رانر
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

رانر چیست و چگونه از آن در دکوراسیون استفاده کنیم؟

۳.۳
(۳)

میزها عناصری دکوراتیو و کاربردی هستند که شما می توانید با تزییناتی زیبا بر روی آنها جلوه ای زیباتر به محیط اطراف خود بدهید این تزیینات هر چیزی می تواند باشد از جمله آنها پارچه ایست باریک و زیبا و از جنس های مختلف که هم به کار مهمانی های رسمی می آید و هم می توان در زندگی روزمره از آن استفاده کرد. این پارچه باریک که هم نوع بلندش مورد استفاده است و هم نوع کوتاهش رانر نام دارد که در ادامه بیشتر از آن و قوانین استفاده اش می گوییم.

در واقع قوانینی که در مورد رانر و سایر رومیزی ها مورد استفاده قرار می گیرند قوانین مطلق و غیرقابل تغییری نیستند بلکه تنها راهنمای شما برای چیدن یک دکوراسیون زیبا هستند. رومیزی ها و رانرها مانند یک نقطه کانونی برای میز شما هستند. شما می توانید با رانر به وسایل روی میزتان ظاهری منسجم ببخشید. با خواندن مطلب زیر با تمام مزایا و ویژگی های رانر آشنا خواهید شد.

 رانر

چرا از رانرها استفاده می کنیم؟

یک رانر به میزناهارخوری شما رنگ، بافت و زیبایی می بخشد و می توان گفت پایه و اساس دکوراسیون میز شماست. رانر همچنین از میز شما در برابر حرارت ظرف های داغ و چسبیدن موم شمع های آب شده محافظت می کند.

 رانر

چه مواقعی از رانرها استفاده می کنیم؟

رانرها برای استفاده روزمره بسیار کاربردی اند. از آنها همچنین در موارد خاص برای لطافت و زیبایی بخشیدن به دکوراسیون استفاده می شود. یک رانر با توجه به رنگ و بافتش می تواند منظره میزتان را دراماتیک و زیبا کند. اگر قصد دارید در طول تعطیلات احساس شادی و نشاط به محیط اضافه کنید از رانرهای متناسب با فصل و شرایط استفاده کنید. رانرها همچنین برای ایجاد حال و هوای جدید در محیط بسیار کارآمدند.

حتما بخوانید:  ترکیب میز ناهارخوری و میز کار

 رانر

چگونه بهترین رانر را انتخاب کنیم؟

پارچه ها با بافت های خاص و متفاوت هر کدام ویژگی خاصی به محیط و فضا می بخشند. برای مثال برای مراسم رسمی مانند عروسی یا مراسم ویژه از رانرهایی با جنس ابریشم، ساتن، تور ارگانزا و یا پلی استر به دلیل سطح براق و صاف آنها استفاده می کنند. برای استفاده عادی و روزمره پارچه هایی با متریال  طبیعی مانند پنبه، جین و بامبو بهترین انتخاب هستند. یک رانر با طرح شلوغ و گلگلی یک انتخاب محبوب بین همه است چرا که احساس صمیمیتی روستایی با خود به همراه دارد.

 رانر

نحوه انتخاب سایز مناسب رانر

رانرهای استاندارد طولی در حدود ۲۵تا ۳۸ سانتیمتر دارند. طول استاندارد رانرها در محدوده ۹۰ تا ۲۷۰ سانتیمتر است. عرض رانر باید یک سوم عرض میز شما باشد و طول آن از هر طرف ۱۵سانتیمتر آویزان شود. تنها دقت کنید که طول رانر آویز باید کمتر از رومیزی شما باشد.

 رانر

نحوه استفاده از رانر

به طور سنتی رانر را به تنهایی در مرکز میز و یا به صورت چندتایی در بالای میز به صورت لایه لایه قرار می دهند. اما روش های بسیار متفاوتی برای چیدمان رانر بر روی میز وجود دارد که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

برای میزهای بزرگ می توانید رانرها را به صورت موازی و در عرض میز انداخته که نشان دهنده جایگاه هر کدام از صندلی ها و مکان نشستن مهمانان در پشت میز است. می توانید برای میزهای گرد و مهمانی های غیررسمی از دو رانر به صورت ضربدری استفاده کنید همچنین می توان از رانرهای کوتاه در مرکز میز برای برجسته تر کردن میز استفاده کرد.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی و روانشناسی: شما هنرمندید

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۳ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط