غرفه بهار نو هفته طراحی میلان
نمایشگاه و غرفه سازی

غرفه بهار نو در هفته طراحی میلان

۰
(۰)

هدف از طراحی این فضا

با ورود به این فضا می توانید فضایی غوطه ور و چند حسی را در اطراف یک درخت بزرگ سفید تجربه کنید.هدف از طراحی این فضا ایجاد محیطی رمانتیک و آرام با الهام از ویژگیهای حیات و زندگی طبیعی است.در واقع این فضای شش متری ، جایی است که در آن به کمک یک درخت الکترونیکی و تولید دود وحباب به نمایش مد ولباس پرداخته شده است.دنیای مد و لباس ، دنیایی پر زرق و برق ، جذاب و متفاوت است و در این طراحی به تمام این ویژگی ها با بیانی ساده پرداخته شده است.

گفتگو با طراح

در ۶ آوریل ۲۰۱۷، خبرنگار ، مجله ی اینترنتی دیزاین بوم در گفتگویی ویژه با موراکامی طراح ژاپنی این غرفه ی خلاقانه به چالش های پیش رو از پروسه ی طراحی تا اجرا پرداخته است که خواندن آن خالی از لطف نیست.به گفته ی طراح این اثر هنگام خلق آن علاوه برهنر مد ولباس به مقیاس ، شکل و ساختار گیاهان و حتی تاریخ هنر و طراحی شهری نیز توجه شده است.

کانسپت طراحی

در طراحی این اثر بعد از بررسی لامپهای مختلف از انواع ایتالیایی آن تا لامپهای مورد استفاده در خیابان سعی شد با الهام از فضای تاریک سینما و به کمک تکنیکهای مختلف نورپردازی اثری جادویی و جذاب در محیط داخلی خلق شود.

روند طراحی

موراکامی همچنین در مورد روند طراحی این موضوع را اضافه کرد که در همه پروژه ها همیشه تحقیق و بررسی عمیق در مورد محل پروژه، تاریخ و ویژگی های آن انجام می شود و در مورد این پروژه به خصوص در مورد تاریخ شهر میلان، ستون های سنگ مرمر سفید و زیبا، لوسترهای دست ساز متفاوت مورانو، طراحی های صنعتی، تحقیق و بررسی انجام شده است. تمام این ویژگی ها پس از ترکیب با مدرنیته و بی نظمی که اساس طراحی های کمپانی cos است، منجر به خلق این فضا شد.

حتما بخوانید:  مروری بر آثار و محصولات هفته طراحی میلان 2019

جزییات درخت الکترونیکی

این درخت الکترونیکی سپید دارای ۳۰ شاخه است که هر کدام هر ۸ ثانیه یک بار تولید حباب می کنند. این حباب های سفید هر بیننده ای را هیپنوتیزم می کند. در بدو ورود به این غرفه دستکش هایی مخصوص در اختیار بازدیدکننده قرار می گیرد که می تواند به کمک آن حباب ها را لمس کرده و در آغوش بگیرد . این حبابها پس از شکستن عطری خاص در فضا منتشر می کنند.در واقع با قرار گرفتن در این فضا علاوه بر تجربه ی یک طراحی صنعتی و معماری داخلی قوی احساس می کنید که در فضای طبیعت غوطه ور هستید.

معجزه لمس

مهمترین چیزی که در طراحی و خلق یک فضا معمولا فراموش می شود معجزه لمس و درک فضا توسط مخاطبان است که در طراحی این فضا به آن توجه ویژه شده و نقطه قوت این طراحی به حساب می آید.این حباب ها در واقع ترکیبی از بخار آب ، هوا و کمی صابون هستند و یکی از سرگرمی های محبوب و خاطره انگیز دوران کودکی هر فرد می باشند. چالش اصلی در تولید آنها تنظیم خروج به موقع و سایز آنها بود که همین موضوع سبب شد تکنولوژی های مختلفی مورد بررسی قرار گیرد.

راز حباب ها

این درخت خلاقانه ، بهار جدیدی همراه با شکوفه هایی سفید که به هر طرف پراکنده می شوند را به شما هدیه می کند.این شکوفه های سفید رنگ از ویژگی کشش سطحی برخوردارند، در وافع این حبابها از مولکولهای بخار آب تشکیل شده اند که با قدرت زیاد در مجاورت یکدیگر قرار گرفته اند و قرارگرفتن مولکولهای صابون در سطح به کمک دمیده شدن هوا باعث ایجاد آنها شده است.در واقع می توان گفت حباب هوا میان غشای صابونی اسیر شده است.

حتما بخوانید:  نمایشگاه Salone Del Mobile

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط