مبلمان چند منظوره
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

چند نمونه طراحی مبلمان چند منظوره

طراحان مبلمان مدرن تلاش بر طراحی مبلمانی با ایده های تازه دارند. مبلمانی که فضای کمتری را اشغال کنند یا در عین حال بتوانند چندین کارایی داشته باشند. هدف اصلی آنها استفاده از مواد اولیه مرغوب با مناسب ترین هزینه است. ایجاد طیف های رنگی جذاب و استفاده از کمترین قطعات برای ساخت مبلمان نیز از دیگر اهداف آنهاست.

ادامه مطلب

مبل
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

از مبل مخمل و کاغذ دیواری گلدار تا پرده پر طاووسی در خانه رمانتیک

از کاغذ دیواری با طرح طلایی و مبل های مخملی گرفته تا پرده طرح پر طاووس درجای جای این خانه لوکس، جلوه ای رومانتیک و پر زرق و برق سایه افکنده است.

ادامه مطلب

مبلمان سبز
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

روز جهانی حفظ لایه اوزون و نقش مبلمان سبز در حفاظت از محیط زیست

امروز بیست و پنجم شهریور (۱۶ سپتامبر) روز جهانی حفاظت از لایه اوزون است؛ همه ما از نقش گازهای گلخانه‌ای در تخریب این لایه حیاطی اتمسفر باخبریم، اما شاید ندانیم مبلمان و محصولاتی نظیر آن چطور می‌توانند از محیط زیست حفاظت و یا آن را تخریب کنند. مسئله‌ای که رویکرد طراحی پایدار و سازگار با محیط زیست در پی حل آن است. «سازگاری با محیط زیست» امری نسبی است و هیچ فرآیند تولیدی ۱۰۰٪ بدون ضرر نیست، اما برخی از شرکت‌ها به منظور کاهش زباله، انتشار کربن و مواد سمی و همچنین دریافت گواهینامه‌هایی نظیر FSC (شورای نظارت بر جنگل) تلاش می‌کنند تا هر چه بیشتر با محیط زیست سازگار باشند.

امید این است که به تدریج استفاده از لوازم سازگار با محیط زیست همگانی شوند و با همین روند، استفاده از این نوع مبلمان نیز به تدریج وارد سبک زندگی مردم شود. در ادامه از این نوع مبلمان، طراحی و تولید آن بیشتر خواهیم خواند.

ادامه مطلب

مبلمان خصوصی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان خصوصی، پاسخ خلاقانه به حفظ حریم خصوصی

حتما برایتان پیش‌آمده که در میان جمع باشید اما دلتان یک فضای خصوصی و آرام بخواهد. افراد گاهی در شلوغی‌های سالن انتظار فرودگاه، در نوبت بانک یا در صف مراجعه به یک اداره پر رفت و آمد به یک فضای کمی خصوصی نیاز دارند. فضایی که در آن تمرکز کنند و کارشان را به سرانجام برسانند. اما پیدا کردن این فضا سخت و حتی در اکثر مواقع غیرممکن است. اینجاست که طراحان مبلمان وارد میدان می‌شوند و به کمک کاربر می‌آیند. با شناسایی این نیاز طراحی مبلمان‌هایی به منظور حفظ حریم خصوصی به یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان مبلمان تبدیل شده است. این مبلمان‌ها و عناصر دیگر دکوراسیون قرار است برای ما در محیط‌های عمومی، محدوده شخصی ایجاد کنند. اما اینکه چطور این‌کار را انجام می‌دهند، مطلبی است که در ادامه خواهید خواند. همچنین در این مطلب خلاقانه‌ترین مبلمان‌ها از این دست را معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

مبلمان از نوعی دیگر
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

مبلمان از نوعی دیگر: صندلی لوله بخاری!

مبلمان برای بسیاری از ما تعریفی ثابت و همیشگی دارد و شکل و شمایل آنها نیز اغلب در یکی از سبک‌های معروف دسته‌بندی می‌شود. با این حال مبلمان نیز با ایده‌های خلاقانه می‌تواند شکلی جدید و نامتعارف به خود بگیرد و توجه بیشتری را به خود جلب کند. بنابراین برخی طراحان با هدف ایجاد یک عنصر کانونی در فضاهای دکوراتیو، ایده‌های جذابی برای مبلمان ارائه می‌دهند که بسیاری از آنها از ساده‌ترین اشیا ممکن الهام گرفته شده‌اند. در این قسمت از سری موضوعات «مبلمان از نوعی دیگر» قرار است یک صندلی با ساختاری شبیه به لوله بخاری را به شما معرفی کنیم.

ادامه مطلب

مبلمان تاشو دوست داشتنی
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

مبلمان از نوعی دیگر: انواع مبلمان تاشو دوست‌داشتنی

کمبود فضا یکی از معضلاتی است که بسیاری از ما در محیط منزل، کلاس درس یا محل کار با آن مواجه هستیم. این مشکل سبب می‌شود تا طراحی دکوراسیون آنطور که دوست داریم صورت نگیرد و در صورت خرید مبلمان و وسایل مورد علاقه خود نیز رفت و آمد به‌سختی صورت گیرد؛ اما طراحان مبلمان بیکار نمانده‌اند و برای این معضل چاره‌ای هنرمندانه اندیشیده‌اند. مبلمان تاشو اگرچه ایده‌ای جدید به نظر نمی‌رسد اما در سال‌های اخیر رنگ و رویی شکیل‌تر به خود گرفته و به عنصری دکوراتیو و جالب توجه در دکوراسیون داخلی تبدیل شده است.

ادامه مطلب

ده قطعه تاریخی ساخته شده از چوب
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

ده قطعه تاریخی ساخته شده از چوب که از قرن شانزدهم میلادی مورد استفاده آمریکائیان قرار داشته است.

سبکها تغییر می کنند ، اما لوازم مصرفی در محل زندگی آمریکائی ها همواره شامل چند قطعه کلیدی از مبلمان بوده است.

ادامه مطلب

تغییرات بنیادی در سیستم های دکوراسیون اداری
ادامه مطلب
فضای اداری

نگرشی به تغییرات بنیادی در سیستم های دکوراسیون اداری (بخش دوم)

برند آلمانی پروف “Prooff” یک صندلی گوشدار که توسط استودیوی “ماکینک و بی ” ساخته شده است را در تورنتو به نمایش گذاشت.

ادامه مطلب