تزیین سقف
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

راه هایی برای زیبا کردن سقف منازل (۱)

۱
(۱)

روش های مختلفی برای برجسته کردن و تزیین سقف یک اتاق و تبدیل آن به یک نقطه کانونی وجود دارد. پتانسیلی بکر در المان های موجود در فضا و مخصوصا در سقف آن وجود دارد کافی است قدری ریزبینانه تر به محیط اطراف خود بنگرید مطمئنا راه حلی ایده آل برای فضای خود خواهید یافت. ما سعی کرده ایم مطلبی در دو بخش آماده و در آن راه هایی برای تزیین سقف به شما پیشنهاد کنیم که در زیر اولین بخش از این مطلب را می خوانید.

تزیین سقف

سقف هندسی

پیدا کردن تعادلی کامل بین عناصر تزیینی یک اتاق چالشی مستمر برای معماران و طراحان است. این دکور سقف خلاقانه متعلق به خانه ای در کالیفرنیا است که توسط طراح داخلی Richard Hallberg طراحی شده است. طراحی این سقف با الهام از معماری مراکشی و اسپانیایی و تلفیق آنها با یکدیگر ساخته شده است.

تزیین سقف

نقاشی سقف

تماشای این نقاشی سقفی احتمالا برای شما یادآور سبک میرو است.خوآن میرو (نقاش و طراح اسپانیایی ۱۸۹۳ -۱۹۸۳) یکی از برجسته ترین نمایندگان سورئالیسم انتزاعی به شمار می آید. سبک کودکانه و بی پیرایه اش اگر چه همانندی هایی با شیوه پل کله دارد کاملاً شخصی و ممتاز است. این نقاشی سقفی توسط Ramon Canet طراح اسپانیایی و با الهام از سبک میرو انجام شده است.

تزیین سقف

سقف شیشه ای

پیشینه سقف شیشه ای تقریبا به اواخر قرن هجدهم باز می گردد. گروهی از معماران قادر هستند به خوبی از این المان کاربردی زیبا در طراحی های خود استفاده کنند. سقف تصویر بالا چشم اندازی زیبا از همکاری Ion Popusoi و Bogdan Preda برای خانه ای در رومانی است.

حتما بخوانید:  از فرش استفاده کنیم یا کفپوش؟

تزیین سقف

اضافه کردن عمق به سقف

اگر به دنبال راه حلی برای بازسازی فضای خود و ایجاد تغییر در آن برای خارج کردن آن از حالت یکنواخت هستید طرحی که در تصویر بالا مشاهده می کنید می تواند الهام بخش شما در طراحی باشد. این طرح مربوط به یک پنت هاوس اغوا کننده در برج هزاره سان فرانسیسکو با سیستم نمایش روشنایی جذابی است که رنگ های سراسر فضا را بازتاب می دهد.

تزیین سقف

سقفی با الهام از اوریگامی

در ساختمان های مدرنی شبیه به این تصویر که مربوط به خانه La Peña در مکزیک است و طراحی ساختار در آن ایجاب کرده است که از بتن به عنوان متریال اصلی استفاده شود برای خارج کردن طرح از حالت یکنواختی و ایجاد حسی عمیق از گرما و بازی با نور و سایه از طرحی پویا شبیه به طرح های اوریگامی استفاده شده است.

تزیین سقف

 

سقف تمی از کل فضا

در یک تلاش موفق برای طراحی یک سفر مدرن طراح فرانسوی Jean-Louis Deniot اتاقک مدرنی را براساس تم سفری خیالی طراحی نموده است. در این فضای شیک سقف تکمیل کننده تمام جزپیاتی است که توسط طراح دیده شده. به گفته وی در اینجا هیچ چیز واقعی، متداول و یا قابل پیش بینی نیست. این تعریف تفسیری افراطی از تم مورد نظر است.

تزیین سقف

 

سقفی منعکس کننده رنگ ها

زمانی که رنگ ها به خوبی در کنار بافت ها و اشکال قرار می گیرند زیبایی در فضا و لذت بصری ایجاد می شود درست مانند تصویر بالا که در آن رنگ تمام کننده تاثیر فرم در فضا است.

حتما بخوانید:  ایده‌هایی برای تزیین دیوار

تزیین سقف

 

سقف پرستاره

این تصویر مربوط به پروژه ای در مسکو است که توسط استودیوی طراحی روسی Archduet خلق شده است. این فضای شیک و پرزرق و برق با پلان باز و سقف گسترده خود که از چراغ های ال ای دی پوشیده شده است تداعی کننده آسمانی پر ستاره است.

تزیین سقف

سقف فلزی با پیچ و تاب مدرن

برای ساخت و تزیین سقف زیبا و منحصر به فردی که در بالا مشاهده می کنید از قلع استفاده شده است.

تزیین سقف

شکاف نورانی در سقف گچی

تیم معماری Gisele Taranto اتاق خوابی با نقطه کانونی جذابی طراحی کرده اند. سقف گچی خاکستری با شکاف نامنظمی که اجازه خروج نور را می دهد از جذابیت های بصری این سقف به شمار می رود.

تزیین سقف

سقفی پارچه ای و باشکوه

شرکت Hola Design با انتخابی ساده از متریال و رنگ توانسته است احساس آرامشی عمیق و لوکس را در فضا ایجاد کند. در توصیف این فضا می توان گفت تختخواب تیره رنگ در این فضا با دکوراسیون پرزرق و برق طلایی رنگ محاصره شده است.

تزیین سقف

پنجره سقفی در اتاق خواب

تصویر بالا مربوط به اتاق خواب پنت هاوسی است که با داشتن پنجره سقفی می توان در آن خوابی راحت زیر آسمان پرستاره و یا در زیر دانه های باران را تجربه کرد.

تزیین سقف

نگاهی راه راه به سطح پنجم

گاهی به کمک ایده های ساده می توان تغییر اساسی در دیزاین اتاق ایجاد کرد. برای مثال در تصویر بالا به کمک یک کاغذ دیواری راه راه چرخش دید و توجه به سطح پنجم که همان سقف است ایجاد شده است.

حتما بخوانید:  کاغذ دیواری جدید

تزیین سقف

کار، مکث، نگاه، رویا

با چشمانی باز به دور دنیا سفر کنید. این سقف باورنکردنی نقاشی شده شما را به سفری خیالی به دور دنیا خواهد برد. اگر خانه ای با چشم انداز وسیع ندارید می توانید حداقل منظره ای چشم نواز را برای خود به وجود آورید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط