هانس وگنر طراح مبلمان دانمارکی و نقش او در صنعت مبلمان
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

هانس وگنر طراح مبلمان دانمارکی و نقش او در صنعت مبلمان

«صندلی تنها یک تکه مبلمان نیست، بلکه یک اثر هنری است که برای حمایت و راحتی انسان ها ساخته می شود.» این یک نقل قول از هانس جی وِگنر استاد برجسته طراحی صندلی دانمارکی است. طراحی که در طول عمر خود نزدیک به ۵۰۰ صندلی مختلف طراحی کرد که از میان آنها بیش از ۱۰۰ صندلی به تولید انبوه رسیدند و بسیاری از آنها به طرح های متمایز و ماندگاری تبدیل شدند. وگنر یکی از بنیان گذاران مدرنیسم با تاکید بر عملکرد شناخته می شود که در کنار آرن جاکوبسن، آلوار آلتو و پل هنینگسن تاثیر زیادی بر روند طراحی صندلی در دوره های پس از خود داشتند.

ادامه مطلب

25 طراح مبلمانی که باید شناخت
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

۲۵ طراح مبلمانی که باید شناخت

مبلمانی که شما برای منزل خود برمی‌گزینید یکی از تاثیرگذارترین عناصر در دکوراسیون منزل است که قطعا با توجه به سلیقه خود و متناسب با سایر عناصر دکوراسیون داخلی آن را برگزیده اید. اما گاهی بعضی از طراحی‌های مبلمان چنان تاثیرگذارند که ناخودآگاه دوست داریم بدانیم چه کسی این ایده‌ای را به مرحله اجرا گذاشته است. در واقع طراحان برجسته و مشهور مبلمان نیز با همین طرح های متفاوت و منحصر به فرد ماندگار شده اند. این موضوع سبب شد تا در این مطلب به معرفی ۲۵ طراح مبلمان که از ایده‌هایی ساده به شهرت جهانی رسیده‌اند بپردازیم.

ادامه مطلب

متفاوت‌ترین آباژورها
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

متفاوت‌ترین آباژورها از خلاق‌ترین طراحان

همه می‌دانیم که یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای تزئین گوشه‌های خالی خانه و یا برای اضافه کردن نور ملایم در یک محیط تاریک استفاده از آباژور است. در حقیقت با قرار دادن آباژورها بر روی میزهای عسلی یا استفاده از انواع آباژور زمینی با پایه های بلند در جای مناسب می‌توانید تأثیر بسیار زیادی بر زیبایی دکوراسیون داخلی خانه خود بگذارید. بسته به سبک دکوراسیون خانه آباژور مدرن یا کلاسیک اغلب به عنوان یک مکمل در فضای نشیمن و پذیرایی یا اتاق خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر جنبه کاربردی آباژورها، طراحی و اجرای آباژورهای خاص و متفاوت یکی از عرصه های نمایش خلاقیت و توانمندی طراحان صنعتی و سایر طراحان مبلمان است. اگر چه بسیاری از این محصولات به تولید انبوه نمی رسد یا اگر هم برسند در کشور ما در دسترس نیستند اما دیدن آن ها خالی از لطف نیست و می تواند به تولید کنندگان ایده بدهد. ما در این مطلب ۱۰ آباژور زیبا و متفاوت از خلاق‌ترین طراحان را به شما معرفی می کنیم، با ما همراه باشید و از دیدن این تصاویر لذت ببرید.

ادامه مطلب

معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

با معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر آشنا شویم: ویکو مجیسترتی

بسیاری ویکو مجیسترتی را به عنوان معماری نوآور، طراحی صنعتی و یک برنامه زیر شهری می‌شناسند. او نیروی محرکه طراحی ایتالیایی در دهه ۱۹۶۰ میلادی بود و در سال ۱۹۲۰ در یک خانواده موفق میلانی در زمینه معماری متولد شد. مجیسترتی به خاطر تسلط بی‌نظیر خود بر فرم و حالت همواره مورد ستایش قرار گرفته است.

ادامه مطلب

معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

با معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر آشنا شویم: شارلوت پریاند

انواع مبلمان از مهم‌ترین عناصر در طراحی داخلی هستند و  باتوجه به کارایی و حجم زیادی که اشغال می‌کنند، باید در طراحی داخلی درست و به‌جا استفاده شوند.

در روند تشکیل و تغییر فرم مبلمان تا رسیدن به مبلمان معاصر، طراحان بسیاری تاثیر گذار بوده‌اند و ما در اینجا به معرفی یکی از معروف‌ترین طراحان مبلمان معاصر، یعنی شارلوت پریاند می‌پردازیم و تاثیراتی که بر طراحی مبلمان معاصر گذاشته است را بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب