باغ کتاب کجاست؟
فضای آموزشی و کتابخانه

باغ کتاب کجاست؟(بخش دوم)

۳
(۲)

به باغ کتاب خوش آمدید

باغ کتاب به گونه ای طراحی شده که در آن همه و علی الخصوص کودکان به کتاب علاقه مند می شوند. باغ کتاب تهران حدود ۲۵هزار مترمربع فضای فروشگاهی دارد که در مقایسه با بزرگترین کتابفروشی جهان (فروشگاه‌های زنجیره‌ای بارنز و نوبل در نیویورک) حدود ۱۱ هزار متر مربع بیشتر و از رتبه‌های دوم (کتابفروشی Powell Bookseller در پورتلند امریکا) و سوم (کتابفروشی استرند در نیویورک)حدود چهار تا پنج برابر بزرگتر است.بلوک A مجموعه ی باغ کتاب شامل فروشگاه های دائمی و موضوعی کتاب و بلوک B آن دربرگیرنده ی گذر فرهنگ است که ورودی هایدالان شگفت انگیزو انبار در آن قرار دارند. با گذر از وروی اصلی بنا در طبقه ی همکف در واقع شما در مرز بین بلوک های C وD قرار می گیرید.بلوک C شامل فروشگاه محصولات فرهنگی ، آمفی تئاتر روباز و آمفی تئاتر اصلی ، نگارخانه و بلوک D مشتمل بر کارگاه های کودک و نوجوان و سالن کودک و نوجوان است.

باغ علم کودک

باغ علم کودک یکی از فضاهایی است که در طبقه ی اول و بلوک نگارستان قراردارد و با مشارکت شرکت ال جی ساخته شده است.باغ علم کودک غرفه های C1 و C3 مجموعه را شامل می شود.باغ علم کودک روایت کننده ی چهار داستان در مورد بدن،خانه ، شهر و زمین است و برای هرکدام از این داستانها چندین دستگاه علمی ، بازی و سرگرمی به کار گرفته شده است.لازم به ذکر است که این فضای خلاقانه برای کودکان ۷ تا ۱۲ سال طراحی شده است.نکته ی مثبت طراحی این فضا ماندگار کردن تجربیات تئوری به شکل عملی است زیرا کودکان می توانند هر آنچه را قبلا مطالعه کرده اند در محیط اطرافشان ببینند و با آن ارتباط برقرار کنند.

حتما بخوانید:  باغ کتاب کجاست؟(بخش اول)

کتاب فروشی های کودک و نوجوان

این فضا در ساختمان بهارستان ، بلوک های A3 وA4 قرار دارد.در این بخش مجموعه ای از بهترین کتابهای
ناشران کودک و نوجوان حدود ۳۰ هزار عنوان در دو بخش جداگانه مخصوص
خردسالان و مخصوص نوجوانان به خوبی چیده شده است.چیدمان خوب کتابها موجب سهولت در دیدن و انتخاب کتابها توسط کودکان و والدین آنها می شود.

 

فروشگاه لوازم التحریر ، اسباب بازی ، محصولات فرهنگی

فروشگاه های محصولات فرهنگی در بلوک بهارستان غرفه های A3 وA4 قرار دارد.در این فروشگاه ها مجموعه ای از اسباب بازی های فکری و لوازم التحریر با کیفیت عرضه می گردد.

باغ علم نوجوان

باغ علم نوجوان مجموعه ی باغ کتاب در غرفه D طبقه ی اول بلوک سروستان قراردارد.این فضا پر از شگفتی های علمی است.در این فضا نوجوانان می توانند با یک دست یک خودروی پیکان سنگین را از زمین بلند کنند ویا سوار هواپیمایی واقعی شده و پرواز را به کمک شبیه سازی تجربه کنند.باغ علم نوجوان به گونه ای طراحی شده که همه ی علاقه مندان به علم و فناوری می توانند از آن استفاده کنند.این فضا ، بزرگترین مرکز علم باغ کتاب است.

همه آنچه که درباره باغ کتاب تهران باید بدانید

علاوه بر تمام فضاهای فوق ، باغ کتاب مجموعه ای از سالن های سینما ، تئاتر و همایش ، کافی شاپ مخصوص کودکان و بزرگسالان ،گالری تخصصی هنر ، پارک زمین شناسی را در خود جای داده است.بی شک این پروژه هم از لحاظ زیبایی و هم سازه ای نمونه ای منحصربه فرد در سطح ملی و جهانی است.

حتما بخوانید:  مدرسه ابتدایی HUGS

منابع:بازدید حضوری،وب سایت و کانال تلگرام باغ کتاب

باشگاه رباتیک

باشگاه رباتیک باغ کتاب در طبقه ی اول ساختمان بهارستان غرفه ی A2 قرار دارد. این فضا ، محلی برای آشنایی ، آموزش و خرید تجهیزات رباتیک است. این فضا به گونه ای طراحی شده است که مکانی برای برگزاری مسابقات ملی و بین المللی روبوکاپ نیز باشد. در این فضا کارگاه وکلاس درس نیز وجود دارد و بچه ها می توانند به زبانی ساده با اصول اولیه ی این علم آشنا شوند.

کتاب فروشی و فروشگاه محصولات فرهنگی بزرگسال

کتاب فروشی و فروشگاه محصولات فرهنگی بزرگسالان در طبقه ی همکف بلوک D ساختمان سروستان جانمایی شده است. این فضا به وسعت ۴۰۰۰ مترمربع ، یکی از برزگترین فروشگاه های کتاب کشور به شمار می رود.بخشی از این فروشگاه به فروش صنایع دستی مدرن ، سنتی و محصولات فرهنگی اختصاص یافته است.

خانه کودک

در باغ کتاب تهران فضایی مخصوص بازی واستراحت خردسالان کمتر از ۷ سال در طبقه ی همکف ساختمان بهارستان غرفه ی A1، طراحی شده است. در این فضا بچه هامی توانند از وسایل بازی استفاده کنند و فضایی در پشت آن جهت رسیدگی مادران به کودکان زیر یک سال وجود دارد.در این فضا مبلمانی متناسب با کودکان طراحی و به کار رفته است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط