ده ایده تزئینی مینیمال که برای هر فصلی مناسب هستند
معماری و دکوراسیون خانه

ده ایده تزئینی مینیمال که برای هر فصلی مناسب هستند

۰
(۰)
ظرف تزئینی
ظرف تزئینی

۱. ظروف تزئینی

همیشه یک ظرف تزئینی روی میز عسلی، طاقچه یا اپن آشپزخانه داشته باشید. ظرف تزئینی تان را می توانید در پاییز با مخروط کاج و آجیل، در تعطیلات و جشن ها با اشیاء جذاب مثل توپ های کوچک دکوری و در مواقع دیگر سال با میوه های همان فصل – مثلا لیموترش برای تابستان- پر کنید. کاربردی ترین این ظروف، پهن و کم عمق هستند و بهترین رنگ برای اینکه اشیاء داخلشان جلوه گر شود، رنگ سفید است.

گلدان بلند شیشه ای

گلدان بلند شیشه ای

۲.گلدان بلند شیشه ای

گذاشتن گل های مخصوص فصل، شاخ و برگ درختان و المان های طبیعی مثل صدف ها، یکی از سریع ترین راه های نشان دادن عناصر مربوط به فصل و منطقه زندگی شما در دکور است. ظرف استوانه ای شکل شیشه ای همزمان برای قرار دادن همه این موارد کاربرد دارد

جاشمعی های هاریکِین شیشه ای

جاشمعی های هاریکِین شیشه ای

۳.جاشمعی های شیشه ای

خرید جاشمعی های لاله ای و حباب دار، از به دردبخورترین هزینه هایی هستند که برای دکوراسیون می کنید. آن ها را می توان داخل خانه، راهرو و راه پله و حتی حیاط و بالکن به عنوان جایی مخصوص شمع استفاده کرد و با چند عدد از آن ها روشنایی قابل قبول و شاعرانه ای به شب های تاریک بخشید. می توانید این جاشمعی ها را خالی و بدون هیچ تزئیناتی استفاده کنید یا عنصری از هر فصل به آن اضافه کنید. مثلا در تابستان می توانید ماسه و در پاییز برگ های نارنجی و زرد کنار شمع بگذارید.

سبد سیمی

سبد سیمی

حتما بخوانید:  درباره ی شرکت Panton و رنگ سال بیشتر بدانید

۴.سبد سیمی

سبدی سیمی در زمستان، در کنار شعله های آتش شومینه هماهنگی زیبایی ایجاد می کند و خانه را شیک می کند. در تابستان می توان همین سبد را با پارچه های رنگارنگ پر کرد. این سبدها در پاییز جای خوبی برای گذاشتن پتوهای سبک و کوچک و بافتنی هستند. البته موارد گفته شده تنها کاربردهای سبد سیمی نیستند و می توان برای جمع کردن اسباب بازی، آلبوم و دیگر وسایل دم دستی هم ازشان استفاده کرد.

روانداز با رنگ های خنثی

روانداز با رنگ های خنثی

۵.روانداز با رنگ های خنثی

رواندازی نرم و به رنگ کرم، خاکستری و بژ یکی از بهترین ابزارهای خوشامدگویی به هر فصل است و می توان به راحتی از اتاق نشیمن به اتاق خواب یا ایوان انتقالش داد. شاید فکر کنید این روانداز فقط به درد پاییز و زمستان می خورد اما این طور نیست. در تابستان هم گاهی باد کولر آزاردهنده می شود و نسیم شب های تابستان ممکن است کمی سرد باشند و نشستن در ایوان با روانداز ایده بهتری است.

پوست گوسفند مصنوعی

پوست گوسفند مصنوعی

۶.پوست مصنوعی

از این پوست مصنوعی چه برای پشت صندلی چه برای گرم کردن نیمکت استفاده کنید و چه روی فرش یا موکت بیندازید، هم به خانه زیبایی می دهد و هم شما را گرم می کند و از همه مهم تر مصنوعی هستند و می توانید مطمئن باشید برای داشتن شان هیچ حیوانی کشته نشده است.

سینی پذیرایی

سینی پذیرایی

۷.سینی پذیرایی

یکی از ده ایده دکوراسیونی برای تمام فصول که بسیار ساده و در عین حال کاربردی است، وسیله ایست که همیشه جلو چشممان قرار دارد و به آن توجه نمی کنیم. معمولا ما از سینی برای پذیرایی در مهمانی و سرو چای، قهوه، شربت و استفاده می کنیم اما سینی کاربردهای دیگری هم دارد. می توان سینی را روی میز پذیرایی گذاشت و درون آن را با اشیای موردعلاقه مثل کتاب پر کرد. سینی های تک رنگ مخصوصا رنگ های خنثی به راحتی با همه چیز هماهنگ می شوند.

حتما بخوانید:  راهنمای جامع خرید و چیدمان آباژور
نیمکت

نیمکت

۸.نیمکت

آیا همه خانه ها و دکوراسیون ها به نیمکت نیاز دارند؟ احتمال زیاد نه. اما نیمکت علاوه بر تزئین کاربردهای زیادی در خانه دارد: می توانید آن را انتهای تختخواب تان بگذارید تا صبح ها با خیال راحت رویش بنشینید و لباس بپوشید، زمستان ها کنار شومینه و شوفاژ قرار دهید با نشستن روی آن از گرما لذت ببرید یا حتی در صورت کم آوردن جا سر میز غذاخوری با گذاشتن نیمکت سر میز ظرفیت نشیمن را بیشتر کنید.

گلدان برجسته

گلدان برجسته

۹. گلدان مجسمه ای

علاوه بر گلدان های شیشه ای بلند که بالا درموردش حرف زدیم، گلدان های مجسمه طور با تک شاخه هایی از گل درون آن ها هم وسایل تزئینی زیبایی هستند. این گلدان ها را می توان هرجای خانه جا داد و چه پر و چه خالی ملیح و دوست داشتنی هستند. رنگ این گلدان ها را می توانید با توجه به دکوراسیون خانه انتخاب کنید اما رنگ های خنثی با همه چیز هماهنگ می شوند و زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند و البته بیشتر به مجسمه و اثری هنری می مانند.

ریسه

ریسه

۱۰. ریسه

ریسه های تزئینی یکی از شگفت آورترین وسایل تزئینی هستند که حال و هوا را حسابی عوض می کنند. از ریسه های تزئینی در هر بخشی از خانه می توان استفاده کرد. حتی در فضای بیرونی. داخل خانه ریسه ها را می توان بالای میز ناهارخوری، روی دیوار و کنار وسایل تزئینی دیوارکوب، بالای تخت و یا دور آینه آویزان کرد. در فضای بالکن، حیاط، پشت بام و پاسیو نیز آویختن ریسه هم نور را تامین می کند هم جلوه بی نظیری به فضا می دهد؛مخصوصا اگر جایی برای نشستن داشته باشید.

حتما بخوانید:  از دیدن طراحی داخلی این آپارتمان به مساحت 29 متر مربع متعجب خواهید شد!!!!!!

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.