ایده های طراحی داخلی حمام برای سال 2020
سرویس بهداشتی

ایده های طراحی داخلی حمام برای سال ۲۰۲۰

۰
(۰)
الگوی هندسی کف پوش ها در طراحی داخلی حمام 2020
الگوی هندسی کف پوش ها در طراحی داخلی حمام ۲۰۲۰

الگوی هندسی کف پوش ها در طراحی داخلی حمام ۲۰۲۰

کاشی های هندسی یکی از ترندهای سال ۲۰۲۰ است که در هر طرح و رنگی که باشند برای دکوراسیون حمام مناسب هستند، شما می توانید رنگ ها و الگوهای خاصی از این کاشی ها را انتخاب کنید تا ظاهر زیبایی مطابق میل شما داشته باشند. این ترند ۲۰۲۰، شاید کمی جسورانه جلوه کند، البته هنوز هم کاشی هایی با طرح و رنگ آمیزی ملایم جایگاه خود را از دست نداده اند و در طرحی خنثی یا در حمام هایی با دکوراسیون چوبی به زیبایی قرار می گیرند.

طراحی داخلی حمام 2020 وکف‌پوش های مرمری

طراحی داخلی حمام ۲۰۲۰ وکف‌پوش های مرمری

طراحی داخلی حمام ۲۰۲۰ وکف‌پوش های مرمری

مرمر از سنگ های گران قیمت و کلاسیکی است که به خوبی با همه سبک ها ترکیب می شود و یکی از ترندهای سال ۲۰۲۰ است که در دکوراسیون خانه از آن استفاده می شود. می توانید با استفاده از کف‌پوش هایی از سنگ مرمر، محیط تمیز و زیبایی در حمام خود ایجاد کنید. استفاده از سنگ مرمر سفید Calacatta Gold که رگه های خاکستری و بافت طبیعی و زیبایی دارد، گزینه بسیار خوبی برای حمام است. استفاده از سنگ مرمر مشکی ایده جسورانه ای است که می توان در طراحی داخلی حمام در سال ۲۰۲۰ بکار برد.

 کاشی های سبک بوهمی در طراحی حمام 2020

کاشی های سبک بوهمی در طراحی حمام ۲۰۲۰

کاشی های سبک بوهمی در طراحی حمام ۲۰۲۰

معمولا طراحان داخلی برای دکوراسیون حمام از کاشی های ساده و یکنواخت استفاده می کردند، اما با گذشت زمان و تنوعی که در شکل و رنگ کاشی ها به وجود آمد سبب شد این روزها از کاشی های متنوعی برای دکوراسیون سرویس ها بهداشتی استفاده شود. کاشی های سبک بوهمی یکی از ترندهای طراحی داخلی حمام است که بر شکلی از دکوراسیون و طراحی برجسته در حمام مدرن تاکید می کند. کاشی های Bohemian رنگارنگ و بسیار مرغوب هستند و استفاده از آنها به راحتی رنگ را به فضا اضافه می کند.

حتما بخوانید:  با این 8 روش دستشویی خانه را لوکس کنید
دیوارهای حمام در طراحی داخلی 2020

دیوارهای حمام در طراحی داخلی ۲۰۲۰

دیوارهای حمام در طراحی داخلی ۲۰۲۰

دیوار از عناصر مهم حمام است که با کاشی مناسب می تواند نگاه را به خود جلب کنند. دکوراسیون حمام در سال ۲۰۲۰ شامل استفاده از درهای شیشه ای شفاف برای قسمت دوش و انتخاب دیوارها به عنوان نقطه کانونی است پس می توان کاشی هایی با رنگ متفاوت برای دیوارِ دوش نصب شود. انتخاب آیتم‌های تزیینی با همان رنگ دیوارِ دوش در ترکیب طراحی کمک خواهد کرد.

 بتن در حمام 2020

بتن در حمام ۲۰۲۰

بتن در حمام ۲۰۲۰

ظاهر سرد و مینی مالیستی بتن، دقیقا همان خصوصیتی است که سبب شده در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ترندی بزرگ تبدیل شود. دوستداران طراحی از این متریال استفاده می کنند تا خانه های خود را به شکل مینی مال درآورند، به ویژه در کانتر آشپزخانه و اتاق های نشیمن کاربرد زیادی پیدا کرده است. طراحان داخلی در سال ۲۰۲۰ این متریال را به حمام هم وارد کرده اند.

دیوارهای مرمری حمام 2020

دیوارهای مرمری حمام ۲۰۲۰

دیوارهای مرمری حمام ۲۰۲۰

مثل کاشی های مرمر کف حمام، دیوارهای مرمری هم یکی از ترندها بزرگ سال ۲۰۲۰ است، تا جایی که ترکیب هر دو ترند و ایجاد یک حمام سراسر مرمری، بسیار محبوب شده است. برای ظاهری آرام تر، دیوارها با کاشی های مرمر سیاه و یا خنثی تکمیل می شود.

ترکیب حمام و اتاق خواب در طراحی داخلی 2020

ترکیب حمام و اتاق خواب در طراحی داخلی ۲۰۲۰

ترکیب حمام و اتاق خواب در طراحی داخلی ۲۰۲۰

در طراحی داخلی ۲۰۲۰ سعی شده است که دو فضای اتاق خواب مستر و حمام با هم ترکیب شود. اگرچه ممکن است این روند جسورانه باشد، اما می توان با نصب تقسیم کننده‌ها یا دیوارها جدا کنند، فاصله گذاری کرد و اطمینان حاصل کرد که حریم خصوصی اتاق خواب و حمام حفظ می شود. برای اتصال یکپارچه تزئین هر دو فضا با سبک های مشابه طراحی، ضروری است.

حتما بخوانید:  تزیینات سرویس بهداشتی
طراحی با پنهان کردن لوله ها در حمام 2020

طراحی با پنهان کردن لوله ها در حمام ۲۰۲۰

طراحی با پنهان کردن لوله ها در حمام ۲۰۲۰

گاهی در طراحی سرویس های بهداشتی لوله ها توکار نیستند و زیبایی فضا را از بین می برند. پنهان کردن لوله های حمام باعث می شود که طراحی کلی تمیزتر و زیباتر شود و بدون دخالت لوله های دوش و سینک، کاشی کاری و رنگ آمیزی انجام شود، از این رو لوله های توکار بین دوستداران طراحی به ترندی محبوب تبدیل شده است.

حمام چوبی در طراحی 2020

حمام چوبی در طراحی ۲۰۲۰

حمام چوبی در طراحی ۲۰۲۰

حفظ و نگهداری محیط زیست از مباحث مهمی است که موجب شد استفاده از مواد طبیعی در دکوراسیون و مبلمان خانه در سال ۲۰۱۹، به ترند تبدیل شود. این روند در سال ۲۰۲۰ هم ادامه دارد. در نتیجه استفاده از مواد طبیعی مانند کنسول، قاب آینه های چوبی و قفسه هایی که با سبد و الیاف گیاهی تزیین شده است، حمام را به فضایی خیره کننده و زیبا تبدیل می کند.
 طراحی حمام 2020 با رنگ های خنثی
طراحی حمام ۲۰۲۰ با رنگ های خنثی

طراحی حمام ۲۰۲۰ با رنگ های خنثی

رنگ های خنثی فضایی آرامش بخش ایجاد می کند که برای استراحت بعد از یک روز شلوغ مناسب است. رنگ های خنثی قهوه ای یا پاستلی را برای دیوارها و کف‌پوش ها و رنگ های روشن را برای مبلمان و لوازم جانبی حمام انتخاب کنید. پیشنهاد دیگر استفاده از لوازم جانبی ـ حوله های تیره یا گلدان ـ به عنوان عناصر متضاد در حمام است.

حمام طلایی در طراحی داخلی 2020

حمام طلایی در طراحی داخلی ۲۰۲۰

حمام طلایی در طراحی داخلی ۲۰۲۰

استفاده از عناصر پر زرق و برق طلایی و برنجی، جایگزین عناصر مسی می شده است که ترند ۲۰۱۹ بود. این اجزا از نظر ظاهری متنوع تر است و می تواند مبلمانی به رنگ خنثی، سیاه یا سفید را تکمیل کند. سعی کنید عناصر و قطعات جالب و زیبایی را در این رنگ آمیزی انتخاب کنید.

حتما بخوانید:  سرویس بهداشتی فرنگی
رنگ های متضاد در حمام 2020

رنگ های متضاد در حمام ۲۰۲۰

رنگ های متضاد در حمام ۲۰۲۰

تضاد بین رنگ مبلمان و وسایل استفاده شده در حمام باعث می شود طراحی این بخش کمی پیچیده شود. به کسانی که مبلمان و دیوارهای تیره تر را ترجیح می دهند، پیشنهاد می شود از لوازم جانبی طلایی مانند دستگیره کابینتی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، استفاده کنند.

عناصر فلزی تیره و مات در طراحی داخلی حمام سال 2020

عناصر فلزی تیره و مات در طراحی داخلی حمام سال ۲۰۲۰

عناصر فلزی تیره و مات در طراحی داخلی حمام سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰ مشکی مات جایگزین اجزای مسی شده است. این رنگ آمیزی کاملاً با طیف نقره ای و وسایل سیاه تطابق دارد. اگر قطعات و عناصر مشکی مات کمی دلهره آور به نظر می رسند، می توانید دسته کشوهای روشویی را با مروارید سیاه و طلایی تزیین کنید و رویکرد نرم تری به این شکل از طراحی بدهید.

 قطعات فلزی در طراحی داخلی حمام سال 2020

قطعات فلزی در طراحی داخلی حمام سال ۲۰۲۰

قطعات فلزی در طراحی داخلی حمام سال ۲۰۲۰

۲۰۱۹، سال کنار گذاشتن قطعات فلزی در آشپزخانه و حمام بود اما در ۲۰۲۰، استفاده از قطعات فلزی دوباره به دکوراسیون آشپزخانه و حمام بازگشت. طراحان داخلی معمولاً از اجزای تکراری موجود در بازار که طراحی خلاقانه ای دارند باز استفاده می کنند. حالا طراحان دنبال عناصر فلزی جالب و جدیدی هستند که می‌تواند به عنوان ابزار و عنصری زینتی عمل کند، همانند دسته های کابینت روشویی، در تصویر بالا، که شکل غیر معمول و خلاقانه آن مطمئناً نگاه ها را به خود خیره می‌کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط