داستان موفقیت دو klaus Nienkamper آلمانی در حوزه مبلمان در کانادا
محصول و طراح ماندگار

داستان موفقیت دو klaus Nienkamper آلمانی در حوزه مبلمان در کانادا

۵
(۱)
کلاوس نینکامپر
کلاوس نینکامپر

از فروش تا تولید

کلاوس نینکامپر یکی از نام‌هایی است که در صنعت مبلمان کانادا ماندگار شده است. هنگامی که به کانادا مهاجرت کرد، این کشور به لحاظ طراحی مبلمان در وضع چندان مناسبی به سر نمی‌برد. در حالی که در اروپا، مینیمالیسم و مدرنیسم رشد می‌یافت، در کانادا چندان خبری از محصولاتی با این سبک‌های محبوب نبود. از این رو کلاوس نینکامپر هشت سال با کار سخت پس‌اندازی را کسب کرد و سپس با پیشینه حضور در آلمان، مهد طراحی مدرن و آشنایی با این محصولات، سبک‌ها و تولیدکنندگان آن، در سال ۱۹۶۸ با خرید یک مغازه در خیابان کینگ در تورنتو، اولین نمایشگاه مبلمان Nienkamper را افتتاح کرد. او دو سال بعد از شروع فعالیت فروشگاه، کار خود را از فروش به تولید گسترش داد و با مجوز تولید و توزیع قطعات مبلمان با طراحی سوئیسی را کسب کرد.

نخستین نمایشگاه کلاوس نینکامپر در خیابان King تورنتو

نخستین نمایشگاه کلاوس نینکامپر در خیابان King تورنتو

در مسیر شهرت در کانادا

باتوجه به دور ماندن کانادا از سبک‌های رایج جهان نمایشگاه نینکامپر در تورنتو بیش از آنکه یک نمایشگاه مبلمان باشد، یکی از تنها مکان‌های این شهر بزرگ بود که مردم می‌توانستند آنچه در بقیه جهان در حال ساخت است را ببینند. رفته رفته شهرت کمپانی نینکامپر بیشتر شد و این شرکت مبلمان اداری شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف را تأمین می‌کرد که از جمله آنها می‌توان به مبلمان اداری شرکت Pierre Elliott Trudeau در سال ۱۹۷۶ و سفارت کانادا در واشنگتن در سال ۱۹۸۹ اشاره کرد. در سال ۱۹۹۸ موزه Design Exchange و در سال ۱۹۹۹ موزه طراحی و معماری شیکاگو از شرکت نینکامپر تقدیر کردند.

حتما بخوانید:  تاریخچه نوآوری ها در طراحی صندلی
تنوع مبلمان عرضه شده توسط شرکت نینکامپر

تنوع مبلمان عرضه شده توسط شرکت نینکامپر

موفقیت در کسب و کار جهانی

شرکت نینکامپر از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون همواره جزو ۵۰ شرکت برتر کانادا شناخته شده است. این جایزه از سال ۱۹۹۳ به بهترین شرکت‌های مدیریت شده در کانادا با درآمد بیش از ۱۰ میلیون دلار اعطا می‌شود. این جایزه ملی به شرکت‌هایی که شیوه‌های کسب و کار در سطح جهانی را پیاده‌سازی کرده و روش‌ها و محصولات نوآورانه را ارائه می‌دهند تعلق می‌گیرد و برای عضویت در باشگاه آن شرکت باید حداقل برای ۶ سال متوالی تحت بررسی عملیاتی و مالی قرار گیرند.

کارگاه شرکت Nienkamper

کارگاه شرکت Nienkamper

پیشروی در طراحی مبلمان اداری با نینکامپر پسر

امروزه شرکت و نمایشگاه Nienkamper توسط پسر کلاوس نینکامپر اداره می‌شود. جالب آنکه پسر کلاوس نامی کاملاً مشابه نام پدر خود دارد. با توجه به پیشرفت آگاهی عمومی در مورد طراحی و اهمیت فضا و مبلمان در دکوراسیون داخلی، شرکت نینکامپر با طراحانی مشهوری نظیر کریم رشید و دانیل لیبسکیند (Daniel Libeskind) برای طراحی مبلمان اداری همکاری کرد.

میز اداری قابل تنظیم Gateway محصولی از شرکت nienkamper

میز اداری قابل تنظیم Gateway محصولی از شرکت nienkamper

پیشرو بودن از جمله مشخصه‌های محصولاتی است که توسط شرکت نینکامپر تولید و عرضه می‌شوند. آنها تقریباً هر ساله برای نمایشگاه‌های مختلف مبلمان و دکوراسیون داخلی محصولاتی جدید و خلاقانه به نمایش می‌گذارند که از جمله آنها میز اداری قابل تنظیم Gateway است که توانست در جشنواره Neocon امسال جایزه بهترین طراحی را دریافت کند. این میز اداری با همکاری استودیوی طراحی Busk + Hertzog طراحی شده و از پایه‌هایی تلسکوپی با قابلیت کنترل برقی برخوردار است که با توجه به صندلی و نوع نشستن کاربر می‌توان ارتفاع آن را تغییر داد.

حتما بخوانید:  مبلمان از نوعی دیگر: صندلی لوله بخاری!
مجموعه مبلمان اداری Nomad Nienkamper

مجموعه مبلمان اداری Nomad Nienkamper

ملبمان باید کاربر را خوشحال کند!

به عقیده کلاوس طرح‌های مبلمان باید جسارت داشته باشند و با ظاهر، رنگ و جنس متفاوت خود، مشتریان را خوشحال کنند. کلاوس نینکامپر سبک را به سادگی به عنوان «روش انجام کارها» تعریف می‌کند. او معتقد است که روش‌های مختلفی برای انجام کارهای وجود دارد که ما بسته به اولویت‌های خود آنها را انتخاب می‌کنید. سبک واقعاً برای زندگی و ادامه حیات ما اهمیت ندارد، اما به طرز عجیبی زندگی را جالب‌تر می‌کند. سبک‌ها همیشه بازتاب آنچه ما فکر می‌کنیم نیستند، اما می‌توانند بازتاب لحظاتی باشند که آنها را دوست داریم.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.