کاربردهای بین بگ
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

بین بگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

۳
(۲)

در سال ۱۹۶۹ اولین بین بگ به شکل امروزی توسط پیرو گاتی Piero Gatti ، سزاره پائولینی Cesare Paolini و فرانکو تئودورو Franco Teodoro طراحی شد و شرکت ایتالیایی زانوتا Zanotta آن را تولید کرد. از آن سال بین بگ به عنوان یک نوع مبلمان در دنیا شناخته شد. درست بعداز اختراع پلاستیک ها بود که طیف وسیعی از پارچه های پلی استر و نایلون پرشده با مهره های پلی استایرن برای ساخت بین بگ ها مورد استفاده قرار گرفتند. در این مقاله به تاریخچه و کاربردهای بین بگ اشاره می کنیم.

کاربردهای بین بگ

اولین صندلی تولیدی زانوتا Zanotta  ساکو Sacco نام داشت. ساکو یک کیسه چرمی و به شکل یک گلابی است و هنوز تولید می شود. بین بگ ها از جنس های جیر، چرم، مخمل و خز مصنوعی تهیه می شوند. اغلب از جنس پلی استر هستند و خاصیت ضد آب دارند. یعنی از آنها می توان برای محیط های خارجی نیز استفاده کرد. این بین بگ ها گزینه های ارزان قیمت و جایگزین به جای مبل یا نیمکت هستند. بین بگ ها در شکل، اندازه، کاربرد و مدل های مختلف به فروش می رسند. آمریکایی ها در سال ۲۰۱۴ از بین بگ ها استقبال بی سابقه ای کردند. متأسفانه به دلیل نقصی در طراحی زیپ بین بگ توسط کودکان باز شده و دانه های داخل آن باعث خفگی دو کودک شد.

اولین کاربردی که برای بین بگ ها به ذهن خطور می کند تشکی برای لم دادن برای سایزهای بزرگتر و یک توپ برای پرتاب برای مدل های کوچک تر است. اما خوب است بدانید که بین بگ ها طراحی های ساده و متنوعی دارند که هر کدام کاربرد خودش را دارد و بعضی از مدل های آن طرفداران بسیاری دارد.

حتما بخوانید:  نارنجی را با چه رنگ هایی به کار ببریم؟

در زیر به چند مورد از بیشترین کاربردهای بین بگ اشاره خواهیم کرد:

کاربردهای بین بگ

مبل

متداول ترین کاربرد بین بگ ها استفاده از آنها به عنوان مبلمان است. در گذشته بین بگ ها کیسه های کروی بودند که با دانه های سبک پر می شدند. اما امروزه انواع مبلمان کاربردی با نام بین بگ تولید می شوند. با توجه به سایز بین بگ و سایز کاربر آن می توان از کیسه های کروی بین بگ به عنوان صندلی دو نفره و یا مخصوص لم دادن استفاده کرد. بین بگ ها در خانه بسیار کاربردی هستند و با بیشترین پشتیبانی از اعضای بدن به خوبی خود را مطابق با شکل بدن کاربر تغییر می دهند.

کاربردهای بین بگ

بازی

کیسه های کوچک بین بگ برای بازی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این بازی ها بازی پرتاب بین بگ ها درون سوراخ های روی صفحات به صورت امتیازی است. یکی دیگر ازاین بازی ها که به نام Hacky Sack معروف است با کیسه های بافتنی کوچک و گرد است که چند بازیکن بدون اینکه توپ آنها به زمین بخورد باید توپ را به هم پاس بدهند. بازی های متداول دیگری نیز در کشورهای مختلف با انواع بین بگ ها وجود دارد.

کاربردهای بین بگ

تشک استخر

از آنجایی که پارچه های به کار رفته در بین بگ ها ضدآب هستند و دانه هایی که با آنها پر می شوند اغلب از جنس پلاستیک اند و روی آب شناور می مانند می توان از آنها به عنوان وسیله تفریحی در استخرها و یا سایر بازی های آبی استفاده کرد اما نمی توان از این بین بگ ها به عنوان وسایل ایمنی استفاده کرد. کاربرد دیگر بین بگ ها تخت خواب های کنار ساحل ها و استخر برای خواب کوتاه روزانه است.

حتما بخوانید:  مکان مناسب قرارگیری بوفه و ویترین در دکوراسیون

کاربردهای بین بگ

تخت حیوان خانگی

یک کیسه لوبیا محل مناسبی را برای گربه ها، سگ ها و بسیاری از حیوانات خانگی دیگر ایجاد می کند. برای این کاربرد بهتر است برای داخل بین بگ از مواد سنگین تر استفاده شود و رویه آن محکم دوخته شود.

استفاده های درمانی

بین بگ ها و کیسه های دارای دانه های سفت برای افراد مبتلا به اوتیسم بسیار مفید است و خواص درمانی دارد. فشار ثابت دانه ها بر روی بدن در افراد مبتلا به اوتیسم مخصوصا کودکان به تمرکز و آرامش آنها کمک می کند.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا بین بگ ها کاربردهای دیگری نیز دارند از جمله: بالش های حرارتی، پایه دوربین، تیرهای مشقی، کلاه ایمنی و توپ های مخصوص حرکت و تقویت عضلات.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط