مبلمان مخصوص کودکان وسایلی برای بازی
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

مبلمان مخصوص کودکان وسایلی برای بازی

کودکان در مقایسه با بزرگ‌سالان اگرچه افکاری به‌ظاهر ساده‌تر دارند، اما تعامل بیشتری با محیط اطراف خود، مبلمان و وسایل موجود در آن دارند. در واقع با وجود اینکه ما به زیبایی دکوراسیون داخلی و مبلمان در هنگام خرید بیشتر توجه می‌کنیم، اما این کودکان هستند که تا مدت‌های طولانی با این وسایل ارتباط برقرار می‌کنند. در این بین آنها از تخیل خود نیز کمک می‌گیرند و لوازمی با ظاهری ساده را به هر آنچه دوست دارند تشبیه می‌کنند. ماشین، کشتی، قایق و قطار تنها بخشی از تصورات ذهنی کودکان از وسایل پیرامون خود هستند. با این وصف، سؤال این است که آیا می‌توان از مبلمان مخصوص کودکان نیز به عنوان وسایلی برای بازی استفاده کرد؟

ادامه مطلب

مبلمان مخصوص کودکان، مبل راحتی
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

مبلمان مخصوص کودکان، مبل راحتی

مبل راحتی یکی از لوازم جذاب و دوست‌داشتنی منازل محسوب می‌شود که علاوه بر خلق زیبایی در دکوراسیون منزل، راحتی و آرامش کاربران خود را نیز تضمین می‌کند. با این حال، عده‌ی زیادی از ما مبل راحتی را محصولی با ظاهری بزرگ تصور می‌کنیم که فضای زیادی را اشغال می کند. با این تصور، کودکان از مبل‌های راحتی مخصوص بزرگ‌سالان ، به‌سختی می‌توانند استفاده کنند و در پاره‌ای از مواقع هم، استفاده از مبلمان مخصوص بزرگ‌سالان توسط کودکان ، خطرات زیادی برای آنها به همراه دارد. جالب‌تر آنکه، مبلمانی که ما بر روی آنها می‌نشینیم و از داشتنشان احساس لذت می‌کنیم، در اغلب اوقات برای کودکان فاقد جذابیت‌های بصری است؛ اما چاره این مشکلات چیست؟

ادامه مطلب

مبلمان مخصوص کودکان: میز و صندلی
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

مبلمان مخصوص کودکان: میز و صندلی

انتخاب مبلمان مخصوص کودکان مشکل است. در حقیقت برای بسیاری از ما، طراحی و چینش اتاق یک کودک به اندازه چیدمان یک خانه زمان‌بر خواهد بود. ما بزرگ‌سالان هنگامی‌که قرار است برای خودمان خرید کنیم با مشکل چندانی در انتخاب اجناس مناسب مواجه نیستیم، چراکه با علاقه و سلیقه خود به‌خوبی آشناییم و نیازهای خود را هم به‌طور کامل می‌شناسیم؛ اما زمانی که پای انتخاب وسایل مختلف مانند میز و صندلی برای کودکان به میان می‌آید، با تشکیک و ابهام مواجه می‌شویم. در واقع بازار مبلمان مملو از محصولات متنوع است و از این حیث چندان با محدودیت روبرو نیستیم، اما به‌درستی با معیارهای مهم در انتخاب مبلمان مخصوص کودکان نیز آشنایی نداریم. در این نوشتار تلاش کرده‌ایم تا شما را با شاخص‌های مهم میز و صندلی مناسب کودک آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

مبلمان مخصوص کودکان کتابخانه، کمد و قفسه
ادامه مطلب
کودک و نوجوان

مبلمان مخصوص کودکان کتابخانه، کمد و قفسه

کودکان به سبک دکوراسیون داخلی اجرا شده در اتاق خود هیچ توجهی نشان نمی‌دهند، همچنین برای آنها جنس چوب و مواد به کار رفته در کتابخانه، کمد یا قفسه اصلا اهمیت ندارد. در حقیقت می‌توان تمام اولویت‌های یک کودک برای سازگاری با اسباب و وسایل خود را در یک عبارت خلاصه کرد: راحتی!دنیای کودکان با دنیای ما بزرگ‌سالان تفاوت بسیاری دارد. با این اوصاف چندان عجیب نیست که مبلمان مخصوص کودکان نیز با آنچه ما مورد استفاده قرار می‌دهیم، متفاوت باشد. به‌واقع آنچه از دید ما بزرگ‌سالان هنگام خرید اولویت محسوب می شود، در اغلب اوقات برای کودکان خالی از معنا و توجه است.

ادامه مطلب