دکور آشپزخانه
سبک زندگی

دکور آشپزخانه

۰
(۰)

در طراحی مدرن دکور آشپزخانه ،هدف استفاده از ایده های عجیب و غریب که امکان استفاده از آن در هر خانه ای وجود ندارد نیست. بلکه طراحی زمانی موفق است که به ایجاد محیط کاربری راحت و مناسب با دسترسی ایده آل به لوازم آشپزخانه و نیز ایجاد فضایی مثبت برای ساعات سپری شده در آشپزخانه توجه کند.

به بیان دیگر،آشپزخانه قلب خانه است،بنابراین نوع دکور و لوازمی که در این بخش از خانه استفاده می‌شود، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.همانطور که گفته شد امروزه دیگر آشپزخانه تنها فضایی برای پخت وپز نیست بلکه فضای زندگیست واعضای خانواده در طی روز زمانهای زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند، بنابراین می توان امکانات مختلفی را به فضای آشپزخانه اضافه کرد. تماشای تلویزیون،گوش کردن به موسیقی ،مکانی برای قرارگیری موبایل وتبلت و… همگی از امکاناتی هستند که می توانند به دکورآشپزخانه اضافه شوند.در ضمن با طراحی هوشمندانه می توان فضاهای مختلفی برای ذخیره سازی با دسترسی آسان در آشپزخانه ایجاد کرد.

برای ایجادحسی خوب در دکور آشپزخانه و پرهیز از فضایی کسل کننده ویکنواخت انتخاب رنگ همواره یکی از چالشهای اصلی طراحان داخلی است. رنگهایی که در دکور آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، بایستی به صورت صحیحی انتخاب گردندو بتواندحس راحتی و تازگی را درفضای آشپزخانه القا کنندو در ضمن بتوانند به راحتی با متریال های دیگر ترکیب شوند.

استفاده از رنگ‌های شاد و زنده مانند قرمز‌ روشن، نارنجی، سبز ‌روشن و زرد و بنفش در بخشهایی از دکورآشپزخانه باعث ایجاد فضایی زنده ،شاد و پرانرژی می گردد. علاوه بر این، استفاده از این رنگ‌ها کمک می‌کند اشتهای افراد تحریک شود و در نتیجه برای صرف غذا با احساس بهتری دور هم جمع شوند.

حتما بخوانید:  آشپزخانه کوچک

استفاده از رنگهای روشن مثل سفید و کرم در دکور آشپزخانه، فضایی کوچک را به مکانی بزرگتر و شادتر تیدیل می نماید.رنگ سفید و کرم در کنار نور پردازی مناسب و استفاده به جا از جزیره در آشپزخانه برای برقراری ارتباط با محیط بیرونی آشپزخانه و استفاده مناسب از فضاهای داخل کابینت ها و طبقات از ویژگی های مثبت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه های کوچک است.

طراحان با الهام از طبیعت، از رنگ سبز درطراحی دکوراسیون بسیار بهره جسته اند. رنگ سبز بسته به نوع تونالیته خود و البته در ترکیب با دیگر رنگها، می تواند آرامش بخش بوده و انرژی زیادی را به همراه داشته باشد. رنگ سبز به همراه دکور چوبی، زیبا و عالی به نظر می رسد. در طراحی داخلی آشپزخانه، چیزی که مهم است توجه به آیتمهای ، نورپردازی، کفسازی و مبلمان و رنگ و… به صورت همزمان است زیرا در نهایت ترکیب این آیتمهاست که در خلق فضایی با اتمسفری مثبت ویا منفی تاثیر مستقیم دارد.

منبع:www.ewe.at
www.designrulz.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط