گران‌ترین مبلمان راحتی دنیا
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

گران‌ترین مبل‌های راحتی دنیا را بشناسید

برای بسیاری از ما مبل راحتی نماد زیبایی و شکوه اتاق نشیمن است. در واقع مبل راحتی به دلیل ابعاد قابل توجه خود فضای زیادی از دکوراسیون اتاق نشیمن را به خود اختصاص می‌دهد و از این رو نیز توجه زیادی را نیز به خود جلب می‌کند؛ بنابراین چندان جای تعجب ندارد که میزان قابل توجهی از بودجه ما در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی صرف خرید مبل راحتی می‌شود؛ اما گاهی مبل‌های راحتی به دلیل ظرافت در طراحی، مواد مصرفی و شیوه ساخت از چنان زیبایی و جلوه‌ای برخوردارند که خود تبدیل به یک اثر هنری می شوند و افرادی که علاقه مند به برخورداری از امکانات لوکس هستند و یا علاقه مندان به گردآوری یا خرید و فروش آثار هنری  آنها را به قیمت های بسیار گزافی خریداری می کنند. این مبل‌ها که گاه قیمت آنها به چند میلیون دلار می‌رسد معمولاً به تعداد زیادی تولید نمی‌شوند. در زیر با چند نمونه از این مبلمان خاص آشنا می شوید. 

ادامه مطلب

موزه هنرهای مدرن نیویورک
ادامه مطلب
بناهای تاریخی و نماد

آیا موزه هنرهای مدرن نیویورک را می‌شناسید؟

موزه‌ها همواره مکان‌های جذابی برای بازدید هستند. آنها یک گنجینه بزرگ با داستان‌های شنیدنی در دل خود دارند که می‌توانند شما را ساعت ها به خود مشغول کنند. در میان بسیاری از موزه‌های دیدنی دنیا، در شهر نیویورک ساختمانی با نام موزه هنرهای مدرن Museum of Modern Art (به اختصار MoMA) بنا نهاده شده که یکی از مهم ترین کلکسیون‌های هنرهای قرن معاصر محسوب می‌شود در موزه علاوه بر آثاری نظیر نقاشی، مجسمه و عکاسی بخش بزرگی به نمایش مبلمان و لوازم دکوراسیون بی‌همتای قرن اخیر اختصاص داده شده است. این موضوع سبب شد تا به معرفی بیشتر این موزه و لوازم دکوراتیو موجود در آن بپردازیم.

ادامه مطلب

مبلمان در موزه‌های معروف جهان
ادامه مطلب
بناهای تاریخی و نماد

۱۵ مجموعه با ارزش مبلمان در موزه‌های معروف جهان

ما دائماً در جستجوی زیباترین ساختمان‌های دنیا هستیم، از سالن‌های تئاتر تاریخی تا کتابخانه و کلیساهای قدیمی، هر یک برای ما جذابیت خاصی دارند و ساعت‌ها نگاه ما را به خود جلب می‌کنند؛ اما به‌جز ساختمان‌ها موارد دیگری هم در دنیا هستند که داستان‌های زیادی برای گفتن دارند. هنرهای تزئینی، اشیای زینتی و مجموعه‌های مبلمان که در موزه‌هایی نظیر موزه لیانگ یی در هنگ‌کنگ و موزه هنرهای اسلامی در قاهره وجود دارند، به خوبی نشان می‌دهند که چگونه دکوراسیون و طراحی داخلی طی قرن‌های گذشته در مناطق خاص جهان تغییر کرده است. ما نیز در این مطلب قصد داریم تا شما را با ۱۵ مجموعه با ارزش مبلمان در موزه‌های معروف جهان آشنا کنیم.

ادامه مطلب