انواع کاغذ دیواری
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

انواع کاغذ دیواری

۱
(۱)

– کاغذ دیواری با طرح شلوغ مناسب اتاق و فضایی است که در آن از وسایل بسیار ساده و معمولا با رنگ های خنثی استفاده شده. این نوع کاغذ دیواری جلب توجه می‌کند و زیبایی را تکمیل می‌کند و سادگی فضا را به خوبی جبران می‌کند. فراموش نکنید این نوع کاغذ دیواری فقط برای فضاهای بزرگ مناسب است مگر این که در ابعاد بسیار کوچک مورد استفاده قرار گیرد.

– کاغذ دیواری با طرح های عروسکی یا نقاشی های متفاوت اعم از تصاویر حیوانات یا گل های شاد بسیار مناسب اتاق نوزاد و کودک است. با استفاده از این کاغذ دیواری ها بدون شلوغ کردن و یا وسایل زیاد می‌توانید سرزندگی مورد نیاز در اتاق نوزاد را داشته باشید و نکته مثبت دیگر آن کم هزینه بودن و مناسب بودن برای نوزاد هم دختر و هم پسر است.

– اگر که نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید و یا دلتان می‌خواهد به نقطه ای از خانه و فضا تاکید بیش‌تر داشته باشد می‌توانید به صورت تکه‌ای و کم از کاغذ دیواری استفاده کنید. بهترین شیوه برای این‌کار هماهنگ کردن کاغذ دیواری با رنگ بقیه دیوار‌ها است.

راهرو‌ها و یا فضاهای جداکننده و رودی خانه را با استفاده از کاغذ دیواری‌های شلوغ اما شیک و با کیفیت تزیین کنید تا در نگاه اول خیره‌کننده باشد و تصویر خوبی بر ذهن باقی بگذارد.

– استفاده از کاغذ دیواری به رنگ آبی فضای دوستانه و آرامی را القا می‌کنند و برای فضای غذاخوری یا فضایی که خانواده دور هم جمع می‌شوند بسیار مناسب است.

حتما بخوانید:  مدل کاغذ دیواری

گاهی کاغذ دیواری به کمک ایجاد تضاد رنگ در فضا می آید که موجب می شود وسایل شما چه نو و زیبا و چه قدیمی و کارکرده در بستر این فضای جدید و با هارمونی رنگی که به وسیله کاغذ دیواری ایجاد کرده اید بدرخشد.

– اگر دوست دارید از کاغذ دیواری استفاده کنید اما از طرح‌های شلوغ خوشتان نمیاید و یا دلتان می‌خواهد طراحی و تزیینات خانه‌تان شیک و ساده باشد استفاده از کاغذ دیواری با پس‌زمینه روشن و طرح‌های طلایی بسیار مناسب است.

کاغذ دیواری‌های گل‌گلی انوع بسیار مختلفی دارند که هرکدام هم سبک خاصی به فضا می‌دهند. اما به طور کلی استفاده از آن‌ها برای فضاهای خودمانی و دوستانه بسیار مناسبند و با توجه به نوعشان و وسایلی که همراهشان استفاده می‌شود می‌توانند فضایی بسیار مدرن یا بسیار سنتی ایجاد کنند.

گاهی از کاغذ دیواری برای تاکید بر سبک خاصی استفاده می شود. با استفاده از کاغذ دیواری شما می توانید فضای خانه را کلاسیک، مدرن، روستیک یا هر سبک دیگری که علاقه مند به تاکید بر آن هستید نشان دهید. البته همخوانی وسایل و مبلمان مورد استفاده با تم کاغذدیواری که استفاده می کنید کلید موفقیتان در این روش است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط