دکوراسیون خاکی
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

استفاده از رنگ خاکی در دکوراسیون

۱
(۱)

مبلمان خاکی رنگ با هر رنگ دیواری به خوبی هماهنگ می شوند. پارچه های پنبه ای چاپ خورده، پارچه های مخمل و همچنین جین همنشین های خوبی برای مبلمان خاکی رنگ هستند. رنگ خاکی در اکثر سبک های هنری مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید یک دکوراسیون خاکی داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از رنگ خاکی به عنوان رنگ متمایز بر روی صندلی ها، سبدهای حصیری و شومینه ها باعث گرما بخشیدن به تمام رنگ های سفید و سرد داخل اتاق می شود. همچنین این رنگ می تواند به قطعات سیاه و سفید نرمی و لطافت ببخشد. سبدها و حصیرها نیز به جز اضافه کردن رنگ خاکی و گرمابخشی بافت و الگو به اتاق اضافه می کنند.

دکوراسیون خاکی

دکوراسیون خاکی

رنگ ها را ماهرانه در کنارهم قرار دهید

خاکی به عنوان یک رنگ خنثی می تواند انتخاب خوبی برای دیوارهای خانه باشد. مبلمان با رنگ های جسورانه و پر رنگ در کنار دیوارهای خاکی یک ظاهر ماهرانه را در طراحی داخلی ایجاد می کند. چوب های عسلی رنگ، سیاه، ماهاگونی و یا گیلاسی انتخاب های خوبی برای این فضا هستند. پارچه هایی با توناژ رنگ های قرمز مانند قرمز آجری و زرشکی، سرمه ای و یا آبی ملوانی و یا طلایی عمیق و پررنگ انتخاب های خوبی برای این فضا خواهند بود. آثار هنری انتزاعی، معاصر و کلاسیک می توانند به خوبی در کنار رنگ خاکی قرار بگیرند. در انتخاب آثار هنری به رنگ پارچه مبلمان و رنگ چوب ها در محیط توجه کنید. سعی کنید به گونه ای انتخاب کنید که از این رنگ ها در اثر هنری نیز به کار رفته باشد. بعد از انتخاب اثر هنری می توانید از رنگ های به کا رفته در آن برای انتخاب فرش و یا کوسن های روی مبل استفاده کنید.

حتما بخوانید:  راهنمای استفاده از ساعت دیواری در دکوراسیون

دکوراسیون خاکی

در کنار رنگ خاکی انتخاب های زیادی دارید

خاکی مترادف مناسبی با کلمه  “راحت” است چرا که همنشین بسیار خوبی برای رنگ های مختلف است. برای مثال برای تکمیل دکوراسیون خانه در کنار دیوارهایی با طیف روشن این رنگ می توانید از رنگ قرمز، نارنجی، سبز، آبی و یا مشکی استفاده کنید. اما اگر دیوارهای محیط به رنگ خاکی متوسط تا تیره است بهتر است از مبلمان خاکی رنگ در کنار آنها استفاده کنید. رنگ آبی روشن و یا تیره تر نیز انتخاب های خوبی هستند. نارنجی پر رنگ، نارنجی مایل به سبز برای دیوارها در کنار مبلمان خاکی رنگ در عین ایجاد فضایی گرم باعث افزایش جریان انرژی در محیط می شود. طیف رنگ سبز نیز می تواند به خوبی با خاکی هماهنگ شود. رنگ های طلایی و عسلی نیز انتخاب های بسیار خوبی برای دیوارها هستند.

رنگ قرمز تیره رنگ مکمل خاکی است اما شما رنگی را انتخاب کنید که بتوانید در طولانی مدت آن را تحمل کنید. یک فرش، کوسن و یا صندلی آبی رنگ می تواند ظاهر اتاقتان را تکمیل کند. رنگ روشن چوب بلوط و چوب های روشن تر در اتاق خاکی رنگ و دنج انتخاب های خوبی هستند.

دکوراسیون خاکی

رنگ خاکی یکی از رنگ های مناسب برای سبک روستایی است

با ترکیب رنگ خاکی با قرمز بوقلمونی، سبزدرخت کاج، آبی کاد و زرد کمرنگ می توانید یک سبک روستایی برای خانه تان بسازید. میزهای دستساز و با رنگ چوب و سفید گزینه هایی عالی برای طراحی دکوراسیون به سبک روستایی اند. پرده هایی با پارچه های  چهارخانه و پرده های والان دار انتخاب های خوبی برای پرده های آشپزخانه به سبک روستایی اند. اگر پرده های چهارخانه را دوست ندارید می توانید از پارچه های کتان چاپ خورده و چین دار و کوسن های کتان استفاده کنید.

حتما بخوانید:  بررسی انواع الگوهای چیدمان پارکت هاو کفپوش برای بیشترین بهره وری از فضا

دکوراسیون خاکی

اتاق خوابی آرامش بخش و راحت

به دلیل خنثی بودن و احساس راحتی رنگ خاکی می توانید این رنگ را برای اتاق خوابتان انتخاب کنید. به جای انتخاب رنگ های خیلی تیره و یا خیلی روشن برای استفاده در کنار رنگ خاکی می توانید از یک رنگ متمایز استفاده کنید. سبز آبی تیره، سبز زیتونی و سبز نعنائی، رنگ لوندر و مرجانی در کنار رنگ خاکی همه می توانند آرامش بخش و زیبا باشند. رنگ سفید یکی از رنگ های متداولی است که برای روتختی و ملحفه ها و همچنین پارچه های مبل یک انتخاب همیشگی است.

نکات مهم

دکوراسیون خاکی

رنگ خاکی یکی از رنگ های خنثی است به همین دلیل در دکوراسیون ها به خوبی با رنگ های روشن ترکیب می شود.

دکوراسیون خاکی

رنگ خاکی اگر برای کاناپه و پارکت چوبی به کار  رود می تواند یک پس زمینه مناسب برای استفاده از فرش ها و کوسن های رنگی در اتاق فراهم کند.

دکوراسیون خاکی

استفاده از رنگ خاکی به عنوان رنگ متمایز کمی سخت است اما می تواند در یک فضا پر از رنگ های پررنگ و خاص به شکل متمایز خود را نشان بدهد.

دکوراسیون خاکی

استفاده از رنگ خاکی در دکوراسیونی مانند تصویر بالا به متعادل کردن رنگ دیوارها و فرش ها بسیار کمک می کند و با ملایمت و لطافتش به خوبی بر شلوغی و رنگ های اتاق غلبه می کند.

دکوراسیون خاکی

رنگ خاکی یکی از رنگ های زمینه ای بسیار عالی برای سبک دکوراسیون وینتج است.

سقف فلزی و کف تیره رنگ  هر دو می توانند باعث تاریک نشان دادن اتاق بشوند  اما رنگ خاکی موجود در جزیره و دیوارها باعث نرمی و روشن شدن این آشپزخانه شده است.

حتما بخوانید:  همه چیز درباره فاصله های استاندارد در اتاق نشیمن

از آنجا که رنگ خاکی یک رنگ خنثی و کاملا طبیعی است می تواند انتخاب خوبی برای انواع سبک های طراحی باشد. آیا شما از رنگ خاکی در خانه تان استفاده می کنید؟ انتخاب شما از این رنگ برای رنگ پس زمینه است یا رنگ متمایز؟

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط