رنگ استخوانی خانه ی شما را گرانقیمت تر نشان می دهد
معماری و دکوراسیون خانه

رنگ استخوانی خانه ی شما را گرانقیمت تر نشان می دهد

۳.۸
(۱۸)
استفاده از مبلمان به رنگ استخوانی
استفاده از مبلمان به رنگ استخوانی

یکی از رنگ‌هایی که می‌تواند در زیباسازی دکوراسیون منزل شما بسیار مؤثر باشد، رنگ استخوانی است. این رنگ را می‌توان از آن دست رنگ‌هایی دانست که همیشه و در زمان‌های مختلف، مورد توجه افراد بی‌شماری قرار گرفته است.

استفاده از این رنگ در ترکیب با انواع طوسی و نوک مدادی و کمی اکسسوری به رنگ طلایی می تواند خانه را بسیار شیک و لوکس نماید.

دکوراسیون استخوانی با رنگ زرد

دکوراسیون استخوانی با رنگ زرد

اگر طرفدار فضای گرم تری هستید می توانید از ترکیب استخوانی با رنگ های متعدد دیگر استفاده کنید. یکی از این رنگ های فوق العاده زرد است که رنگی شاد و درعین حال لوکس به حساب می آید.

بله می‌توان بدون اینکه هزینه‌ی زیاد و قابل توجهی را صرف کنید، به وسیله‌ی رنگ‌ها، چیدمان فوق‌العاده‌ای برای خانه‌ی خود ایجاد کنید.

دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

به کل خانه نگاه کنید

قبل از آنکه چیدمان خانه را آغاز کنید، دوباره به پایه‌های اصلی چیدمان خانه‌ی خود نگاه کنید و بازنگری کنید. ممکن است بسیاری از فضاهای خانه‌ی شما به رنگ‌های کرم و سفید باشند، اما نه آن‌قدر جذاب و تمیز که حسی پر نشاط را القا کنند.

جالب است بدانید که بسیاری از افراد در مقابل رنگ آمیزی خانه از خود مقاومت نشان می‌دهند این در حالی است که بعد از اتمام کار متوجه می‌شوند که رنگ آمیزی خانه بسیار مهم بوده است و چه تأثیر شگرفی را در فضا ایجاد کرده‌اند.

رنگ آمیزی مناسب برای خانه

رنگ آمیزی مناسب برای خانه

اما چگونه بدانیم که کدام سایه برای رنگ آمیزی مناسب تر است؟

رنگ سفید یکی از بهترین انتخاب هاست، چرا که علاوه بر زیبایی می تواند به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب شود. روشنایی رنگ سفید می تواند به راحتی بسیاری از رنگ های دیگر را در خود جای دهد و از به وجود آمدن احساس خستگی در افراد جلوگیری کند.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی و روانشناسی: همه‌چیز برای اوقاتی خوش در خانواده

اگر دکوراسیون خانه ی شما کمی سمت و سوی سنتی دارد، می توانید از سفید های گرم تری مانند سفید مایل به خاکستری استفاده کنید نه سفید یخچالی.

اتاق غذاخوری کرم و عاج فیلی

اتاق غذاخوری کرم و عاج فیلی

لایه های مختلف در قالب های مختلف

تزئین و چیدمان یک اتاق می‌تواند در ابتدا کمی ترسناک باشد، اما اگر از مبلمان و سایر وسایل با طیف از رنگ استخوانی استفاده کنید، هرگز راه را اشتباه نرفته‌اید.

می‌توان به جرات گفت که استفاده از این رنگ برای تمامی اتاق‌ها مناسب است. تمام اتاق خواب‌ هایی که به این رنگ دکور می‌شوند، بسیار شیک، رؤیایی و جذاب هستند.

یک میز نهارخوری با سنگ مرمر سفید به همراه صندلی‌های دسته دار به رنگ استخوانی و اتاق نشیمنی که تماماً به این رنگ است، می‌تواند فوق‌العاده باشد.

دقت کنید که بافت و رنگ را با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید. قرار نیست شما اتاق خود را همانند یک نمایشگاه فروش خودروهای لوکس با چیدمان تماماً سفید در آورید، پس رنگ استخوانی را فراموش نکنید.

قالیچه ی کرم رنگ یا عاج فیلی به اتاق اضافه کنید

قالیچه ی کرم رنگ یا عاج فیلی به اتاق اضافه کنید

یک قالیچه ی کرم رنگ یا عاج فیلی به اتاق اضافه کنید.

اگر شما در خانه‌ای اجاره‌ای زندگی می‌کنید، دست شما برای اینکه پایه ریزی خانه را تغییر دهید کمی بسته است، به همین منظور راه حل‌هایی نیز برای رفع این مشکل وجود دارند که از جمله‌ی آنها می‌توان به استفاده از قالیچه‌ها پناه برد.

افزودن یک قالیچه به رنگ استخوانی می‌تواند رنگ و رخ اتاق نشیمن شما را فوق‌العاده کند. این فرش‌ ها می‌توانند نور منعکس کننده‌ای را مهیا سازند، در نتیجه اتاق لوکس‌تر و زیباتر به نظر می‌آید.

حتما بخوانید:  با استفاده از گلیم زیبایی خانه را دوچندان کنیم

پوشاندن کف و سطح وسیعی از خانه با رنگ استخوانی می‌تواند راهی عالی برای روشن کردن فضا باشد. اطمینان حاصل کنید که همه چیز در فضای شما سیاه نیست. اگر خانه شما با رنگ تیره سنگین است، با استفاده از رنگ خاکستری، استخوانی یا کرم می‌توانید کنتراست را کمی متعادل کنید و از شدت تیرگی فضا بکاهید.

استفاده از مبلمان با روکش تعویض شونده

استفاده از مبلمان با روکش تعویض شونده

از مبلمانی استفاده کنید که روکش قابل تعویض دارند

یکی از سوال هایی که حین استفاده از مبلمانی به رنگ روشن پیش می آید این است؛ از زیبایی رنگ لذت ببریم یا مرتبا مبلمان را تمیز کنیم؟

مسلما یکی از مشکل های اساسی استفاده از مبلمان به رنگ روشن، کثیف شدن آنهاست. به همین دلیل پیشنهاد می شود که حتما ازمبلمان هایی استفاده کنید که روکش دارند و پس از کثیف شدن می توانند به راحتی تعویض و شسته شوند و مانند روز اول زیبا و درخشان شوند.

برای این منظور از پارچه هایی استفاده کنید که بسیار محکم و مقاوم باشند تا بتوانید از آنها برای مدت زمان زیادی استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می شود که از عناصر دیگری مانند کوسنهای مبل روی آنها استفاده شود تا جلوه ی مبلمان را بیشتر کنند.

مقیاس را در نظر بگیرید

مقیاس را در نظر بگیرید

مقیاس را در نظر بگیرید

کلید داشتن اتاق خوابی لوکس و زیبا، ترکیب مناسب مقیاس، ارتفاع و عرض و بافت در آن است. تمام اتاق‌هایی که به رنگ سفید هستند، سطحی صاف، مسطح و بی نقص را به نمایش می‌گذارند که این رنگ با ترکیبی از رنگ استخوانی و کرم، می‌تواند تبدیل به اتاقی فوق‌ العاده زیبا شود.

حتما بخوانید:  10 ترند دکوراسیون خانه در سال 2019

نکته‌ی دیگر این است که آینه‌ای به اتاق بیفزایید تا نقش انعکاس کننده‌ای داشته باشد و از سویی بتواند نور را به خوبی بازتاب دهد.

آنچه که مسلم است، هر چه اتاق و در کل فضایی روشن‌تر باشد، لوکس‌تر نمایان می‌شود، پس با کمک این سه رنگ، سفید، کرم و استخوانی به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.

نقش نور در اتاق نشیمن

نقش نور در اتاق نشیمن

حباب های لامپ ها را تعویض کنید

بزرگ‌ترین اشتباه افراد هنگام تزئین مبلمان و وسایلی به این رنگ‌ها، استخوانی، کرم و سفید، انتخاب نور است.

انتخاب و استفاده از نور بد، می‌تواند چرم کرم رنگ را، زرد نشان دهد، رنگ زیبای مبلمان سفید را به شدت تند و آزار دهنده نمایان کند و مبلمان فیلی را رنگ پریده! در این حالت بهتر است از نورهای کمتر زرد و متناسب با فضا استفاده کنید اتاق را همان‌گونه که هست نشان دهد.

همانطور که مشاهده کردید، تنها کافیست از این سه رنگ متناسب با سایر وسایل در خانه استفاده کنید تا به خانه ی شما جلوه ی بیشتری دهند.

اما نکته ای که باقی می ماند، این است که در استفاده از رنگ های روشن، همیشه مشکلاتی وجود دارد. درست است که رنگ استخوانی جلوه ای فوق العاده به فضا می بخشد، اما بهتر است که حین دکوراسیون با این رنگ، به موارد زیر نیز دقت کنید:

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۸ / ۵. تعداد نظرات: ۱۸

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط