رنگ اتاق خواب
اتاق خواب

رنگ اتاق خواب

۱
(۱)

اتاق خواب هر فرد فضایی کاملا شخصی است و سبک و نوع دکوراسیون اتاق خواب هر فرد تنها به سلیقه فردی او بستگی دارد و باید منعکس کننده نیازهای روزانه، شخصیت و خواسته های او باشد.گاهی اوقات صرفا فضایی جهت استراحت است. زمانی طبق خواسته ی شخص به گونه ای طراحی می شود که دارای پنجره های بزرگ و بسیار نورگیر باشد و به تراس و یا پاسیویی راه داشته باشد .گاهی اوقات به دلیل خواسته کارفرما دارای طرحی بسیار لوکس است.امروزه سبک غالب بسیاری از اتاق خواب‌های معاصر، حد فاصل بین مینیمالیسم و تجملی است و دیگر از افراط در به کارگیری اشیاء خبری نیست.

عده ای معتقدند در اتاق خواب با رنگ و دکوراسیون سفید راحت تر می توان خوابید.در واقع در چنین اتاق خواب های رویایی می توان از کیفیت خواب بهتری بهره مند شد.سفید رنگ خالص و زیبای طبیعی است. استفاده از رنگ سفید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب سبب می شود که به راحتی بتوان آن را در ترکیب با رنگهای دیگر به کار برد.رنگ سفید ، رنگی مناسب برای یک دکوراسیون مینیمالیستی و یا دکوراسیونی رمانتیک و عاشقانه است.در واقع استفاده از رنگ سفید می تواند فضایی دنج بوجود بیاورد به خصوص اگردر کنار آن از یک نور پردازی ملایم نیز استفاده شود. نورپردازی ها می توانند بر جذابیت فضا افزوده و آرامش حاکم بر فضا را بیشتر کنند.هنگام استراحت در یک اتاق با دکوراسیون سفید شما احساس می کنید که روی ابرها هستید.

سفید از رنگهای زیرکانه برای استفاده در دکوراسیون داخلی است.یک اتاق سفید می تواند از سبک مدرن یا کلاسیک پیروی کند.می تواند عاشقانه و یا عارفانه باشد.

رنگ زرد به دکوراسیون اتاق خواب ، رنگ وروح می دهد.رنگ زرد به علت ویژگی هایی که دارد در دکوراسیون های با طراوت و گرم مورد استفاده قرار می گیرد در واقع رنگ زرد را می توان یکی از معدود رنگ هایی دانست که در اثر تغییر میزان و زاویه نور دارای نمایش متفاوتی است. افرادی که رنگ زرد را برای دکوراسیون اتاق خواب خود بر می گزینند،افرادی کمال گراو رویایی هستند.این افراد ذهنی بزرگ برای درک عمیق موضوعات انتزاعی دارند.انتخاب رنگ زرد برای اتاق خواب یعنی شما نیاز دارید زمان بیشتری را به استراحت ورویا پردازی اختصاص دهید.

حتما بخوانید:  دوازده پالت رنگ حرفه ای برای یک اتاق خواب مدرن و متفاوت

اگر از طرف‌داران دکور سیاه و سفید هستید، بهتر است با اضافه‌کردن کمی رنگ زرد به اتاق‌تان طراوت بدهید. این رنگ غیرمنتظره می‌تواند دکور کل اتاق خواب شما را دگرگون کند.

قرمز و نارنجی وبنفش از رنگهای جسورانه در دکوراسیون داخلی است.این رنگها کنتراستی بسیارخوب در فضا ایجاد می کنند.رنگ نارنجی یکی از آن ایده هایی است که کمتر کسی به سراغش می رود. رنگ نارنجی فضای اتاق خواب را روشن، گرم و بسیار لذت بخش می کند، نارنجی رنگی سرشار از زندگی و شادی است، اما استفاده نامناسب از این رنگ می تواند نتیجه ای عکس داشته باشد.ترکیب سایه های تیره تر رنگ نارنجی با رنگ سفید یکی از بهترین ایده های استفاده از نارنجی است زیرا این ترکیب معمولا در اکثر اتاق خواب ها نتیجه ای مطمئن و مطلوب خواهد داشت.افرادی که رنگ نارنجی را برای اتاق خواب خود انتخاب می کنندافرادی ماجراجو و اجتماعی هستند.

قرمز از آن دسته رنگ هایی است که به تنهایی می تواند با حضورش در دکوراسیون، هر بخشی ازآن را زیر و رو کند.برای آوردن رنگ قرمز به اتاق خوابتان، حتی پهن کردن روتختی شیک و زیبا یا بالش ها و کوسن های کوچک به رنگ قرمز می تواند این کار را برای شما به بهترین و زیباترین نحو انجام بدهد.استفاده بیش از حد از رنگ قرمز مانند رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق خواب توصیه نمی شود.

رنگ بنفش رنگ مدرن و امروزی محسوب می شود و یکی از پرطرفدارترین رنگ هابرای اتاق خواب است.بنفش یک رنگ تک در دکوراسیون به حساب می‌آید که هیچ رنگی در چرخه رنگ‌ها این خاصیت را ندارد. سایه‌های این رنگ احساس آرامش و راحتی ایجاد می‌کند. همچنین سبب ایجاد وتقویت خلاقیت می گردد.اگر به درستی از این رنگ استفاده شود.قادر خواهد بودپس از یک روز پر از خستگی، آرامش خاطر را برایتان به ارمغان آورد.

حتما بخوانید:  تزیین اتاق خواب

اگر انتخاب شما برای رنگ دکوراسیون اتاق خوابتان رنگ سبز است.فردی آرام، خونسرد و درون‌گرا، هستید. سبز را به‌عنوان یک هارمونی‌دهنده‌ی عالی می‌شناسند. رنگ سبز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب علاوه بر ایجاد فضایی آرام و روح نواز می تواند با انتخاب رنگ های مکمل مناسب به فضایی جذاب و مدرن تبدیل شود.رنگ سبز درایجاد محیطی خیال انگیز و رویایی نیز دارای نقش ویژه ای می باشد.سبز طیف‌های مختلفی را در بر می‌گیرد که هر کدام از آن رنگ‌ها تاثیر جداگانه‌ای روی افراد دارندو اگر به درستی استفاده شوند دکوری زیبا و جذاب ایجاد می کنند.

رنگ آبی جزء رنگهای سرد می باشد . این رنگ اولین و مهمترین رنگ آرامش دهنده است. رنگی که آرامش فکری و جسمی ، اطمینان خاطر درونی و اعتماد به نفس را گسترش می دهد.رنگ آبی محض ، رنگ الهام بخشی، صداقت و معنویت می باشد. رنگ آبی ، غالبا رنگ انتخابی افراد محافظه کاروصلح جو و آرام است.آبی روشن باعث گسترش خلاقیت می شود. به طور خلاصه اگر در زندگی تان به دنبال آرامش و آسودگی برای مقابله با آشفتگی و اضطراب،بازکردن جریان ارتباط ، گسترش پرسپکتیوتان و صلح هستید ، در دکوراسیون اتاق خواب خود از رنگ آبی استفاده کنید.

افرادی که به رنگ کرم علاقه مند هستند افرادی صادق،قابل اعتماد و دارای اعتماد به نفس بالایی هستند. استفاده از رنگ کرم با تمام رنگ‌ها در فضای اتاق خواب هارمونی و ریتم بسیار جذابی ایجاد می‌کند.این رنگ اگر در کنار رنگ‌های آبی، شکلاتی و نسکافه‌ای قرار گیرد، زیبایی خاصی به فضا می بخشد.اگر علاقه مند به استفاده از رنگ کرم در دکوراسیون اتاق خواب خود هستید این بدان معناست که نیازمندید زمان بیشتری را در طبیعت بگذرانید.

حتما بخوانید:  چطور برای دانش آموزان اتاقی دلچسب بچینیم؟

مشکی رنگ سلطه و قدرت است و یکی از رنگهای پرطرفدار در مد و دکوراسیون داخلی است.این رنگ احساس قاطعیت ، الزام و رسمیت را به وجود می‌آورد. اضافه کردن رنگ سیاه به اتاق خواب از طریق یک دیوار متفاوت یا یک پس‌زمینه برای یک اثر هنری یا اشیای تزئینی راحت‌ترین راه برای درخشش این رنگ است.اگر به درستی از این رنگ در اتاق خواب استفاده شود تبدیل به محیطی تاریک، سنگین، غم‌زده، و بی‌حال نخواهد شد.

اگررنگ خاکستری ، رنگی منتخب شماست شما فردی سخت کوش هستید که به طراح های مینیمالیستی علاقه مند می باشید.اتاق خواب خاکستری خیلی شیک و مطابق با مد روز و زیبا است . نکته کلیدی در طراحی دکوراسیونی با این رنگ، انتخاب درست ترکیب رنگ خاکستری و رنگ های دیگر است. خاکستری رنگی خنثی است و می تواند خیلی بی پروا و جسورانه با رنگ های خنثی و هر رنگ دیگری ترکیب بشود.اضافه کردن رنگهای روشن و خنثی به اتاق خواب خاکستری می تواند حس تازگی و زندگی ببخشد.

منبع:http://www.designrulz.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط