ست میز و صندلی
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ست میز و صندلی متفاوت

۰
(۰)

انتخاب ست میز و صندلی به دلیل این که هم در دکوراسیون خانه نقش بارزی دارد و هم باید بسیار کاربردی باشد مهم است. اگر راحت و خوبش را انتخاب کنید کانون گردهمایی هایتان می شود و اگر ناراحت باشد یا بعد از قرار گرفتن در موقعیتش چنگی به دلتان نزند متروکه و کم استفاده و فقط جایتان را تنگ خواهد کرد. پس بیایید این نقش آفرین مهم خانه را بیشتر بشناسیم.

ست میز و صندلی

ست میز و صندلی ناهارخوری

متداول ترین نوع ست میز و صندلی ناهارخوری چوبی اش است. میز چوبی که با صندلی های ترکیب چوب و پارچه مورد استفاده قرار می گیرد. در انواع سبک دکوراسیون  اگر می خواهید کمترین ریسک را بکنید می توانید از این گزینه استفاده کنید. اما اگر می خواهید قدری متفاوت باشید و سلیقه شخصی تان بیشتر در دکوراسیون نمود پیدا کند این گزینه ها را هم قبل از انتخاب بررسی کنید:

میز چوب و شیشه با صندلی های چوبی یا با ترکیب چوب و پارچه

میز فلز و شیشه با صندلی های فلزی یا پلیمری

میز چوبی با صندلی پلیمری یا فلزی

میز چوب، فلز، شیشه یا ترکیب آنها با صندلی چرم

ست میز و صندلی

ست میز و صندلی آشپزخانه

ست میزو صندلی آشپرخانه در بسیاری از موارد با ست میز و صندلی ناهارخوری مشترک است. بهتر است بیشتر از تمایز ها صحبت کنیم:

معمولا میز آشپزخانه کوچکتر از ناهارخوری است و تعداد صندلی های مورد استفاده کمتر.

خیلی وقت ها می توانید از نیمکت و پاف یا چهارپایه یا ترکیب هر دو به جای صندلی استفاده کنید.

گاهی از میزهای پلیمری به جای میز چوبی استفاده می شود.

نوع کم جایش خیلی پر طرفدار است به این صورت که صندلی ها به صورت کامل زیر میز قرار می گیرد یا میز قابلیت تا شدن و یا کلا جمع شدن را دارد.

از نظر ترکیب رنگ معمولا تنوع بیشتری دارد و از رنگ های شاد در ترکیب میز و صندلی آشپرخانه بیشتر استفاده می شود.

ست میز و صندلی

ست میز و صندلی باغی

میز و صندلی برای فضای بازکه اصطلاحا به آن میز و صندلی باغی هم می گویند تفاوت های کلی با میز و صندلی خانگی دارد. مهمترین وجه تمایزش هم در ضرورت مقاومت در برابر آفتاب و باد و باران است. معمولا از جنس هایی که دارای این مقاومت باشند مثل پلیمرها یا چوب های با دوام ساخته می شود. نهایتا هم اگر بخش های پارچه ای داشته باشد بهتر است این بخش ها قابل جدا سازی باشد مثل پشتی  های نشیمن های معمولا  گلداری که حتما همه تان در صندلی های باغی دیده اید.

حتما بخوانید:  همه چیز درباره انواع مبل و کاناپه (قسمت اول)

ست میز و صندلی

ست میز و صندلی رستوران و کافی شاپ

خب، دیگر از فضای خانه خارج می شویم و به فضاهای عمومی می رسیم. متداول ترین ست میز و صندلی در فضاهای خارج از منزل میز و صندلی رستورانی است. این نوع محصول بسته به نوع و موقعیت و درجه بندی رستوران یا کافی شاپ می تواند کلاسیک یا مدرن باشد و از جنس های مختلف. معمولا در کافی شاپ ها و فست فودها از نوع مدرن بیشتر استفاده می شود و در بسیاری از غذاخوری ها نوع کلاسیک یا نوعی که کاملا صنعتی و مخصوص فضاهای تجاری است. همان صندلی های با پایه های کرومی و روکش های چرم  یا پارچه مخمل که اگر کمی فکر کنید حتما چند باری رویش نشسته اید.

سایر ست ها

همانطور که در ابتدا گفتیم ست میز و صندلی در فضاهای عمومی و خانه به شکل های دیگری هم می تواند حضور داشته باشد و مورد بررسی قرار بگیرد. برای مثال میز و صندلی کودک، آموزشی، اداری، دفتر کار خانگی و … همیشه عادی ترین و متداول ترین راه ها برای ترکیب میز و صندلی وجود دارد ولی گاهی می توان خطر کرد و از راه های کمتر رفته استفاده کرد. حتی یک ست میز و صندلی شش نفره می تواند از شش صندلی متفاوت از نظر فرم یا رنگ تشکیل شود. این بار که خواستید این کار را انجام دهید کمی به ساختار شکنی هم می توانید فکر کنید مثلا در یک خانه ویلایی، یک کافی شاپ یا یک مهدکودک این ترکیب های متفاوت ممکن است واقعا موجب ایجاد تصویری بسیار جذاب و به یاد ماندنی شود.

حتما بخوانید:  ۵ نکته برای اینکه مانند یک طراح حرفه‌ای چیدمان انجام دهید

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط