دکوراسیون مذکر یا مونث؟!
معماری و دکوراسیون خانه

دکوراسیون مذکر یا مونث؟!

۲
(۱)
رنگ مردانه
رنگ مردانه

رنگ مردانه

فضاهایی که به حالت مردانه بودن متمایل‌تر هستند، باید با رنگ‌های خنثی دکوراسیون شوند. رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، خاکستری و سایه‌هایی از مشکی مانند ذغالی را در نظر داشته باشید. البته منظور ما این نیست که فضا لزوما باید تاریک باشد؛ گرچه، فضاهای تاریک در برخی اوقات برای دکوراسیون مردانه مناسب هستند. فقط سعی کنید این رنگ‌ها را با تکه‌هایی از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. یادتان باشد که وقتی رنگ‌های روشن‌تر را به کار می‌برید در کنارش رگه‌هایی از قرمز و یا طلایی پررنگ را هم مدنظر داشته باشید.

شکل مردانه

شکل مردانه

شکل‌ مردانه

فضاهای مردانه معمولا تزیینات و زوائد ندارند بلکه مملو از خطوط صاف و صیقلی هستند. منظور این نیست که لبه‌های صاف در گوشه و کنار به کار رفته باشند، بلکه فضاهای مردانه به طور عام دارای خطوط صاف و هندسی هستند. به رغم این که در چنین دکوراسیون‌هایی که غالبا مدرن و مینیمال نامیده می‌شوند، استفاده از تعداد محدود عناصر دکوری و دارای منحنی مناسب به نظر می‌رسد، سعی کنید از آنها در فضاهای مردانه کمتر استفاده کنید.

الگوهای راه راه مردانه در دکوراسیون

الگوهای راه راه مردانه در دکوراسیون

الگوی مردانه

برای این‌که به فضای مورد نظرتان جنبه مردانگی بیشتری بدهید، لازم است، از الگوهایی استفاده نکنید که به طور واضح دکوری به نظر می‌رسند. با این حال اگر می‌خواهید برای فضاهای مردانه از طرح و الگو استفاده کنید حتما به سراغ طرح‌های هندسی کلاسیک مانند شطرنجی و راه ‌راه بروید. در حالی که می‌توانید از برخی طرح‌های دکوری کلاسیک به طور محدود استفاده کنید، سعی کنید از طرح‌های گل‌دار یا دیگر طرح‌هایی که زیبا و زنانه به‌نظر می‌رسند، استفاده نکنید.

حتما بخوانید:  28 نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز در خانه‌های زیر 92 متر مربع (بخش چهارم)
دیوار با چوب ماهون

دیوار با چوب ماهون

جنس و مواد مردانه

موادی که برای فضاهای مردانه به کار می‌برید، بسیار مهم هستند. مواد معینی وجود دارند که به رغم قابل استفاده بودن و جذابیت برای هر دو جنسیت اغلب برای طراحی‌های مردانه به‌کار می‌روند. پس بهتر است وقتی نوبت به استفاده از مواد می‌رسد، سعی کنید چوب درخت ماهون، اجناس سیمانی، ظروف شیشه‌ای و حتی فلز را به‌کار ببرید.

مبلمان با ساختار زمخت و چرمی مردانه

مبلمان با ساختار زمخت و چرمی مردانه

ساختار مردانه

ساختار و روشی که به‌کار می‌برید، می‌تواند فضا را واقعا زیبا یا بدمنظر کند. این نکته مهم است که می‌توانید برای هر فضایی که در اختیار دارید، ترکیبی از هر دو حالت را به‌کار ببرید؛ ساختارهای زمخت را با ملایم، براق را با مات و نرم را با زبر. این ترکیب ساختاری موجب می‌شود عمق فضای شما بیشتر شود. به طور دقیق‌تر می‌توان گفت، زمانی که نوبت به فضاهای مردانه می‌رسد، به اندازه مناسب و آزادانه از چرم، جیر، پشم و فاستونی استفاده کنید و حتی از این که آنها را با مقدار کمی از ابریشم و مخمل ترکیب کنید، نگران نباشید.

مبلمان حجیم و جیر مردانه

مبلمان حجیم و جیر مردانه

مبلمان مردانه

مبلمان مردانه معمولا و البته نه همیشه از نظر اندازه از مبلمان زنانه بزرگ‌تر است. صندلی‌های مخصوص باشگاه، میزهای بزرگ و کاناپه‌های حجیم در فضاهای مردانه عجیب و غریب به نظر نمی‌رسند. مهم‌ترین موضوعی که باید به خاطر بیاورید این است که هر قطعه‌ای باید کاربردی باشد و هدف خاصی را تامین کند. مبلمان هرگز نباید صرفا برای پر کردن فضای خالی مورد استفاده قرار گیرد.

حتما بخوانید:  روانشناسی و علم دکوراسیون
هنر مردانه

هنر مردانه

هنر مردانه

هنر سرزنده در رنگ‌های قوی اغلب روی دیوارهای داخلی محیط‌های مردانه مشهود است. مهم نیست که چه سبک هنری را انتخاب می‌کنید، به یاد داشته باشید که هر چه بزرگ‌تر و سرزنده‌تر باشد، بهتر به نظر می‌رسد. اگر هنوز مطمئن نیستید که چگونه باید اتاق خود را مردانه‌تر جلوه دهید، به عکس‌های بیشتر درباره فضاهای مردانه مراجعه کنید. اگر به دنبال عناصر مشترک در هر کدام از آنها باشید، برای شما روشن خواهد شد که چگونه هر فضایی روش خاص خودش را برای استفاده از عناصری دارد که در بالا مطرح شده است، تا زیبایی مردانه مورد نظر را ایجاد کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.