مبل راحتی کودک
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

مبل راحتی برای کودکان

مبل راحتی یکی از لوازم جذاب و دوست داشتنی منازل محسوب می شود که علاوه بر خلق زیبایی در دکوراسیون منزل راحتی و آرامش کاربران خود را نیز تضمین می کند. با این حال عده زیادی از ما مبل راحتی را محصولی با ظاهری بزرگ تصور می کنیم که فضای زیادی را اشغال می کند. با این تصور کودکان از مبل های راحتی مخصوص بزرگسالان به سختی می توانند استفاده کنند و در پاره ای از مواقع هم استفاده از مبلمان مخصوص بزرگسالان توسط کودکان خطرات زیادی برای آنها به همراه دارد. جالب تر آنکه مبلمانی که ما بر روی آنها می نشینیم و از داشتنشان احساس لذت می کنیم در اغلب اوقات برای کودکان فاقد جذابیت های بصری است اما چاره این مشکلات چیست؟

ادامه مطلب

صندلی یادآور خاطرات کودکی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان از نوعی دیگر: صندلی یادآور خاطرات کودکی

ایده‌ها اغلب از ساده‌ترین تصورات ممکن پدید می‌آیند، تصوراتی که بسیاری از ما هر روز ده‌ها مورد از آنها را از سر می‌گذرانیم و فراموش می‌کنیم؛ اما هستند کسانی که این فکرهای کوچک را رشد می‌دهند و از آنها  ایده‌هایی خلاقانه برای ساخت اشیا و وسایل مختلف می‌گیرند. مبلمان خمیری نیز نام سری محصولی است که هنرمندی به نام توماس بارگر (Thomas Barger) که خود یک جوان بیست و پنج ساله است با الهام از تجربیات کودکی خود آنها را طراحی کرده است. این صندلی‌های دوست‌داشتنی شباهت زیادی به یک کاردستی خمیری در ابعاد بزرگ دارد و امسال در نمایشگاه مبلمان نیویورک  به نمایش در آمده است.

ادامه مطلب

روز جهانی کودک
ادامه مطلب
رویدادها

روز جهانی کودک؛ نگاهی به دنیای ساده و رنگارنگ کودکانه

روز جهانی کودک همواره فرصتی است تا کمی بیشتر به دنیای کودکان بنگریم. دنیایی که در آن زیبایی و جذابیت معنایی ساده و مجزا با تعاریف بزرگسالان دارد و همین وجه تمایز موجب شده تا اغلب ما اندکی از اوقات روزانه خود را به گشت و گذار در عالمی کودکی بگذرانیم. روز ۲۰ نوامبر رسما از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به‌عنوان روز جهانی کودک انتخاب شده، اما بد نیست بدانید که در سرتاسر دنیا ۴۲ روز مختلف برای این مناسبت در نظر گرفته شده است. در ایران ۸ اکتبر یا ۱۶ ماه مهر مصادف با روز تأسیس سازمان یونیسف به نام روز کودک نام‌گذاری شده؛ روزی که به بهانه آن تصمیم داریم تا به یک سؤال مهم پاسخ دهیم: دنیای ما تا چه اندازه برای کودکان ساخته شده است؟

ادامه مطلب