ده راه برای تزیین میز جلو مبلی
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ده راه برای تزیین میز جلو مبلی

۳
(۱۴)

۱- کتاب تنها برای خواندن نیستاگر شما هم اهل مطالعه هستید و به کتاب هایتان عشق می ورزید باید بدانید که کتاب‌ها می‌توانند به‌جز بالا بردن سطح فرهنگ و دانش ما، به‌عنوان اشیای تزیینی نیز استفاده شوند.طرح جلد کتاب‌ها معمولا رنگ‌های متنوعی دارد. به‌همین دلیل آن‌ها به شما کمک می‌کنند که به میز جلو مبلی و در نتیجه به فضای‌ اتاق رنگ ببخشید. همچنین آن‌ها از قطر‌های متفاوتی نیز برخوردار هستند که باعث ایجاد عمق در فضا می‌شود. اما به جز آن‌که کتاب‌ها را گوشه‌ای از میز به‌صورت نامرتب بچینید، می‌توانید از آن‌ها به عنوان پایه‌ای برای قرار دادن باقی اشیای تزیینی استفاده کنید. همچنین تنوع در ارتفاع وسایلی که روی‌ یک میز قرار گرفته‌اند در دکوراسیون از اهمیت بسیاری برخوردار است. کتاب‌ها به‌ ما کمک می‌کنند که این تنوع ارتفاع را ایجاد کنیم و نتیجه‌ای چشم‌نواز در اختیار داشته باشیم. روی میز، کنار میز و سطح زیرین میز می تواند برای قراردادن و نمایش کتاب های شما و تزئین فضا مورد استفاده قرار گیرد و می توانید از کتاب به تنهایی یا در ترکیب با وسایل دیگر به این منظور استفاده کنید.

۲- خرت و پرت‌ها همیشه بد نیستند

منظور از خرت و پرت، همان اشیای کوچک تزیینی و یادگاری‌ست که همه‌ی ما در کشو‌ها و یا روی میزعسلی کنار تختمان قرار می‌دهیم. همین اشیا می‌توانند ظاهر بسیار خوبی به میز جلو مبلی ببخشند. شاید فکر کنید که استفاده از این خرت و پرت‌های نامربوط ممکن است ایجاد شلوغی کنید. اما به‌یاد داشته باشید که تنها کافی‌‌ست بدانیم آن‌ها را به چه ترتیب و شکلی روی میز بچینیم تا یک هارمونی مطبوع ایجاد شود. شمع‌های وارمر و ظروف کوچک شیشه‌ای، جعبه‌های تزیینی و از این قبیل اشیا می‌توانند به‌خوبی در این مجموعه جای داشته باشند.

۳- شفافیت را به‌خود هدیه دهیدشیشه سمبل و نشانه‌ی شفافیت است. نور را از خود عبور می‌دهد و فضایی دل‌نشین را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین شیشه‌ها در فضا ایجاد حس و حال پاگیزگی و لطافت می‌کنند. می‌توانید با استفاده از بطری‌های شیشه‌ای، گلدان‌ها و یا ظروف میز جلو مبلی را تزیین کنید. همچنین برای اینکه تزیین شما متفاوت‌تر شود می‌توانید از مجسمه‌ها و وسایل تزیینی که از جنس شیشه ساخته شده‌اند نیز استفاده کنید. فراموش نکنید که در دکوراسیونی که با شیشه انجام می‌شود شما می‌توانید به‌راحتی یک ترکیب رنگی ایجاد کنید. برای این‌کار می‌توانیم از شیشه‌های رنگی، تیره و یا روشن استفاده کنیم. سنگ‌ها به‌دلیل تفاوت جنس مشخصی که با شیشه دارند می‌توانند به‌خوبی در این ترکیب جای بگیرند. چرا که به‌ فضای لطیف ایجاد شده کمی حس استحکام می‌بخشند و در عین حال به‌خاطر حالت طبیعیشان به میز شما جلوه‌ای زیبا می‌دهند.

حتما بخوانید:  میز جلو مبلی

۴- سینی‌ها فقط برای پذیرایی نیستندشاید به‌نظرتان عجیب بیاید اما می‌توانید از همان سینی‌هایی که در آن‌ها برای مهمان‌هایتان چای می‌آورید به‌عنوان یک وسیله‌ی تزیینی استفاده کنید. میز جلو مبلی در مرکز سالن نشیمن قرار دارد. جایی که همه‌ی اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند. به‌همین دلیل بهتر است که هنگام تزیین آن به کاربردی بودنش هم توجه کنیم. از کنترل تلویزیون گرفته تا دفترچه‌ی تلفن، عینک مطالعه و یا خودکاری که در دست دارید، همه و همه گاه و بی‌گاه روی این میز پخش می‌شوند. سینی‌ها علاوه براینکه به‌خاطر ظاهر زیبایشان تزیینی برای میز جلو مبلی هستند، می‌توانند به جمع و جور شدن این وسایل در یک جا کمک کنند و در نتیجه قدمی در آسایش بیشتر ما باشند.

۵- چه‌طور سینی‌ها را پر کنیم؟

در تزیین میز جلو مبلی، سینی استفاده‌های زیادی دارد. به‌جز شکل ظاهری آن و کاربردی بودنش می‌تواند برای ایجاد ترکیبی از باقی وسایل تزیینی به‌ ما کمک کند. می‌توانیم سینی‌ها را با انواع مجسمه‌ها، شمع‌ها و گل‌ها تزیین کنیم. ترکیب شمع و سنگ به‌دلیل تأثیر آرامش‌بخشی که به‌همراه دارد می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی به‌ حساب بیاید. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، یک سینی و یا سبد حصیری هماهنگی خوبی را با ترکیب شمع و سنگ ایجاد می‌کند. کتاب‌ها، مجسمه‌ها، جعبه‌های کوچک و باقی وسایل تزیینی نیز می‌توانند در پر کردن سینی به‌شما کمک کنند.

۶- بازتاب شخصیت شما در دکوراسیون

کوچک‌ترین تغییری که در دکوراسیون خانه‌ی خود ایجاد می‌کنید از شخصیت شما صحبت می‌کند. در تزیین کردن میز جلو مبلی نیز به این موضوع توجه کنید. سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که بیش از بقیه حرفی برای گفتن دارند. بهتر است که این وسایل نشان دهنده‌ی علایق و سلایق شما باشند و یا احساس خوبی در شما ایجاد کنند. به‌طور مثال اگر به مجسمه‌ها علاقه‌مندید می‌توانید از آن‌ها برای تزیین میز استفاده کنید. این مجسمه‌ها می‌توانند مطابق با روحیات شما از هر جنسی بر‌خوردار بوده، مدرن و یا کلاسیک باشند.

۷- چه‌طور تقسیم‌بندی کنیم

همان‌طور که قبلا خواندیم، در تزیین میز جلو مبلی، مخصوصا میز‌هایی که بزرگ‌تر و وسیع‌تر هستند، نحوه‌ی چیدمان اهمیت بسیاری دارید. چرا که وجود عناصر متفاوت در کنار هم همان اندازه‌ که می‌تواند جالب توجه و زیبا باشد، ممکن است ایجاد شلوغی کند. میز جلو مبلی را به سه یا چهار قسمت تقسیم کنید. و هر یک از این قسمت‌ها را به یک نوع از وسایل تزیینی اختصاص دهید. به‌طور مثال اگر می‌خواهید هم‌زمان از کتاب، گلدان، مجسمه و ظروف تزیینی استفاده کنید، بهتر است که‌ آن‌ها را در سه گروه مختلف روی میز بچینید.

۸- با رنگ‌ها بازی کنید

تزیین کردن میز جلو مبلی راه خوبی‌ست برای این‌که به فضای سالنتان رنگ اضافه کنید. برای این‌کار بهتر است از وسایل تزیینی که رنگ‌ها متفاوتی دارند استفاده کنید. شما می‌توانید ترکیب رنگی شمع‌ها و کتاب‌ها و حتی گل‌های داخل گلدان را با رنگ کوسن‌ها و یا پرده‌ها خانه هماهنگ کنید. به‌دنبال رنگی باشید که بیش از بقیه شما را به‌وجد می‌آورد، چرا که بیشتر زمانتان را در خانه جلوی همین میز می‌گذرانید.

حتما بخوانید:  با رعایت این نکات مرتب کردن خانه کار آسان‌تری است

و اما برعکس ممکن است که یک دکوراسیون منوکروماتیک و یا تک‌رنگ‌ را به استفاده از رنگ‌های متنوع ترجیح دهید. در این صورت باز می‌توانید با استفاده از تزیینات تک‌رنگ میز جلو مبلی خود را با دکوراسیون داخلی خانه تطبیق داده و فضایی مینیمال در سالن ایجاد کنید.

۹- فضای سبز را به‌خانه بیاورید

اگر شما از جمله کسانی هستید که دست سبزی دارند و به گل و گیاه علاقه مندید، لازم نیست که از گلدان‌هایتان تنها پشت پنجره و یا در گوشه‌ای از سالن استفاده کنید. میز جلو مبلی جایگاه خوبی برای گلدان‌های شماست. آن‌ها طبیعت را به‌ فضای نشیمن شما می‌آورند. می‌توانید تزیین میزتان را با بعضی وسایل دکوری چوبی و یا حصیری و همچنین با سنگ کامل کنید. ترکیب این عناصر با گلدان‌های سبز بسیار خاص و دل‌پذیر خواهد بود.

۱۰- زیبایی در عین سادگی

برای تزیین میز جلو مبلی منزلتان، لازم نیست که حتما از عناصر زیادی استفاده کنید. ممکن است شما طرف‌دار سادگی باشید و یا میز شما کوچک‌تر از آن باشد که بتوانید آن‌ را با وسایل تزیینی پر کنید. فراموش نکنید که تنها یک یا دو عنصر نیز می‌تواند زیبایی را در اختیار شما قرار دهد. در دکوراسیون داخلی همه چیز به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. اگر قصد دارید که از یک وسیله برای تزیین میزتان استفاده کنید سعی کنید که آن‌را با علاقه‌ی زیاد انتخاب کنید. بهتر است وسیله‌ای را در نظر بگیرید که برای شما معنایی خاص دارد و با دکوراسیون سالنتان هماهنگ است. یک ظرف و یا یک مجسمه به‌خوبی این کار را برای شما انجام می‌دهد.

حتما بخوانید:  مدل جدید کاغذ دیواری

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۱۴

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط