دکوراسیون اتاق خواب بچه
کودک و نوجوان

دکوراسیون اتاق خواب بچه

۳
(۲)

دکوراسیون اتاق خواب بچه، از محل قرار گرفتن تخت گرفته تا انتخاب بهترین وسایل تزیینی و دیوارکوب‌ها و…، تاثیر مستقیم در رفتار ،خلق وخو وحتی وضعیت تحصیلی کودک خواهد داشت.با توجه به تعداد فرزندان بهتر است برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب برنامه ریزی شود.به عنوان مثال اگر دو فرزند (دخترو پسر)دارید و قرار است اتاق مشترکی داشته باشند طراحی اتاق باید بگونه ای باشد که نیازهای هردوی آنها تامین گردد. از تخت‌های دو طبقه تا حد ممکن استفاده نکنید، چرا که کودکان نیاز دارند فضای باز و راحتی بالای سرشان داشته باشند و تخت‌های دو طبقه این امکان را از کودکی که در طبقه اول می‌خوابد، می‌گیرد و همین موضوع می‌تواند در آینده باعث فشار عصبی در او شود. کودکی که در طبقه بالا می‌خوابد نیز از آنجا که یک فضای خالی در زیر محل خوابش وجود دارد احساس ناامنی می‌کند و همین حس می‌تواند در بزرگسالی تاثیرات بدی در روحیه‌اش بگذارد.

تختخوابها تنها جایی برای خوابیدن نیستند، بلکه می توان زمان بسیار سرگرم کننده ای را در آنها گذراند. با کمک آنها می توانید بازیهای بسیاری را برای کودکان خود،حتی در یک اتاق بسیار کوچک سازماندهی کنید. مدلهای متنوعی از تخت خواب ها خاص دختران و پسران وجود دارند که همه آنها دارای ترکیبی رنگ تازه و بسیار جذاب می باشند. این تختخوابها ،با وسایل بازی مختلف و چادرهای بازی در شکلهای متنوع، مجهز شده اندو می توان در دکوراسیون اتاق کودک از آنها به بهترین شکل استفاده کرد.

با استفاده از نور، رنگ و آثار هنری مثل نقاشی می توان محیطی شاد برای کودک ایجاد کرد. اتاق خواب کودک باید به او روحیه ای شاداب ببخشد. بهتر است از رنگ آبی کمتر استفاده شود چرا که این رنگ موجب افسردگی در کودک می‌شود و انرژی او را تحلیل می‌برد. رنگ‌های روشن همچون زرد، صورتی کمرنگ و سبز روشن می‌تواند انتخاب خوبی برای رنگ دیوار اتاق کودک باشد. یکی از نکات مهم در مورددکوراسیون اتاق خواب بچه این است که از قرار دادن تصاویر حیوانات وحشی و درنده کاملا بپرهیزید. در عوض عکس‌هایی را انتخاب کنید که حس خلاقیت و آرامش را در او تقویت کند.

حتما بخوانید:  مدل دیزاین اتاق خواب

اتاق کودکان ،معمولا همیشه شلوغ و نامرتب است و والدین همواره به دنبال ایده های مختلفی برای سازماندهی بهتر این فضا هستند.استفاده از طبقات تقسیم بندی شده متنوع می تواند راه حلی مناسب باشد، برخی از آنها می تواند برای نگهداری اسباب بازیها و سایر لوازم کودکان که تمایلی به دیده شدن آنها وجود ندارد، استفاده شود و ازسایر طبقات می توان به عنوان یک کتابخانه کوچک یا جایی برای لوازم دکوری استفاده کرد.

از شخصیتهایی کارتونی مورد علاقه ی کودکان می توان در طراحی دکوراسیون اتاق خوابشان استفاده کرد.و بقیه ی اتاق را هماهنگ با آن دیزاین کرد.از آنجاییکه معمولا تنوع رنگی در این پس زمینه های کارتونی زیاد است بهتر است رنگ جدیدی را اضافه نکنید و یکی از رنگ های استفاده شده در اتاق خواب که کمترین حجم را دارد ( تعداد وسایل کمتری از آن رنگ داریم) را با قدرت کمتر ( قرمز کم رنگ، بفش کم رنگ، صورتی کم رنگ) برای سایردیوارها استفاده کنید.اگر تصویر کارتونی انتخاب شده طرح شلوغی نداشت از رنگ پایه ی آن نیز می توان برای سایر دیوارها استفاده نمود.

منبع:http://www.architectureartdesigns.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط