مشهورترین طراحان مبلمان ایتالیائی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مشهورترین طراحان مبلمان مدرنیست ایتالیائی (۳)، Mario Bellini

(Mario Bellini (1935

این طراح ایتالیایی درسال ۱۹۶۳ به عنوان معمار آموزش دیده و مشاور  درشرکت اولیوتی Olivetti  استخدام شد. معروفیت نام تجاری Olivetti به بلینی آزادی بسیاری داد . او تعاریف خاصی را برای طراحی  پس از جنگ ایجاد شده بود، به خوبی  به کاربرد و طراحی مبلمان خود را با اشکال منحنی های ارگانیک و با استفاده از مواد کیفی به انجام رساند که در عین حال امکان تولید انبوه نیز داشت. 

ادامه مطلب

مشهورترین طراحان مبلمان مدرنیست
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مشهورترین طراحان مبلمان مدرنیست ایتالیائی (۲)، Gae Aulenti

(Gae Aulenta (2012-1927یک معمار ایتالیایی است که گستره کار او به طراحی صنعتی، مبلمان، نورپردازی، طراحی داخلی و حتی گرافیک نیز می‌رسد. او یکی...

ادامه مطلب

مشهورترین طراحان مبلمان
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مشهورترین طراحان مبلمان مدرنیست ایتالیائی (۱)، Franco Albini

نوگرایی، که از آن به نام‌های تجدد یا مدرنیسم (modernism) نیز یاد می‌شود، به معنی گرایش فکری و رفتاری به پدیده‌های فرهنگی نو و پیشرفته‌تر و کنار گذاردن برخی از سنت‌های قدیمی است. نوگرایی فرایند گسترش خردگرایی در جامعه و تحقق آن دربستر مدرنیته است. نوگرایی یا مدرنیسم، گستره‌ای از جنبش‌های فرهنگی که ریشه در تغییرات جامعه غربی در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم دارد، را توصیف می‌کند. این واژه مجموعه‌ای از جنبش‌های هنری، معماری، موسیقی، ادبیات و هنرهای کاربردی را که در این دوره زمانی رخ داده‌اند، در بر دارد.

ادامه مطلب