کوسن در دکوراسیون
books, دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

راهنمای استفاده از کوسن در دکوراسیون

۳
(۱)

کوسن ها بالش هایی کوچک هستند که روی مبل، تختخواب، صندلی و حتی در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند و معمولا مربعی شکل هستند. آنها در صورتی که درست انتخاب شده باشند می توانند مبلمان خسته کننده و بی روح را تبدیل به جذاب ترین عناصر دکوراسیون منزل کنند. در ادامه سعی کرده ایم نحوه صحیح استفاده از کوسن در دکوراسیون را به شما بگوییم.

نکات استفاده از کوسن در دکوراسیون

قبل از اینکه به سراغ انتخاب کوسن برای دکوراسیون منزلتان بروید بهتر است نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

۱. یک پالت رنگی برای کوسن های خود انتخاب کنید و از آن دور نشوید.

۲. از ترکیبی متقارن استفاده کنید چه کوسن ها برای روی مبل باشند و چه برای تختخواب و یا غیره. با این کار از شلوغ به نظر رسیدن دکوراسیون جل.گیری می کنید.

۳. فرمول اصلی برای انتخاب کوسن ها استفاده از یک کوسن تک رنگ، یک کوسن با طرح ساده و دیگری با طرح شلوغ در کنار یکدیگر است.

۴. هر چه به قسمت میانی مبل نزدیک می شوید اندازه کوسن ها باید کوچک تر شود پس بزرگ ترین کوسن ها را در کناره های مبل و کوچک ترین را در مرکز آن قرار دهید.

۵. هرچند کوسن ها برای افزودن به راحتی اجزایی از دکوراسیون همچون مبلمان و تختخواب طراحی شده اند اما در استفاده از آنها زیاده روی نکنید تا موقع نشستن روی مبل حس غوطه ور شدن در استخری از مارشمالو به شما دست ندهد.

انتخاب کوسن

بعد از آشنایی با این نکات اولیه حالا نوبت انتخاب کوسن است البته این بخش هیجان انگیز گاهی به گیج کننده ترین بخش تبدیل می شود چرا که بی شمار روش برای این کار وجود دارد و این شما هستید که در پایان باید از نتیجه کار راضی باشید. سعی ما بر این است که با توضیحاتی که در ادامه آورده ایم در این انتخاب به شما کمک کنیم.

حتما بخوانید:  تزیین دیوار بین کابینت ها در آشپزخانه

کوسن در دکوراسیون

کوسن های تک رنگ

اگر اتاق شما به اندازه کافی طرح و شکل در خود دارد نیازی نیست با استفاده از کوسن های طرحدار فضایی شلوغ ایجاد کنید. کوسن های تک رنگ بهترین انتخاب برای این فضا خواهند بود. برای انتخاب رنگ این کوسن ها می توانید از رنگ هایی از دو طرف طیف رنگی استفاده کنید که به آنها رنگ های مکمل گفته می شود. این رنگ ها در کنار هم باعث جلوه و درخشش بیشتر یکدیگر می شوند. مثلا می توانید از رنگ نارنجی و آبی در کنار هم بهره ببرید. در کنار این ترکیب همچنین می توانید از عنصری دیگر همچون رومبلی طرحدار نیز استفاده کنید تا در کنار کوسن های تک رنگ شما به خوبی به چشم بیاید.

کوسن در دکوراسیون

یک رنگ، سه طرح

اگر می خواهید از گروهی از کوسن ها با یک رنگ استفاده کنید سه بافت متفاوت را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید از رنگ نارنجی استفاده کنید یک کوسن گلدار با گل های نارنجی را در مرکز، دو کوسن راه راه که در آن از رنگ نارنجی استفاده شده باشد در کنار آن و در بیرونی ترین سمت مبل کوسن های تک رنگ به رنگ نارنجی را قرار دهید تا تعادل دکوراسیون شما حفظ شود و در عین حال به پالت رنگی مورد نظر خود وفادار باشید.

کوسن در دکوراسیون

رنگ های گرم و خنثی

حتی اگر پالت رنگی خنثی را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کرده اید همچنان به کوسن ها برای افزودن طرح و بافت به دکوراسیون خود نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال می توانید از رنگ سفید مات، خاکستری مایل به قهوه ای و رنگ شکلاتی در طرح های مختلف و در کنار هم استفاده کنید.

حتما بخوانید:  روش‌های کم هزینه اما چشمگیر برای تغییر دکوراسیون خانه (بخش دوم)

کوسن در دکوراسیون

سادگی و در عین حال تازگی رنگ های همسان

اگر به دنبال استفاده از کوسن های رنگی هستید ولی نمی خواهید از رنگ های قوی و متضاد استفاده کنید کوسن هایی با رنگ های همسان گزینه خوبی برای شما خواهند بود. رنگ های همسان همچون رنگ نارنجی و صورتی به رنگ هایی گفته می شوند که در طیف رنگ ها کنار یا نزدیک هم قرار می گیرند و بنابراین تضادی بین آنها وجود ندارد که آنها را تبدیل به رنگ غالب دکوراسیون کند. این رنگ ها اگرچه اشتراکات زیادی دارند اما رنگ هایی متفاوت محسوب می شوند و انتخاب مناسبی برای یک پالت رنگی آرام هستند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط