تخت خواب دو طبقه
کودک و نوجوان

تخت خواب دو طبقه

۳.۳
(۳۵)

برای بچه ها تخت خواب دو طبقه نه تنها جایی برای خواب است بلکه مکانی برای پنهان شدن از بزرگسالان ،بازی ورویا پردازی است.گوشه ای که می توانند با خواهر ، برادر و یا دوست خود به اشتراک بگذارند.بنابراین بسیار مهم است که طراحی آن به تمام نیازها وآرزوهای کودک پاسخ دهد.

زیبایی تخت خواب دو طبقه به توانایی استفاده آن از فضای عمودی است اما فضای افقی برای راه رفتن در اطراف بدون تداخل و برخورد با یکدیگر ضروری است.به یاد داشته باشید که ویژگی هایی از قبیل پله،نردبان،کشو و چرخش اطراف تخت نیاز به فضا دارد همچنین فضایی برای راه رفتن و بازی در اطراف مورد نیاز است.اطمینان کافی داشته باشید که اتاق فضای کافی برای این نیازها را دارد.از قبیل فضایی کافی برای راه رفتن اطراف پله و بالا و پایین رفتن کودکان از آن با خیال راحت.

ایده های خلاقانه و کاربردی بسیاری وجود دارند.شما می توانید تخت خواب های دو طبقه چند عملکردی را که شامل میز تحریر هستند انتخاب کنید که معمولا تخت بالا و میز در زیر آن است.با انتخاب تخت دو طبقه شما در فضا صرفه جویی کرده و فضای بیشتری برای بازی در اختیار دارید.

تخت خواب دو طبقه می تواند از چوب یا MDF در رنگ های مورد علاقه کودکان ساخته شود .اگر شما یک تخت خواب آسانتر و امن تر می خواهید می توانید از فلز ستفاده کنید.

هر کودک تمایلات و آرزوهای خود را دارد و شما باید راه حل مناسبی برای پاسخ دادن به هر کودک ارائه دهید.بعضی از تخت ها به دقت با طناب ایمن شده و ظاهری دریایی داشته و بعضی ظاهری مدرن و قوی با الهام از ارتش دارند.برخی اتاق ها محیط گرمسیری و بعضی فضای ابری و آسمان را تداعی میکنند.

حتما بخوانید:  دکوراسیون اتاق خواب کودک

تخت خواب دو طبقه F فضای بازی جدیدی را برای کودکان ایجاد می کند.فضایی امن ، خصوصی و پنهان که آرزوی کودکان است.تخت پایین در جهت های مختلف زیر تخت بالا قرار گرفته همچنین خارج از فضای زیر تخت و در گوشه های دیگر اتاق نیز می تواند قرار گیرد.چرخ های زیر تخت حرکت آن را آسان می کند.

کل مجموعه متشکل از فضاهای متعددی است که اجازه می دهدهر کودک فضای شخصی خود را داشته باشد.این مجموعه فرصتی سرگرم کننده برای نقاشی،پنهان شدن،رویا پردازی و بالا رفتن را فراهم می کند.

منبع :http://www.dwell.com
http://www.architectureartdesigns.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۳ / ۵. تعداد نظرات: ۳۵

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط