سفری به سرزمین لی لی پوت ها در تهران
فضای آموزشی و کتابخانه

سفری به سرزمین لی لی پوت ها در تهران

۳.۸
(۴)
سرزمین لی لی پوت ها
سرزمین لی لی پوت ها
در این مجموعه کودکان می توانند با توجه به توانایی‌ها و علاقه‌مندی‌های خود شغل‌های مختلفی مانند: پلیس، دندانپزشک، آتشنشان، آشپز، پزشک، نجار، پرستار، خلبان، مکانیک و… را تجربه کنند. کودکان به محض ورود از میان غرفه‌های مختلف که هرکدام به یک شغل اختصاص دارد، شغل مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند، سپس نسبت به آن شغل اطلاعات کسب کرده، لباس مخصوص آن را می‌پوشند و به تفریح و کار می‌پردازند. جهت حفظ بهداشت در بدو ورود به هر کودک یه کلاه یکبار مصرف داده می‌شود. والدین می‌توانند جهت حفظ بهداشت بیشتر پیش از پوشیدن لباس مشاغل، لباس‌های یکبار مصرف را از بوفه و یا صندوق مجموعه دریافت نمایند.
غرفه مهندسی
غرفه مهندسی

غرفه مهندسی و نجاری:

در این غرفه کودکان ضمن آشنایی با وسایل نجاری و مهندسی می‌توانند به ساخت سازه و یا تعمیر اتومبیل بپردازند. انجام این گروه از فعالیت‌ها حس اعتماد به نفس را در کودکان تقویت کرده و موجب شکوفایی استعدادهای نهفته آنان می‌شود.

غرفه فروشگاه

غرفه فروشگاه

غرفه فروشگاه بازی

در این غرفه کودکان با مفاهیم اولیه کسب و کار آشنا می‌شوند و از دستاوردهای حضور کودکان در این غرفه می‌توان به رشد ذهن اقتصادی، تقویت رفتارهای اجتماعی، آشنایی با مفاهیم پول و خرید و فروش اشاره کرد.

سرزمین لی‌لی پوت‌ها

سرزمین لی‌لی پوت‌ها

فضای مخصوص کودکان نوپا

در این مجموعه برای کودکان نوپا (۸ ماه تا ۲ سال) فضای مخصوصی در نظر گرفته شده است. لی‌لی‌پوتی‌ها در این فضا با اسباب‌بازی‌های فراوانی بازی می‌کنند و از آموزش‌های لازم بهره‌مند می‌شوند.

غرفه پزشکی

غرفه پزشکی

غرفه پزشکی و دندان پزشکی:

آشنا کردن کودکان با اصول بهداشتی، علی‌الخصوص بهداشت دهان و دندان از اهداف این غرفه است. در واقع ظاهر شدن در جایگاه پزشک به کودکان کمک می‌کند که از طریق در دست گرفتن وسایل پزشکی و با استفاده از قوه ی تخیل، خود را با بزرگسالان همانندسازی کرده و به ترس از پزشک و دندان پزشک غلبه کنند.
غرفه آشپزی و شیرینی‌پزی
غرفه آشپزی و شیرینی‌پزی

غرفه آشپزی و شیرینی‌پزی:

یکی از راه‌های آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان بازی کردن است. این غرفه یکی از جذاب‌ترین غرفه‌ها برای کودکان است. در این غرفه لی‌لی‌پوتی‌ها می‌توانند با خمیر شیرینی‌پزی بازی کنند، خمیر را در قالب ریخته و آن را در فر نمادین قرار دهند و شیرینی‌هایی که از قبل با همان قالب تهیه شده از داخل فر برداشته و با انواع خامه و شکلات تزیین کرده و نوش جان کنند. این غرفه علاوه تقویت رفتارهای اجتماعی مانند میزبانی، تعارف کردن و…در پی دارد.
غرفه راهنمایی و رانندگی
غرفه راهنمایی و رانندگی

غرفه راهنمایی و رانندگی:

احترام به قوانین و مقررات از جمله مواردی است که آشنایی و آموزش آن از دوران کودکی لازم و ضروری است. در این غرفه با شبیه‌سازی فضایی شبیه به معابر شهری سعی می‌شود، کودکان تا حدودی با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شوند.

حتما بخوانید:  جایی برای کتابخوان ها نیست
سرزمین لی‌لی پوت‌ها

سرزمین لی‌لی پوت‌ها

غرفه هایی که در این مطلب با آن‌ها آشنا شدید تنها بخشی از این مجموعه را تشکیل می‌دهند. این مجموعه همچنین دارای فضایی برای صخره نوردی، غرفه خلاقیت، گریم، استخر اردک و… است. در این مجموعه همچنین کارگاه‌های مختلفی مانند کارگاه نقاشی و… برگزار می‌گردد. با سفر به سرزمین لی‌لی پوت‌ها به کودکانتان فرصت دهید تا در کنار هم بازی‌ها، قهر و آشتی، خنده و گریه و … تجربه کنند.

آدرس:تهران، تهرانپارس، اتوبان شهید باقری، خیابان اردیبهشت جنوبی، خروجی ۱۹۶ غربی ، نبش گلستان ۶
قیمت بلیت: ۴۰ هزارتومان برای یک کودک و همراه بزرگسال، هزینه همراه اضافه ۵۰۰۰ تومان

غرفه آتش‌نشان

غرفه آتش‌نشان

غرفه آتش نشان:

آتش‌نشان‌ها همواره در ذهن کودکان قهرمانان شهر هستند. در این غرفه فداکاری و مهارت‌های اکتشافی در کودکان تقویت می شود. مدیریت بحران آن چیزی است که در دل این بازی نهفته است و غیرمستقیم به کودکان آموزش داده می‌شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۸ / ۵. تعداد نظرات: ۴

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.