مبلمان سبز، پایدار و دوست دار محیط زیست چه تفاوتی با هم دارند؟
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

مبلمان سبز، پایدار و دوست دار محیط زیست چه تفاوتی با هم دارند؟

با گذشت سال ها از انقلاب صنعتی و رشد صنعت حالا توجه‌ها به محیط زیست و ضربه ای که در این سال ها به آن وارد شده معطوف شده است. بسیاری از صنایع از جمله صنعت مبلمان نیز به سمت تولید محصول با مواد دوست دار محیط زیست رفته‌اند. همچنین استفاده از مواد پایدار برای تولید نیز مورد توجه است. اگر علاقه مند به محیط زیست هستید باید بدانید که رویکردهای متفاوتی برای طراحی مبلمان دوست دار محیط زیست وجود دارد؛ اینجا می‌خوانیم که مبلمان سبز با مبلمان پایدار چه تفاوتی دارند و هر کدام به چه صورتی به محیط زیست کمک می کنند:

ادامه مطلب

مبلمان سبز
ادامه مطلب
دانش، هنر صنعت

روز جهانی حفظ لایه اوزون و نقش مبلمان سبز در حفاظت از محیط زیست

امروز بیست و پنجم شهریور (۱۶ سپتامبر) روز جهانی حفاظت از لایه اوزون است؛ همه ما از نقش گازهای گلخانه‌ای در تخریب این لایه حیاطی اتمسفر باخبریم، اما شاید ندانیم مبلمان و محصولاتی نظیر آن چطور می‌توانند از محیط زیست حفاظت و یا آن را تخریب کنند. مسئله‌ای که رویکرد طراحی پایدار و سازگار با محیط زیست در پی حل آن است. «سازگاری با محیط زیست» امری نسبی است و هیچ فرآیند تولیدی ۱۰۰٪ بدون ضرر نیست، اما برخی از شرکت‌ها به منظور کاهش زباله، انتشار کربن و مواد سمی و همچنین دریافت گواهینامه‌هایی نظیر FSC (شورای نظارت بر جنگل) تلاش می‌کنند تا هر چه بیشتر با محیط زیست سازگار باشند.

امید این است که به تدریج استفاده از لوازم سازگار با محیط زیست همگانی شوند و با همین روند، استفاده از این نوع مبلمان نیز به تدریج وارد سبک زندگی مردم شود. در ادامه از این نوع مبلمان، طراحی و تولید آن بیشتر خواهیم خواند.

ادامه مطلب