رترو دیزاین چیست و چه طور در مبلمان و دکوراسیون از آن استفاده می‌شود؟
ادامه مطلب
books

رترو دیزاین چیست و چه طور در مبلمان و دکوراسیون از آن استفاده می‌شود؟

اگر از علاقه‌مندان به حوزه دکوراسیون باشید احتمالا تا به‌حال صفت «رترو» را در مورد مبلمان و دکوراسیون شنیده‌اید، اما فهمیدن این که واژه رترو واقعا به چه سبکی اشاره دارد کمی سخت است. کلمه‌ رترو کمتر از سبک‌های دیگر دکوراسیون مثل «مدرن میانه قرن» یا «آرت دکو» خاص است و شاید به طور دقیق نتوان گفت این سبک شامل چه ویژگی‌هایی می‌شود. به طور کلی سبک رترو به چیزهایی که قبلا مد بوده‌اند اشاره می‌کند و تا حد زیادی بار نوستالژیک دارد. در مطلب زیر بیشتر با این سبک آشنا شوید:

ادامه مطلب

مبلمان و دکوراسیون
ادامه مطلب
books

مبلمان و دکوراسیون

مبلمان و دکوراسیون ارتباط جدایی‌ناپذیر با یکدیگر دارند. در هنگام طراحی دکوراسیون، مبلمان بیشترین اهمیت را دارد. رابطه مبلمان با طراحان دکوراسیون مانند کتاب برای کتابداران و به همان اندازه مهم است. چرا که دکوراسیون به فضا مرتبط است و مبلمان چیزی است که فضا را به معنای کاربردی و زیبایی شناسانه‌اش می‌سازد. در این مطلب به این موضوع می‌پردازیم که فضا چطور به وسیله مبلمان ساخته می‌شود و چرا مبلمان در دکوراسیون اهمیت دارد و چه‌طور و چه زمانی باید به نقش مبلمان در دکوراسیون توجه کرد. می‌دانیم که مبلمان یک عنصر ضروری زندگی امروزی است و نقش مهمی در فعالیت‌های اجتماعی انسان ایفا می‌کند. مبلمان به خودی خود شی‌ای عاطفی یا احساسات برانگیز نیست، اما زمانی که در تماس همیشگی با زندگی مردم قرار می‌گیرد‌، تبدیل به ابزاری برای بیان احساسات می‌شود. مبلمان در فضا مانند لباس برای بدن انسان است و علاوه بر اینکه نیازهایی را برآورده می‌کند، منعکس کننده ویژگی‌های ساکنان آن محیط، سلیقه زیبایی‌شناسی و کیفیت فرهنگی آنان است. مبلمان شخصیت مطلق فضای داخلی است و اولین گام دکوراسیون پیدا کردن سبک مبلمان است.

ادامه مطلب

روانشناسی و علم دکوراسیون
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

روانشناسی و علم دکوراسیون: پنج روشی که با آن یک فضا را حس می‌کنیم

کسانی که مطالب دکوراسیون و چیدمان را در بخش مطالب وب سایت ما دنبال می‌کنند، به خوبی می‌دانند که طراحی و دیزاین چیزی بیشتر از داشتن یک اتاق زیبا است.

عناصر گوناگون و بسیاری وجود دارند که باعث می‌شوند که یک فضا به خوبی احساس شود و می توانند تأثیرات قابل‌توجهی بر نحوه‌ی ارتباط ما با محیط اطرافمان داشته باشند.

در ادامه پنج روشی که می توان با آنها فضا را حس کنیم را مورد بررسی قرار می دهیم.

ادامه مطلب

ایده های امروز درمبلمان فردا
ادامه مطلب
رویدادها

گامی برای تحقق ایده های امروز درمبلمان فردا

کارگاه آموزشی گرایش‌های نوین طراحی مبلمان در تاریخ ۱۵ دی‌ماه همزمان با نمایشگاه HODEX 2016 در تالار همایش بازارمبل ایران-شماره ۳ برگزار شد.

ادامه مطلب

مبل ایتالیایی
ادامه مطلب
سبک زندگی

مبل ایتالیایی

هنر-صنعت دکوراسیون و مبلمان از نادر عرصه هایی است که از یکسو با نیازهای اصلی انسان امروزی در ارتباط بوده و از سوی دیگر سطح بالاتر نیازهای انسانی از جمله حس زیبایی شناسی را پاسخگو است.شاید همین امر باعث شده که در زنجیره ایده پردازی تا تولید وخدمات وابسته به دکوراسیون و مبلمان،قشرهای مختلفی، از هنرمندان طراح گرفته تا صاحبان فناوری و معماران داخلی صاحب نام،مشغول پژوهش و اجرا در این عرصه باشندوهر روز شاهد سبک و مدل جدید و خلاقانه ای در این حوزه باشیم.

ادامه مطلب

دکوراسیون درخدمت نیکوکاری

حوزه مبلمان ، دکوراسیون و معماری، درخدمت نیکوکاری

برگزاری جشنواره پاییزه انجمن توانخواهان دیرآموز خورشید و حضور پررنگ هنرمندان و ورزشکاران دراین جشنواره کوچک بهانه ای شد برای طرح مسئله نیکوکاری و فعالیت های خیریه درحوزه بزرگ مبلمان ، دکوراسیون و معماری کشور. دراین رویداد که درساختمان کوچک این مرکز نه چندان شناخته شده در یوسف آباد تهران برگزارشد هنرمندانی چون پوران درخشنده، سالارعقیلی، جواد عزتی، و تیم والیبال نوجوانان کشوربا حضورشان درمراسم ، هم موجب شادی توانخواهان و مسئولان موسسه شدند و هم براثر آشنایی بیشتر آنها با انجمن این امکان ایجاد شد که ازظرفیت های ارتباطی و محبوبیت خود برای کمک های آتی به خیریه استفاده کنند.

ادامه مطلب