فواید زیرپایی ارگونومیک
books

فواید استفاده از زیرپایی ارگونومیک

۳.۵
(۲)

در بیشتر انواع زیرپایی ها شیب قابل تنظیم است. در مبلمان اداری معمولاً از آنها در زیر پای کارمندان استفاده می شود تا ضامن سلامتی آنان باشد. حفظ وضعیت ارگونومیک بدن دارای اهمیت زیادی است و یکی از راه حل های کاربردی در این خصوص استفاده از زیرپایی است و به همین دلیل ما در این مقاله به فواید زیرپایی ارگونومیک اشاره کرده ایم. توجه به موارد زیر در حفظ فیزیک بدنی سالم به شما کمک خواهند کرد پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

۱. همواره سعی کنید تا نشیمن گاه  صندلی از زانوهایتان کمی بالاتر قرار بگیرد

۲. از بی حرکت نگه داشتن پاها روی سطوح صاف و به مدت طولانی خودداری کنید و آنها را در اطراف بچرخانید و حرکت دهید.

۳. اگر فشاری در پشت پاها احساس می کنید و یا اینکه خستگی پاهایتان شما را اذیت می کند می توانید از زیرپایی استفاده کنید. زیرپایی خوب باید قابلیت تنظیم شدن داشته باشد و از لحاظ اندازه به قدری بزرگ باشد که بتوانید همزمان هر دو پای خود را بر روی آن قرار دهید.

فواید زیرپایی ارگونومیک

جنبش و حرکت باعث بهبود عملکرد سیستم گردش خون می شود

نشستن و یا دراز کشیدن به مدت طولانی و بدون انجام هیچگونه فعالیت فیزیکی منجر به اختلال در سیستم گردش خون می شود. یکی از فواید استفاده از زیرپایی ارگونومیک در این شرایط کمک به گردش خون مناسب با بالا نگه داشتن پاها است.در طول یک روز کاری و در حین انجام کار باید سعی کنید تا اندکی فعالیت فیزیکی داشته باشید می توانید کمی تغییر در وضعیت نشستن خود ایجاد کنید پاها را حرکت دهید و بازوها را به سمت بالا ببرید. همچنین از قانون ۱۰ دقیقه استراحت در هر ساعت و انجام یک کشش خوب پیروی کنید.

حتما بخوانید:  راهنمای خرید فایل و ساید اداری

مشکلات کمر و پشت

ساعت های طولانی کار روزانه پشت میز اداری و نشستن نادرست بر روی صندلی باعث ایجاد فشار بر روی ستون فقرات می شود. با استفاده از زیرپایی می شود امیدوار بود که تمام مدت بر روی صندلی به طرز صحیحی نشسته اید و زاویه های ارگونومیک مناسب را حفظ کرده اید که باعث کاهش فشار بر ناحیه گردن و ستون فقرات خواهد شد.

فواید زیرپایی ارگونومیک

طریقه صحیح و پذیرفته شده نشستن این است که کمی عقب بنشینید در حالیکه آزادی عمل لازم به هنگام کار با رایانه را نیز داشته باشید . استفاده از زیرپایی باعث ایجاد تماس استاندارد و محکم تر با پشتی می شود. این گونه نشستن باعث کاهش فعالیت عضلات در ستون فقرات و کاهش فشار دیسک کمر می گردد. همه این مزایا با استفاده از یک زیرپایی فراهم می شود.

فواید زیرپایی ارگونومیک

در مجموع و به طور خلاصه می توان گفت که نشستن بر روی صندلی بدون مراقبت های ایمنی و بهداشتی مناسب باعث ایجاد اختلال در گردش خون، ناراحتی های کمر و پشت و خستگی می شود. با کمک گرفتن از یک زیرپایی در محل کار خود رفاه بهداشتی خود را افزایش دهید و به حفظ وضعیت صحیح نشستن خود کمک کنید و از ایجاد خطر برای سلامتی ستون فقرات و گردن و پشت خود بپرهیزید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۵ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط