تغییرات کوچک در دکوراسیون داخلی
معماری و دکوراسیون خانه

با تغییرات کوچک در دکوراسیون داخلی به استقبال پاییز برویم

۰
(۰)
الهام گرفتن از طبیعت
الهام گرفتن از طبیعت

الهام گرفتن از طبیعت

با آمدن فصل پاییز هوا سردتر می‌شود٬ شومینه‌ها روشن می‌شود و مردم اوقات بیش‌تری را در خانه سپری می‌کنند. برای آنکه این اوقات خوشی را برای خانواده‌ی خود بسازید بهتر است فضا را دل‌انگیزتر کنید. نگاهی به طبیعت بیندازید و از آن الهام بگیرید. برای طراحی دکوراسیون داخلی هیچ ایده‌ای مانند طبیعت برای الهام گرفتن بی‌نظیر نیست. طبیعت و دکوراسیون داخلی زیباترین ترکیب را خلق می‌کند. پاییز پر از رنگ و زیبایی و احساس است. برای هماهنگ کردن فضای داخلی خانه خود با فصل پاییز بهتر است هر آنچه که مربوط به تابستان است را جمع کرد. گلدان‌ها و وسایل دکوری که با تم تابستان هماهنگ است را بردارید و جا را برای پاییز بازکنید. بارنگ‌ها شروع کنید پاییز فصل رنگ‌های زرد و نارنجی و قرمز است. بهتر است رنگ دیوارها روشن باشد و دیوار اصلی که پشت تلویزیون قرار دارد کمی تیره‌تر باشد. اگر هزینه‌ی تغییر مبلمان و پرده‌ها را ندارید از جزئیات شروع کنید. سری به فروشگاه بزنید و چند قلم وسیله‌ی تزئینی که با تم پاییز هماهنگ است تهیه کنید. فصل سرما که شروع می‌شود لباس‌های بافتنی هم رونق می‌گیرند. باکمی حوصله و سلیقه می‌توان بالشتک‌های بافتنی درست کرد. با کمک بچه‌ها برای اتاق‌خوابشان ریسمان بلوط درست کرد و اتاقشان را زیبا کرد. حتی می‌توان هرکدام از این بلوط‌ها را به رنگی درآورد. برگ‌های خزان را می‌توان به عنوان شابلون درآورد و روی هر چیزی که دوست داشته باشید و می‌توانید برگ‌های زرد و قرمز و نارنجی درآورید.

انتخاب رنگ های گرم

انتخاب رنگ های گرم

انتخاب رنگ‌های گرم

ایجاد تغییرات برای روح ما جذاب است. اجازه دهید پای رنگ‌ها پاییزه به خانه‌ی شما باز شود و با خود روح و طراوت تازه‌ای به فضای وارد کند. به‌کارگیری رنگ‌های گرم پاییزه در کنار رنگ‌های ملایم می‌تواند در نمای داخلی خانه باعث ایجاد محیطی آرام و امن شود. می‌توان مبلمان اتاق نشیمن را بر اساس این رنگ‌بندی انتخاب کرد. مبل‌هایی به رنگ نارنجی با کوسن‌های کرم‌رنگ انتخاب صحیحی برای دکوراسیون به سبک پاییز است. برای جلوگیری از شلوغ شدن خانه می‌توان فرش‌ها را هم کرم انتخاب کرد. اگر از آن دسته انسان‌ها هستید که در انتخاب رنگ ریسک نمی‌کنید بهتر است رنگ‌های گرم پاییزه را روی جزئیات پیاده کنید. مطمئنا هرکسی نمی‌تواند با رسیدن فصل جدید مبلمان اتاق نشیمن را عوض کند. اما دستمان در تغییر کوسن و بالشتک‌هایی با طرح پاییزی باز است. اگر مبل‌های شما یک دست کرم است یکی از کوسن‌ها را زرد کنید و تغییر را احساس کنید و یا اینکه گلدان قرمزی را روی میز ناهارخوری بگذارید ببینید گل‌های ریز این گلدان چطور حس سرزندگی شمارا غلغلک می‌دهد. برای ایجاد محیطی گرم در مقابل سرمای بیرون از خانه باید رنگ‌های خنثی٬ سرد و گرم را هماهنگ و متناسب باهم در دکوراسیون داخلی اجرا کرد.

به کار بردن المان های پاییزی

به کار بردن المان های پاییزی

حتما بخوانید:  رازهای چیدمان: تغییر دکوراسیون بدون هزینه

بکار بردن المان‌های پاییزی

ایجاد تعادل در چیدمان منزل یکی از اصول ایجاد آرامش و راحتی در خانه است. به همان اندازه که فضاهای خالی به ما حس کسالت و خسته‌کنندگی انتقال می‌دهند در محیط‌های شلوغ نیز حس آشوب و دلهره به ما دست می‌دهد. در تزئین داخلی خانه به سبک پاییز بهتر است زیاده از حد پیش نرویم. المان‌هایی که معرف این فصل هستند بهترین گزینه برای تزئین خانه هستند. کدوتنبل‌ها علاوه بر زیبایی کارایی زیادی دارند. کدوتنبل را می‌توان بعد از خشک شدن به هر رنگی درآورد و یا روی آن هر طرحی را پیاده کرد. سر کدوتنبل را می‌توانید برش دهید و به‌جای خرت‌وپرت‌ها تبدیل کنید. کدوتنبل را رنگ سفید بزنید و روی آن گل‌های زرد و نارنجی و قرمز بکشید و آن را در گوشه‌ای از اتاق نشیمن بگذارید. از برگ‌های خزان پاییزی می‌توان برای ایجاد فضایی شاعرانه استفاده کرد. روی میز برگ‌های رنگی خزان بریزید و با شمع روی میز را زیباتر کنید. میوه درخت کاج یکی دیگر از آن المان‌های پاییزی است که در همه‌جا می‌توان پیدا کرد. گلدان‌های گل این فصل حس و حال سرزندگی به خانه می‌دهند. گل‌های کوکب و داوودی را در کنار سایر گلدان‌های خود بگذارید و اجازه دهید گل‌های پاییزی به خانه‌ی شما راه پیدا کنند.

ایده های خلاقانه

ایده های خلاقانه

ایده‌های خلاقانه

ایده‌های خلاقانه‌ای که می‌توان با الهام از فصل پاییز در خانه‌ی خود اجرا کرد تمامی ندارند. از هر المانی می‌توان درنهایت هنر و سلیقه برای زیباتر کردن خانه بکار برد. برای زیباتر کردن خانه‌ی خود باید کمی سلیقه و خلاقیت به خرج دهد. از همان در ورودی می‌توانید آمدن فصل پاییز را به نمایش بگذارید. حلقه‌گلی که روی در خانه گذاشته‌اید بردارید و حلقه‌گل جدیدی آویزان کنید که رنگ‌های آن تداعی فصل پاییز باشند. راهروی خود را با گل‌های آفتاب‌گردان٬ فانوس و کدوتنبل تزئین کنید. روی میز آشپزخانه سبدی چوبی بگذارید و در آن میوه‌های پاییزی بریزید. این‌گونه هم‌خانه‌ی شما حس و حال تازه‌ای به خود می‌گیرد و هم اینکه بچه‌ها راحت‌تر میوه می‌خورند. اگر در انباری خانه صندلی دارید که روکش آن خراب شده بهتر است آن را بیرون بیاورید و تمیز کنید. سپس با پارچه‌هایی به رنگ پاییز برای آن رویه جدید درست کنید. حالا می‌توانید این صندلی زیبا را جلوی پنجره اتاق خواب خود ببرید و از منظره بیرون لذت ببرید. در قفسه‌ی کتابخانه خود میوه‌های خشک کاج بگذارید و یا اینکه با برگ‌ها و گل‌های خشک پاییزه حلقه‌ی گل بسازید.

همه جای خانه به سبک پاییز

همه جای خانه به سبک پاییز

حتما بخوانید:  با تغییرات کوچک خانه خود را بهاری کنید

همه‌ی جای خانه به سبک پاییز

فصل‌ها یکی‌یکی از پی هم می‌گذرند. طبیعت روزی سرسبز است و روزی پر از رنگ‌های گرم. طبیعت همیشه در حال تغییر و تحول است. تصور کنید همه‌چیز ایستا و ثابت بود. به راستی که چه زود از این دنیا خسته می‌شدیم. طبیعت بزرگ‌ترین ایده برای ایجاد تحول در زندگی است. طبیعت بهترین ایده‌ها را برای تغییر دکوراسیون داخلی به ما می‌دهد. در این راستا تنها اتاق نشیمن نیست که در طراحی داخلی آن باید تغییر ایجاد کرد. تمام خانه لازم است دست‌خوش تحولات مثبت قرار گیرد می‌توان روتختی‌ها را عوض کرد و رنگ گرمی برای روتختی خود انتخاب کرد. می‌توان رنگ پرده‌های اتاق‌خواب را با روتختی هماهنگ کرد و دست به خلق فضای زیباتری زد. در توالت و حمام با تغییرات کوچک می‌توان این حس و حال سرزندگی را اعمال کرد. چیزهای عجیب‌وغریب را از ذهن خود دور کنید عوض کردن دمپایی و حوله‌ها به رنگ زرد و نارنجی٬ گذاشتن چند شمع قهوه‌ای و یا استفاده از یک کدوتنبل کوچک به‌عنوان جای خمیر و مسواک می‌تواند برای این فضا کافی باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط