دکوراسیون سقف
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

راه هایی برای زیبا کردن سقف منازل (۲)

۲
(۱)

خانه نشینی در این روزها باعث شده اکثر افراد به موضوعاتی فکر و توجه کنند که قبلا هیچگاه به فکر آن نمی افتادند یکی از آن موارد دکوراسیون سقف است. علاوه بر دیوارها سقف خانه نیز می تواند یک نقطه کانونی عالی برای جلب توجه مهمانان و ساکنین خانه باشد.

دکوراسیون سقف

دکوراسیون سقف و شکستن قوانین

رنگ کردن دیوارها و در عین حال سفید نگه داشتن سقف راه و روش استانداردی دارد. همه ما می‌دانیم چنین کاری باعث می‌شود تا یک اتاق بزرگتر و روشن‌ تر به نظر برسد. اگر چه شکی در این که یک سقف سفید باعث روشن‌ تر شدن اتاق می‌شود وجود ندارد اما رنگ‌ های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان با استفاده ازآنها کاری کرد که فضای اتاق وسیع ‌تر و بزرگتر به نظر برسد. نکته کلیدی در نحوه استفاده از رنگ ‌ها این است که زمان استفاده از رنگ تیره در سقف برای این‌ که اتاق مانند غار کوچک و تیره نشود بهتر است از رنگ‌ سفید یا رنگ ‌های روشن دیگر در دیوارهای کناری استفاده شود. رنگ‌های گرم به جلو آمدن و رنگ ‌های سرد به عقب رفتن تمایل دارند. بنابراین اگر می‌خواهید از نظر بصری سقف شما بلندتر به نظر برسد بهتر است از رنگ‌ های سرد در آن استفاده کنید.

دکوراسیون سقف

سقف چوبی با الهام از دانه های برف

اگر در سقف و کف خانه به طور همزمان از چوب استفاده کنید بلافاصله متوجه سبکی روستیک، شرقی، گرم و دنج در فضای خانه می شوید که خارج شدن و دل کندن ازآن می تواند برای هر فردی سخت باشد. اما درحال حاضر دیگر استفاده از عنصر چوب فقط به معنای داشتن حس و حالی قدیمی و سنتی در خانه نخواهد بود. امروزه وجود چوب در خانه به معنای ایجاد فضایی شیک، لوکس، گرم و مدرن نیز محسوب می شود. تصویری که می بینید مربوط به خانه  Spitzmiller و Norris در فلوریدا است که در آن به زیبایی از متریال چوب استفاده شده است.

حتما بخوانید:  نکاتی برای استفاده در تزئینات منزل

دکوراسیون سقف

سقف چوبی نقاشی شده

این سقف چوبی نقاشی شده زیبا توسط Emma Persson Lagerberg طراحی شده است. دیوارهایی به رنگ سبز تیره کامل کننده این دیزاین معمارانه زیبا است.

دکوراسیون سقف

سقفی با ایجاد حس ترس

این فضا یک دفتر کار است که احساسی از فضایی سلطنتی را انتقال می دهد و توسط Valentin Yudashkin خلق شده است. رنگ آبی تیره ای که دیوارها و سقف را پوشانده همراه با خطوط ظریفی که در جاهای خاصی به کار رفته توانسته اتاقی با ابهت و شگفت انگیز و در عین حال آمیخته با ترس ایجاد کند.

دکوراسیون سقف

صرف شام زیر سقفی زیبا

در بسیاری از آپارتمان های نوساز می توانید انواع سقف های کاذب با نورپردازی های زیبا یا طرح و نقش و نگارهای زیبا را دربالای سر خود ببینید که واقعا زیبا و هیجان انگیز هستند مانند فضای به تصویر کشیده شده در بالا که یک فضای ناهارخوری زیبا طراحی شده توسط Nikolay Tsupikov است.

دکوراسیون سقف

سقفی با ساختار هندسی خیره کننده

این سقف خیره کننده توسط نجاری Akke ساخته شده است. این ساختار هندسی زیبا با کانسپت لایه لایه خود زیبایی خارق العاده ای در فضا به وجود آورده است.

دکوراسیون سقف

سقف کاشیکاری شده

این دکور سقف زیبا با الهام از سقف متروهای پاریس ساخته شده است. این دکوراسیون سقف زیبا بیانی عاشقانه از طراح معاصر William Stewart است.

دکوراسیون سقف

طراحی سقف با الهام از سبک اسکاندیناوی

این سقف زیبا با الهام از طراحی اسکاندیناوی ساخته شده است. این سبک بسیار معروف و زیبا است. دلیل اصلی محبوبیت و ماندگاری این سبک سادگی و کلاسیک بودن آن است. وسایل سبک اسکاندیناویایی در هر فضا و هر دکوراسیونی که قرار بگیرند آنجا را شیک و با شکوه می کنند. در طراحی داخلی به سبک اسکاندیناوی از رنگ های روشن، مواد طبیعی و تا حد ممکن از تزیینات ظریف استفاده می شود.

دکوراسیون سقف

سقفی همانند الماس

صاحب خانه تصویر بالا یکی از فعالان درصنعت مد است و برای بزرگ جلوه دادن فضا با توجه به سقف کوتاه آن از مفهوم الماس در طراحی سقف استفاده کرده است.

حتما بخوانید:  راهنمای جامع چیدمان بوفه و ویترین در دکوراسیون

دکوراسیون سقف

خطوط مواج در سقف

اگر از علاقه مندان طراحی مواج و یا استفاده از خطوط مدور هستید River House اثری از MCK Architects نمونه ای شگفت انگیز از راه حل های هوشمندانه طراحی برای ایجاد فضایی خانوادگی و روشن است.

دکوراسیون سقف

خطوط مدور در سقف

سقف بالا که مربوط به خانه ستاره بسکتبال مایکل جردن است نمونه دیگری از استفاده زیبا و متفاوت از خطوط مدور در سقف است.

دکوراسیون سقف

استفاده متفاوت از چوب

گروه معماری belzberg به کمک متریال چوب و دیزاینی ساده سقفی مدرن و منحصر به فرد را برای این منزل ایجاد کرده اند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط