گلیم در دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

ترفندهایی برای استفاده از گلیم در دکوراسیون منزل

گلیم یکی از انواع صنایع دستی پوششی است که از مواد اولیه متفاوتی بافته می شود. بافت های سنتی یکی از اجزای جدانشدنی از دکوراسیون خانه های ایرانی است. گلیم تنها به کشور ما محدود نمی شود و در افغانستان، اوکراین، قفقاز، سوریه، لبنان، ترکیه، رومانی، لهستان، مجارستان و عربستان نیز در انواع گوناگون با طرح و نقش هایی مربوط به منطقه جغرافیایی شان بافته می شود و در هرکدام از کشورها نام خاصی را دارد.

ادامه مطلب

کشورهای برتر در تولید و صادرات فرش
ادامه مطلب
سایر

کشورهای برتر در تولید و صادرات فرش

گلیم محصول ضخیم بافته شده از الیافی به جنس پشم حیوان و یا الیاف پنبه ای است که برای پوشاندن کف زمین از آن استفاده می شود. گفتنی ست که گلیم در بسیاری از کشورهای دنیا تولید می شود اما فقط تعداد محدودی از این کشورها توانسته اند با داشتن شاخص گلیم خوب مانند کیفیت، دوام، بالا بودن تعداد گره ها، استفاده از الیاف مرغوب، سلیقه در طراحی و انتخاب رنگ  گلیم و  فرش های خود را به سایر کشورها صادر و به این شکل افراد زیادی را مشغول به کار کنند.

ادامه مطلب

استفاده از گلیم در خانه
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

با استفاده از گلیم زیبایی خانه را دوچندان کنیم

گلیم یکی از انواع صنایع‌دستی پوششی است که از مواد اولیه‌ی متفاوتی بافته می‌شود. بافت‌های سنتی یکی از اجزای جدانشدنی از دکوراسیون خانه‌های ایرانی است. گلیم تنها به کشور ما محدود نمی‌شود و در افغانستان، اوکراین، قفقاز، سوریه و لبنان، ترکیه، رومانی، لهستان، مجارستان و عربستان نیز در انواع گوناگون با طرح و نقش‌هایی مربوط به منطقه‌ی جغرافی‌اش بافته می شود و در هرکدام از کشورها نام خاصی را دارد.

این روزها در بسیاری از خانه‌ها از گلیم و جاجیم استفاده می‌شود و علاقه‌مندی روزبه‌روز نسل جوان در استفاده از صنایع‌دستی موجب امیدواری و خوشحالی است.

در این مطلب می‌خوانیم که چگونه با استفاده از گلیم زیبایی خانه را دو چندان کنیم و همچنین ترفندهایی از کاربردهای مختلف گلیم را به شما ارائه می‌دهیم.

ادامه مطلب