دکوراسیون داخلی اداری 4
فضای اداری

دکوراسیون داخلی اداری

۰
(۰)
این دکوراسیون که مربوط به یک استودیوی ساخت مدیا است توسط گروه Produce طراحی و اجرا شده است.”Produce یک دفتر طراحی با قابلیت نمونه سازی است که به مشتریان خود اجازه می دهد طرح ها راقبل از ساخته شدن تجسم و امتحان کرده و طرحهای پیشنهادی خود را در مقیاس یک به یک بر اساس نمونه های اولیه ارائه دهند.” از آنجاییکه معمولا ساعت کاری استودیوهای ساخت ویدیو زیاد است از این رو نیاز بود که فضاهای مختلفی مثل کارکردن ، خوردن ، خوابیدن و… برای این استودیو طراحی شود و شرایط دکوراسیون این فضا به گونه ای باشد که از لحاظ راحتی و آسایش بتوان آن را خانه ی دوم نامید.
در هر پروژه کاری به افراد مختلفی با تخصص های مختلف برای کامل شدن پروژه نیاز است و همه ی افراد بایستی قادر به تبادل نظر در مورد ایده ها و تعامل با یکدیگر باشند.در این دکوراسیون هر کارمند فضایی مخصوص به خود دارد و همه ی افراد توسط یک قطعه ی بزرگ مبلمان به یکدیگر لینک می شوند.این استراتژی در طراحی همگان را تشویق به کارگروهی درست مانند مورچه ها می کند.
طراحی این فضا به شکل پلان باز و تنها توسط یک قطعه مبلمان هرچند بزرگ و پیچیده انجام شده است.این ساختار پیوسته ۸ میز و بخشهای مختلف را به یکدیگر ارتباط داده است.منطقه ی کار ومنطقه ای که برای مراجعین در نظر گرفته شده به خوبی توسط این ساختار تفکیک شده اند.
علاوه بریکپارچه سازی میزها این ساختار ممتد فضاهای مربوط به انبار و سایر فضاهایی که بهتر است در معرض دید نباشند را از نظر پنهان می کند.صفحه ی رویی میز کار خم شده و فرم قابل صعودی را ایجاد می کند که دسترسی به فضاهایی که در نیم طبقه بالاتر طراحی شده اند مثل حمام ، اتاق جلسه ، اتاق سرور را ممکن می سازد.اگر خط طراحی را دنبال کنیم در ادامه مسیر صفحه روندی نزولی را دنبال می کند و دوباره به پوزیشن مشابه قبل بر می گردد.چالش اصلی این دکوراسیون طراحی همین فضای مرکزی بود که برای رسیدن به بهترین نتیجه طراحان از قابلیت نمونه سازی و تست راه حلهای مختلف استفاده کردند.
هر بخش سیستم روشنایی مخصوص به خود را دارد و شدت نور آن به صورت مجزا قابل تنظیم است.مبلمان بعضی از فضاها به صورت چندمنظوره طراحی شده است. مثلا میز اتاق کنفرانس به صورتی است که در زمانهای اضطرار می توان از آن به عنوان میز کار استفاده کرد.

مطالب مرتبط

دکوراسیون داخلی اداری
فضای اداری

دکوراسیون داخلی اداری

۰
(۰)
دکوراسیون داخلی این ساختمان اداری، منحصر به فرد و دارای دو پلان کف و سقف است، که هرکدام به عنوان سطحی ممتد با توجه به عملکردشان تغییر فرم پیدا کرده اند.مدل منحنی این دکوراسیون،به نمایش تکمیل فرایند دیجیتال و نیز ساختاری بدون درز،یکپارچه و پایدار می پردازد. این مدل به گونه ای طراحی شده است که در آن از کلیات گرفته تا جزییات کمترین درصد خطا ایجاد شود.
طراحی به کمک این جزییات و با این همه ظرافت معمار را در جانمایی هرچه دقیقتر متریالها و المانها همراه با کنترل کامل ساختار آنها یاری می رساند.به جز شیشه ها ،لولاها و سایر متریالهایی که به ساخت هرچه بهتر فضای معماری کمک کرده اند.جوهر و یا به عبارتی ذات معماری داخلی این فضای اداری از طریق منطق مواد و متریالها وساختاری منسجم و واحد با درجه ی بالایی از استاندارد تشخیص داده می شود.
در طرحها و اسکیسهای اولیه ، پتانسیل ها بالقوه و ماهیت شکل پذیر طرح مورد توجه قرار گرفت و توسط برنامه های کامپیوتری و با توجه به شرایط محیطی طرحهای اولیه تکمیل شدند.در این پروژه به جز صندلی ها که توسط کارفرما خریداری شده بودند کلیه ی نیمکت ها ، قفسه ها ، میزها می بایست توسط متریال چوب و با تکنیک برش لیزری ساخته می شدند.برای نیل به این هدف نیاز به طراحی و برنامه ریزی الگوریتمی بود که روند طراحی و ساخت را سرعت بخشد و کار با نهایت دقت و ظرافت و کمترین درصد خطا انجام گیرد.
در این پروژه بیش از ۱۲۰۰ شیت چوبی(تخته سه لا) به ابعاد ۳.۶×۱.۲ استفاده شده است.از آنجاییکه دستگاه CNC نقش اساسی در شکل گیری این ساختار را دارد از دستگاه CNC سه محوره روتر استفاده شده است تا به کمک آن دقت وظرافت کار نیز بیشتر گردد.

در این پروژه به کوچکترین جزییات نیز توجه شده است و تمام طرح به صورت کاملا سفارشی انجام شده است.

حتما بخوانید:  چگونه فضای کار کوچک خود را بزرگتر جلوه دهیم؟

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط