انواع نورپردازی برای خانه
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

انواع نورپردازی برای خانه

۰
(۰)
تصویر 1
تصویر ۱

۱.نورپردازی زیر کابینت(Undercabinet Lighting)
این روشی است که در آن نور زیر کابینت یا طبقه قرارمی‌گیرد و معمولا برای قراردادن تمرکز نور برروی قسمت خاص یا وسیله‌ای خاص به‌کار می‌رود. این نور‌ها میتوانند به شکل‌های مختلف قرار بگیرند که معمول‌ترین آن‌ها نقطه‌ای و خطی هستند.

تصویر 2
تصویر ۲

۲.چراغ‌های متحرک یا قابل جابجایی(Portable Lamps)
چراغ‌های قابل حمل نوع بسیار خوبی هستند زیرا به شما این اجازه را می‌دهند که به راحتی دکوراسیون خود را عوض کنید و یا برای استفاده نور را در محل مورد نیاز خود قراردهید. این نوع نور‌ها خود شامل انواع مختلفی مانند چراغ‌های سقفی متحرک، آباژور‌ها و غیره هستند که با توجه به محیط مورد استفاده قرارمی‌گیرند.

تصویر3
تصویر۳

۳.لوسترها(Chandeliers)
لوسترها چراغ‌های تزئینی متمرکزی هستند که تقریبا در تمام اتاق‌ها قابل استفاده‌اند و از تنوع بالایی برخوردارند و سبک‌های بسیار مختلفی نیز دارند. این نوع نور‌ها کلاسیک ترهستند و از گذشته تا به امروز مورد استفاده و استقبال بوده‌اند.

تصویر4
تصویر۴

۴.نورپردازی متمرکز(Accent Lighting)
این نوع نورپردازی به‌گونه ای است که نور بر تابلو‌ها، عکس‌ها گلدان ها، مجسمه‌ها یا اجزا دیگر متمرکز می‌شود و بر آن‌ها تاکید می‌کند. این نورها می‌توانند به‌گونه‌ای باشند که خود آن‌ها نیز دارای شکل و طراحی خاص باشند یا تنها به عنوان نور از آن‌ها استفاده شود و تاکید فقط و فقط بر جزء مورد نظر باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

حتما بخوانید:  طراحی مرکز فرهنگی توسط King Kong architects در شهری زیبا در فرانسه

مطالب مرتبط