ایده هایی برای دکوراسیون دفتر خانگی کوچک
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ایده هایی برای دکوراسیون دفتر خانگی کوچک

۰
(۰)
از میز آرایش اتاق خواب خود به عنوان میز کار استفاده بکنید
از میز آرایش اتاق خواب خود به عنوان میز کار استفاده بکنید

۱- میز دیواری دو منظوره

اگر فضای محدودی دارید استفاده از اتاق خواب به عنوان یک دفتر خانگی بهترین ایده است. با قرار دادن یک میز آرایش دو منظوره می توانید آن میز را هم به عنوان میز آرایش و هم به عنوان میز کار استفاده کنید. با نصب یک میز باریک بر روی دیوار و با قرار دادن یک آیینه بر روی آن، میز را تبدیل به یک میز آرایش کنید و وسایل کاری خود را بر روی میز به حداقل برسانید. آیینه را جا به جا یا پشت و رو کنید و وسایل کار را از کشوها خارج و روی میز برگردانید! به همین راحتی!

از فضای دیوار کنار تختخواب خود استفاده بکنید

از فضای دیوار کنار تختخواب خود استفاده بکنید

۲-از فضای دیوار کنار تخت خواب خود استفاده بکنید

اگر هیچ فضایی برای کار خود در خانه پیدا نکرده اید بهترین استفاده را از هر سانتی متر دیوار اتاق خواب خود ببرید. شما می توانید با نصب یک میز تحریر کوچک همانند تصویر بالا بر روی دیوار، فضای کار کوچکی در اتاق خود ایجاد کنید. اصلا نگران شلوغی و به هم ریختگی نباشید به راحتی می توانید با بستن قسمت پایینی میز تمامی عناصر کاری خود را پنهان کنید و در قسمت بالایی این قفسه، فضایی برای نگهداری کتاب ها، یک چراغ مطالعه و چند شاخه گل داشته باشید. فراموش نکنید که در مقابل این میز، چهارپایه کوچکی قرار دهید برای زمانی که از آن به عنوان میز کار استفاده می کنید.

به هم ریختگی های دفتر کار خانگی خود را پشت درهای بسته نگه دارید

به هم ریختگی های دفتر کار خانگی خود را پشت درهای بسته نگه دارید

۳- به هم ریختگی های دفتر کار خانگی خود را پشت درهای بسته نگه دارید

تجارت و بیزینس کاری خود را با لحظات شیرین زندگی خود مخلوط نکنید. مطمئن شوید که دفتر کار خانگی شما به فضای زندگی شما وارد نمی شود. یک کمد، مخصوص نگهداری وسایل کاری خود در اتاق داشته باشید تا بتوانید بعد از یک روز کاری طولانی درهای آن کمد را ببندید. برای تکمیل کردن این فضا یک چرخ دستی در کنار میز خود قرار دهید تا بتوانید تعدادی از پرونده ها و وسایل کاری خود را بر روی آن قرار دهید تا همه چیز در دسترس شما باشد.

استفاده از گیاهان در فضای دفتر کارخانگی

استفاده از گیاهان در فضای دفتر کارخانگی

۴- استفاده از گیاهان در فضای دفتر کارخانگی

طراحی و دکوراسیون داخلی خانه خود را به خطر نیندازید و فضای کوچک خانه خود را که تبدیل به دفتر کار خانگی می شود، غیر رسمی و خشک نکنید. گوشه و کنار فضای کاری خود را با قرار دادن لوازم دکوری و گیاهان سبز تزیین کنید. حضور گیاهان خانگی، در ارتفاعات مختلف، اشکال مختلف برگ ها و بافت گلدان ها می توانند کمک کند تا حس رسمی فضای کار خانگی از بین برود و فضا به یک فضای گرم و صمیمی تبدیل شود.

حتما بخوانید:  قوانین رنگ ها در دکوراسیون
گوشه ای از اتاق نشیمن خود را تبدیل به دفتر کار خانگی کنید

گوشه ای از اتاق نشیمن خود را تبدیل به دفتر کار خانگی کنید

۵- گوشه ای از اتاق نشیمن خود را تبدیل به دفتر کار خانگی کنید

معمولا دفتر کاری افراد را از بقیه خانواده دور نگه می دارد اما این روزها زندگی اجتماعی و کاری بیشتر با هم گره خورده است. خانه کوچکی دارید که فضای اضافی برای داشتن یک دفتر کار خانگی ندارد؟ اصلا جای نگرانی نیست شما می توانید برای این کار از گوشه اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

از دیوارهای اتاق خود به عنوان یک فضای نگهداری عمودی استفاده بکنید

از دیوارهای اتاق خود به عنوان یک فضای نگهداری عمودی استفاده بکنید

۶-از دیوارهای اتاق خود به عنوان یک فضای نگهداری عمودی استفاده بکنید

وقتی فضا محدود و کوچک است، باید به دنبال ایده های هوشمندانه ای برای نگهداری وسایل باشیم. از هر مکانی که در دسترس است به ویژه فضاهای عمودی می توانید استفاده کنید. نصب کتابخانه ها و قفسه های بلند و سرتاسری بر روی دیوار بهترین ایده برای دفترهای خانگی کوچک است. و این را فراموش نکنید که خالی نگه داشتن کف زمین در بزرگتر نشان دادن فضای اتاق کمک می کند.

با قرار دان یک تم فضای کار خانگی خود را مشخص کنید

با قرار دان یک تم فضای کار خانگی خود را مشخص کنید

۷-با قرار دان یک تم فضای کار خانگی خود را مشخص کنید

محدوده فضای کاری خود را مشخص کنید. شما می توانید با قرار دان حتی یک قاب عکس و یا کاغذ دیواری های رنگی این فضا را شخصی کنید. کاغذ دیواری هایی که طراح در تصویر بالا نصب کرده است حس یک کتابخانه را ایجاد می‌کند که برای یک دفتر کار خانگی شاد، عالی است. این را فراموش نکنید که اگر کتاب، پرونده‌ و فرم های اداری زیادی دارید با نصب قفسه بر روی دیوار از تمام فضای موجود در فضای دیوار استفاده کنید

ساخت دفتر خانگی در خارج از محدوده خانه

ساخت دفتر خانگی در خارج از محدوده خانه

۸-ساخت دفتر خانگی در خارج از محدوده خانه

اگر یک خانه حیاط دار و ویلایی دارید، فضای بیرون خانه خود را برای تشکیل یک دفترخانگی نادیده نگیرید. اگر فضای خانه شما محدود و دارای مساحت کم و کوچک است بهترین ایده ساخت یک دفتر کار خانگی کوچک در گوشه ای از حیاط خانه برای جدا کردن محل کار و زندگی مناسب است. استفاده از آن فضا برای مکاتبات و تشکیل پرونده و کارهای اداری و طرف دیگر برای کارهای خلاقانه به ایجاد حس آرامش کمک می کند و هیچ چیز بهتر از این نیست که در حین کار به فضای بیرون و باغ نگاه کنید و کارهای خود را انجام دهید.

حتما بخوانید:  هفت قدم کوچک تا یک دفتر کار خانگی راحت و دوست‌داشتنی
برای یک دفتر خانگی یک فضای شاه نشین ترتیب دهید

برای یک دفتر خانگی یک فضای شاه نشین ترتیب دهید

۹-برای یک دفتر خانگی یک فضای شاه نشین ترتیب دهید

می توانید از هر سانتی متر فضایی که در اختیار شماست، استفاده کنید. در گوشه ای از اتاق نشیمن و یا ناهار خوری خود فضایی را پیدا کنید تا به عنوان یک دفتر خانگی کوچک عمل کند. اگر مجبور هستید که از گوشه اتاق نشیمن خود به عنوان یک فضای کاری استفاده کنید، رایانه های کوچک مثل نوت بوک و یک میز و صندلی چوبی کوچک و باریک برای یک حفظ ظاهر کلاسیک و ساده انتخاب های خوبی هستند. در تصویری که در بالا مشاهده می کنید، میزی با چوب تیره استفاده شده است که با رنگ اتاق مطابقت دارد و زیبایی به فضای اتاق داده است و فضاهای متفاوت کاری و نشیمن را به هم گره زده است.

مبلمان موجود در دفتر کار خانگی خود را تغییر دهید

مبلمان موجود در دفتر کار خانگی خود را تغییر دهید

۱۰-مبلمان موجود در دفتر کار خانگی خود را تغییر دهید

چه کسی می گوید در دفتر کاری که در خانه خود ایجاد کرده اید باید از مبلمان اداری سنتی استفاده کنید؟ اگر به ندرت از این فضا استفاده می کنید، ممکن است احتیاجی به اینکه مبلمان جدید تهیه کنید، نداشته باشید. حتی یک میز کنار تخت خواب می تواند به عنوان یک میز کوچک به فضای دیگری اضافه شود. دو میز کنار تخت در کنار هم می توانند فضای بیشتری را فراهم کنند. قفسه ها را در بالای میزها قرار دهید و فضایی را برای لپ‌تاپ تان مشخص کنید.

استفاده از فضاهای بدون استفاده و انباری به عنوان دفتر کار خانگی

استفاده از فضاهای بدون استفاده و انباری به عنوان دفتر کار خانگی

۱۱-استفاده از فضاهای بدون استفاده و انباری به عنوان دفتر کار خانگی

در طراحی یک دفتر کار خانگی می توان از هر گوشه بدون استفاده، بهره برد. یکی از فضاهای بدون استفاده معمولا انباری ها و زیر پله ها هستند که پر از خرت و پرت هستند و وسایل اضافی خانه در آن جا نگهداری می شود؛ اما شما به راحتی می توانید این فضاها را به عنوان یک دفتر کار خانگی دکوراسیون کنید و این فضاهای بدون استفاده را به فضایی جذاب و کاربردی تبدیل کنید. سقف شیب‌ دار این قسمت ممکن است چیدمان این فضا را برای ما مشکل کند اما این قسمت می تواند در طراحی، مکان مناسبی برای قرار دادن قفسه های بالای میز باشد.

حتما بخوانید:  ایده‌ هایی برای گل ‌آرایی منازل
از رنگ سفید در دفتر کار خانگی خود استفاده کنید

از رنگ سفید در دفتر کار خانگی خود استفاده کنید

۱۲-از رنگ سفید در دفتر کار خانگی خود استفاده کنید

دیوارهای دفتر کار خانگی را با رنگ سفید رنگ آمیزی و تمامی عناصر اتاق را با رنگ سفید هماهنگ کنید تا عکس و تصاویر در فضا الهام بخش شما باشند و یک فضای منسجم داشته باشید. تزیین با سایه های آرام بخش همانند رنگ سفید نه تنها احساس آرامش در فضا ایجاد می کند بلکه باعث می شود فضا بزرگتر نشان داده شود.

برای مشخص کردن فضای دفتر کار خانگی، دیوارها را تزئین کنید

برای مشخص کردن فضای دفتر کار خانگی، دیوارها را تزئین کنید

۱۳-برای مشخص کردن فضای دفتر کار خانگی، دیوارها را تزئین کنید

از فضای دیوارها برای مشخص کردن دفتر کار خانگی استفاده کنید. میز کار شما تضمین می کند این فضا یک فضای کاری است و به فضای زندگی و اتاق نشیمن تجاوز نمی کند؛ اما شما می توانید با نصب یک تابلوی کاری بر روی دیوار این فضا را مشخص کنید و با استفاده از رنگ های آرام مانند خاکستری مایل به قهوه ای و خاکستری آن فضا را رنگ آمیزی کنید چرا که این رنگ ها به راحتی با دیگر رنگ ها هماهنگ می شوند.

از یک میز کار چند منظوره استفاده بکنید

از یک میز کار چند منظوره استفاده بکنید

۱۴-از یک میز کار چند منظوره استفاده بکنید

اگر فضای خانه شما محدود است به این معنا که شما یک اتاق اختصاصی یا حتی گوشه ای ندارید که فضای کاری برای خود تشکیل دهید می توانید تنها با یک میز، یک فضای چند منظوره ایجاد کنید. شما می توانید از آن میز هم برای کار خود و هم برای نمایش عناصر کوچک تزیینی و لوازم جانبی که در فضای شما ترکیب می شوند استفاده کنید. یک صندلی با پارچه هماهنگ دیگر فضاهای خانه در مقابل میز قرار دهید تا این فضا جدا از فضاهای خانه نباشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط