ترکیب سفید و آبی
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترکیب سفید و آبی در دکوراسیون داخلی خانه

۰
(۰)

سبک منزل شما روستایی و کلاسیک باشد یا ساحلی یا معاصر فرقی نمی کند این دو رنگ با آن سازگاری خواهند داشت. در زیر راه هایی برای ایجاد ترکیب سفید و آبی در دکوراسیون آورده ایم با ما همراه باشید.

ترکیب سفید و آبی

ترکیب سفید و آبی را در کوسن ها و سرامیک های تزیینی منزلتان به کار ببرید. اتاق نشیمن خنثی را می توان با بالش های طرحدار سفید و آبی کلاسیک برای بهار و تابستان باطراوت کرد. یک کاناپه راحتی بزرگ از جنس روکش مخمل به رنگ آبی سیر یا سورمه ای تهیه کنید و آن را در فضاهای سنتی، معاصر و حتی ترکیبی قرار دهید. مبلمان مقطعی مانند این کاناپه می توانند در کنار میزی بزرگ قرار بگیرد بهتر است این میز سفید باشد تا به آن بخش منرل نمای سنگینی ندهد. سفید و آبی فیروزه ای (آبی کارائیب) حالتی فارغ البال و جلوه ای تابستانی به اتاق نشیمنی پر از بالش ها و کوسن ها و روکش های تمام سفید می دهد. پارچه های طبیعی مانند کنف، جوت و کتان همراه خوبی برای این رنگ هستند. سقف آبی آسمانی فوراً حال و هوای ساکنین را بهتر می کند آبی کمرنگ در کنار دیوارهای سفید برای سقف گزینه ای شگفت انگیز است. این تکنیک را در آشپزخانه یا هر فضای دیگری که می خواهید نشاط و حس مثبت داشته باشد هم می توانید پیاده کنید.

ترکیب سفید و آبی

مبلمان چوبی رنگ شده هم فضای بازار کهنه فروش ها و حراجی ها را ایجاد می کنند و با یک لایه رنگ روی چوب ها می توان نمای جدیدی به دست آورد. سعی کنید از رنگ شیری استفاده کنید. یک فرش طرحدار سفید و آبی هم انتخاب جسورانه و شادی است که می توانید برای آن هزینه کنید در ضمن حتماً آن را در اتاق نشیمن پهن کنید تا دکورسیون شما بدون زحمت اضافی کامل شود در صورت انتخاب فرش سفید و آبی تکه های دیگر مبلمان و اثاثیه اتاق را نیز به رنگ های سفید و آبی و از جنس کتان انتخاب کنید.

حتما بخوانید:  آیا شما هم در دکوراسیون خانه ی خود مرتکب این اشتباهات شده اید؟

ترکیب سفید و آبی

آشپزخانه را با رنگ طوسی مایل به آبی دکور کنید و کابینت ها را با سنگ مرمر دیوارها و کانترها ست کنید. اگر فکر می کنید مرمری کردن همه کانترها پرهزینه می شود می توانید از گزینه های مشابه استفاده کنید.

چه چیزی می تواند پرطراوت تر از حمامی با دیوارهای آبی کمرنگ و توده ای از حوله های سفید و نرم و کرکره های سفید باشد؟ دیوارها را به سبک پنلی رنگ کنید تا حالت کلبه ای روستایی بگیرد. سایه های مختلف رنگ آبی را روی دیوارها، سقف، مبلمان، کوسن ها و حتی تابلوی نقاشی آویخته به دیوار پیاده کنید حتی می توانید در میان آنها از رنگ سفید استفاده کنید تا این رنگ ها خودشان را نشان دهند. جلوه های دریایی را در کوسن ها، اکسسوری های تزیینی و بقیه اثاثیه به کار ببرید ولی زیاده روی نکنید. اگر فضای بیرون خانه یا درون خانه را دکور می کنید سعی کنید عناصر مختلف دریایی را برای تزیین پیدا کنید این عناصر می توانند شامل مرجان ها و صدف های دریایی یا پارچه ها و طرح های آنها، سرامیک هایی با این طرح و … باشند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط