندگان داخلی با درک این نیاز محصولاتی طراحی می‌کنند که در عین کارایی و قیمت بسیار مناسب، از جلوه‌ای متفاوت و زیبا برخوردار باشند. به‌گونه‌ای که مراجعان از نشستن بر روی آنها احساس خوشایندی داشته باشند. ‌

حتما بخوانید:  نسل جدید مبلمان اداری Knoll برای دکوراسیونی به انعطاف صحنه تئاتر

صندلی انتظار مدل K55 لیو یکی از شاخص‌ترین محصولاتی است که می‌تواند به یک محیط اداری یکنواخت و خسته‌کننده جلوه‌ای دیدنی ببخشد. ابعاد مناسب این صندلی آن را برای هر فضایی حتی اتاق‌های کوچک مانند مطب پزشکان نیز مناسب کرده است. این صندلی با روکش‌هایی از جنس چرم مصنوعی، پارچه اسپرت و پارچه تنفسی و با قیمت ۴۴۲,۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.

صندلی انتظار مدل H301 انرژی

صندلی انتظار مدل H301 انرژی

افزون بر این، صندلی‌های انتظار گروه صنعتی انرژی نیز از محبوبیت و طرفداران زیادی برخوردار است. این صندلی‌های متفاوت در طیف قیمتی از ۴۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان عرضه می‌شوند. روکش‌های چرمی یا پارچه‌ای باکیفیت، تنوع رنگ بالا، وزنی سبک، پایه‌هایی از جنس مقاوم با روکش کروم و جک‌هایی برای تغییر ارتفاع صندلی از جمله ویژگی‌های این محصولات زیبا محسوب می‌شوند.

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که با چرخی در بازار مبلمان اداری متوجه شدیم که برخلاف تصور رایج خرید صندلی‌های انتظار زیبا برای ایجاد تغییر در محیط اداری کار چندان پرخرجی به نظر نمی‌رسد. تنوع طرح‌ها و قیمت‌های موجود در بازار به‌گونه‌ای است که هر خریدار با هر میزان بودجه می‌تواند محصولی مناسب و موردعلاقه خود را پیدا کند. واضح است که هرچه قیمت یک صندلی انتظار افزایش یابد امکانات و راحتی آن نیز بیشتر می‌شود. صندلی‌های انتظار گران‌قیمت عمدتاً از فوم‌های سرد تزریقی و ارتفاعی مناسب برای پوشش کامل سر و گردن برخوردارند. با این وجود، قیمت کمتر برخی صندلی‌های معرفی‌شده به معنای کیفیت پایین آنها نیست. بلکه تنها امکاناتی مانند فوم‌های سرد، جک و دسته حذف یا با مواد مناسب ارزان‌تر جایگزین شده‌اند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط

فضای اداری

قیمت صندلی اداری عاملی برای رقابت میان عرضه کنندگان

۰
(۰)

صندلی‌های اداری اگرچه همگی برای نشستن ساخته می‌شوند اما با
کاربردهای متنوعی به فروش می‌رسند. در اداره یا شرکت‌ها، بخش‌های مختلف نظیر اتاق‌ها،
قسمت پذیرش، لابی و سالن‌های انتظار به صندلی‌هایی برای نشستن کارکنان و مراجعان
نیاز دارند. در نتیجه طراحان صندلی‌های اداری را به انواع کارمندی، کارشناسی، مدیریتی،
کانتر، آزمایشگاهی، کنفرانس، انتظار و اپراتوری تقسیم‌بندی می‌کنند و برای هر یک ویژگی‌های
خاصی در نظر می‌گیرند. هر یک از دسته‌های فوق از تنوعی بی‌نظیر برخوردارند که با
توجه به امکانات خود قیمت‌های متفاوتی دارند. با این وجود تولیدکنندگان داخلی با
در نظر گرفتن نیازها و بودجه خریداران محصولات خود را در طیف وسیعی از قیمت‌ها تولید
می‌کنند و با جذب مشتریان از گروه‌های اقتصادی مختلف سعی در افزایش سهم خود از
بازار دارند. آنچه در ادامه می‌خوانید بخش اول از معرفی انواع صندلی‌های اداری و
طیف قیمت‌های مربوط به آنهاست.

صندلی مدیریتی

صندلی‌های مدیریتی معمولاً برای نشستن طولانی مدت ساخته می‌شوند. در
نتیجه راحتی، زیبایی و ساختار استاندارد از شاخصه‌های این دسته از صندلی‌ها به
شمار می‌رود. اصول ارگونومی بیش از هر محصولی در صندلی‌های مدیریتی یافت می‌شود.
این صندلی‌ها در طرح‌های متنوعی تولید و عرضه می‌شوند. این صندلی‌ها معمولاً از
فوم سرد تزریقی، دسته‌هایی قابل تنظیم، پایه‌های محکم فولادی با روکش کرومی، جک‌های
قابل تنظیم و چند حالته برای تغییر ارتفاع و زاویه تکیه‌گاه صندلی ساخته می‌شوند.

صندلی‌های مدیریتی با طرح چرم از سابقه‌ای زیادی برخوردارند و بیش از
چند دهه از تولید آنها می‌گذرد و امروزه با برخی اصول طراحی مدرن ترکیب می‌شوند تا
با دکوراسیون‌های اداری جدید سازگارتر باشند. قیمت این مدل از صندلی‌های مدیریتی
تنوع بالایی دارد. برای مثال صندلی مدیریتی مدل sm939 نیلپر با قیمت ۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد و
علاوه بر روکش چرمی بنا به درخواست مشتریان با روکش پارچه‌ای نیز تولید می‌شود.
طول و عرض ۷۰ سانتیمتری این صندلی امکان نشستن بر روی آن را برای افراد چاق و سنگین‌وزن
ممکن کرده است. همچنین استفاده از فوم سرد تزریقی به افزایش دوام و طول عمر بیشتر
این محصول کمک می‌کند.

حتما بخوانید:  چگونه طراحی دکوراسیون اداری موجب بهبود ارتباطات شد؟

صندلی‌های مدیریتی راحتیران در مدل‌های T6000 (با قیمت ۶۸۷,۰۰۰ تومان)، T9911 (686,000 تومان) و T3100 (552,000 تومان) نیز از محصولات زیبا، پرطرفدار و
مقرون به صرفه موجود در بازار به شمار می‌روند. در این صندلی‌ها از فوم‌های گرم
تزریقی استفاده شده که با توجه به ضخامت بالا (۸ تا ۹ سانتیمتر) از نرمی و راحتی زیادی
برخوردارند. همچنین پایه‌های دایکاست این صندلی‌ها با روکش کروم پوشانده شده و طول
و عرض وسیع آنها فضای خوبی برای نشستن فراهم کرده است.

صندلی کارشناسی و کارمندی

صندلی‌های کارشناسی علاوه بر راحتی از ابعاد کوچک و جمع‌وجوری
برخوردارند چراکه باید به تعداد زیاد در یک فضای محدود و در پشت میزهایی با ابعاد کوچک‌تر
از میزهای مدیریتی قرار گیرند. با این وجود، صندلی‌های استاندارد کارمندی و
کارشناسی نیز از راحتی بالایی برخوردارند و در ساخت آنها از فوم سرد تزریقی و جک‌هایی
با کورس حرکتی بالا برای تنظیم ارتفاع و زاویه تکیه‌گاه استفاده می‌شود. ظاهر این
صندلی در مقایسه با نمونه‌های مدیریتی ساده تر و ارزان‌تر هستند، اما از کارایی و
دوام بالایی برخوردارند.

 

 

در میان محصولات موجود در فروشگاه خوگر ‌صندلی کارشناسی مدل ۵۵۱۴ اروند
با بهای ۱,۰۳۴,۰۰۰ تومان گران‌قیمت ترین محصول این دسته از صندلی‌های اداری محسوب می‌شود.
روکش این صندلی زیبا از جنس تور موجب انتقال بهتر هوا و جلوگیری از تعرق می‌شود.
همچنین وجود یک جک مرغوب با کورس حرکتی ۱۳ سانتیمتر و مکانیزم سینکرونایز امکان
تغییر ارتفاع و تنظیم زاویه پشتی این صندلی را فراهم می‌کند. انحناهای بکار رفته در
نشیمن و پشتی این صندلی کارشناسی مطابق با اصول ارگونومی بوده و استفاده از آن ضامن
سلامت و راحتی کاربر است.

حتما بخوانید:  بهداشت حرفه‌ای و اهمیت صندلی ارگونومیک

اگر به دنبال محصولی با قیمت مناسب هستید ‌صندلی کارشناسی مدل H72i لیو با ظاهری جذاب و قیمتی مناسب یک گزینه طلایی
محسوب می‌شود. این صندلی هم اکنون با قیمت ۵۸۱,۰۰۰ تومان به فروش می رود. صندلی لیو دارای دسته‌های
انتگرال متحرک با قابلیت تنظیم ارتفاع است که با قفل شدن در شش حالت مختلف مطابق با
وضعیت کاربر از کشیدگی ماهیچه‌ها و عضلات دست جلوگیری می‌کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط