فضای کار خانگی کوچک
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ایجاد فضای کار خانگی کوچک در خانه

۰
(۰)

همیشه برای داشتن فضای کاری نیاز به داشتن یک شرکت مختص محیط کار نیست. اگر در آپارتمان زندگی می کنید یا می خواهید در فضای داخلی منزلتان محیط کاری جمع و جوری داشته باشید در اینجا چند روش برای الهام گرفتن جهت طراحی و چیدن محیط کاری شخصیتان وجود دارد. همه این روش ها و معرفی ها به باز شدن ذهن شما و خلاق تر شدن شما برای چیدمان صحیح و کاربردی فضای کار خانگی کوچک خودتان کمک می کند.

فضای کار خانگی کوچک

زندگی در یک فضای کوچک به آن معناست که فضای زیادی برای ذخیره سازی وجود ندارد. با توجه به این موضوع چرا نیازتان برای داشتن محل کار را با نیازتان برای داشتن فضای ذخیره سازی وسایلتان ترکیب نکنید؟ شما می توانید یک میز کوچک به عنوان میز کارتان در نظر بگیرید که شامل قفسه یا کشو برای نگهداری و ذخیره ابزار  کارتان باشد. همچنین می توان یک میز کامپیوتر جمع و جور در نظر گرفت که چند منظوره باشد و بتوان از آن به عنوان میز کار و یا قرار دادن کتاب ها و سایر وسایل استفاده کرد.

فضای کار خانگی کوچک

میز لپتاپ کاتالینا ایده جالبی برای استفاده چند منظوره از میز کار است.این میز از مجموعه catalina است که توسط شرکت Copeland طراحی و اجرا شده است. استفاده چند منظوره از یک وسیله مفرد در اثاثیه هدف این مجموعه بوده است. علاوه بر اینکه می توان در قسمت بالایی این کمد را باز کرد تا به عنوان میز لپتاپ عمل کند همچنین می توان با قرار دادن این میز در اتاق خواب از آن به عنوان پاتختی و یا از کمد های قسمت پایین آن به عنوان محل قرار گیری لباس ها استفاده کرد.

حتما بخوانید:  راهنمای چیدمان خانه با استفاده از قوانین فنگ شویی

فضای کار خانگی کوچک

اگر می توانید قسمتی از فضایی را که برای تبدیل شدن به محیط کار در نظر گرفته اید برای قرار دادن یک میز خالی کنید داشتن یک میز کوچک و فشرده با وجود چند کشو می تواند گزینه مناسبی باشد. Conard Desk محصولی از شرکت Gus Modern است. این شرکت واقع در تورنتو متشکل از تیم طراحانی ست که اساس طراحی هایشان بر پایه چیدمان مدرن و مینیمال است. به کارگیری شکل های ساده و مواد اولیه بسیار مرغوب محصولات این شرکت را منحصر به فرد کرده است. فضایی که شما برای تبدیل به محیط کار در نظر می گیرید بسیار مهم است. چون با توجه به شکل و ابعاد محیط در دسترستان می توانید چیدمان مناسب را طراحی و اجرا کنید. این میز با توجه به اینکه صفحه رویه اش از ابعاد مناسبی برخوردار است و دارای کشو برای قرار دادن وسایل کار است و همچنین اینکه از چوب گردوی مرغوبی تهیه شده است می تواند گزینه مناسبی برای یک فضای کار خانگی کوچک باشد.

فضای کار خانگی کوچک

اگر محیط در نظر گرفته شده برای محیط کار به قدری کم است که فضایی برای قرار دادن میز پایه دار وجود ندارد می توانید از میزهایی که به دیوار نصب می شوند استفاده کنید. میزی که در تصویر مشاهده می کنید نمونه ای از محصولات شرکت Orange 22 است. این استدیوی طراحی که توسط Dario Antonioni در کالیفرنیای شمالی تاسیس شد در رنکیینگ طراحان بارها در جایگاه بالایی قرار گرفته است. خلاقیت، نوآوری و طراحی های حرفه ای این استدیو باعث شناخته تر شدن محصولاتش شده است. این میز جزو دسته ای ازمحصولات این شرکت است که برای فضاهای محدود مناسب است. نکته ای که این میز را کارآمدتر می کند فضایی است که بر روی میز در نظر گرفته شده تا به عنوان کتابخانه دم دستی یا برای قرار دادن وسایلی که میز را شلوغ می کنند کاربرد داشته باشد.

حتما بخوانید:  طراحی و تولید مبلمان: راه حل های خلاقانه برای منزل کوچک

فضای کار خانگی کوچک

این میز یک نمونه از محصولات شرکت Urbancase است که در سال ۲۰۰۲ توسط Derin Montgomery ثبت شد. این نوع میزها را می توان در داخل راهروها و یا در مقابل ورودی ها به کار برد و به عنوان محلی برای قرارگیری پاکت نامه ها و یا کلیدها از آن استفاده کرد و هنگامی که به عنوان میز کار استفاده می شوند تنها یک صندلی در پشت آن قرار می گیرد. کمدهای جلوی این میز دیواری این امکان را به افراد می دهد تا وسایشان را هر بار جا به جا نکنند و در پایان کار ابزار کارشان را در داخل آن قرار دهند.

فضای کار خانگی کوچک

برای محل هایی که مشخصا فضا برای قرارگیری میز کار کم است و در عین حال ابزار کار کمی بیشتر است می توان از میزهایی استفاده کرد که صفحه ای بر آنها نصب می شود که دارای قفسه بندیست تا وسایل کار در آنها قرار گیرند و یا اگر از میز برای کار استفاده نمی شود در آن زمان ها از آن قفسه ها برای قسمتی از دکور منزل استفاده شود. این میز یک نمونه از میز دیواری های شرکت Calligaris ایتالیا است که اولین بار توسط Antonio Calligaris در سال ۱۹۲۳ طراحی شد.

فضای کار خانگی کوچک

در نظر گرفتن یک سیستم کاری متشکل از میز و کتابخانه می تواند چیدمان یکپارچه ای را در محیط کاری ایجاد کند. این میز که توسط شرکت Jesper طراحی و اجرا شده می تواند در فضایی که پتانسیلش را داشته باشد بسیار کارآمد باشد. قفسه های دیواری این سیستم می تواند به عنوان کتابخانه و محل قرارگیری پوشه ها و جعبه های کار مورد استفاده باشد. میزی که در چیدمان تعبیه شده به عنوان میز کار یا میز لپتاپ مورد استفاده است. همچنین این میز می تواند با اضافه کردن چند صندلی به میز غذاخوری تبدیل شود.

حتما بخوانید:  دکوراسیون آرامش بخش و کاربردی خانه

فضای کار خانگی کوچک

اگر اندک فضای بیشتری دارید می توانید با تعبیه کردن نیمکت و یا قفسه های کوتاه فضای کار خانگی کوچک خود را به چند فضای کوچک تقسیم کنید. در عین آنکه مبل هایی که به شکل نیمکت هستند فضای کمی را اشغال می کنند این امکان را به شما می دهند تا محیط کاریتان را به چند فضا تقسیم کنید و یا محلی را برای نشستن مهمان کاریتان فراهم کنید و محیط کاریتان دیگر محدود به میز و صندلی شخصیتان نباشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط