همه چیز درباره انواع مبل و کاناپه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

همه چیز درباره انواع مبل و کاناپه (قسمت اول)

بی‌شک شما نیز می‌دانید که انتخاب یک مبل راحتی و کاناپه از میان طرح‌ها و سبک‌های گوناگون کاری مشکل و نیازمند مهارت است. در واقع اینکه چه جنسی و چه سبکی را برای مبلمان منزل خود انتخاب کنید نیازمند کمی تجربه و دانش است که گاه به قیمت خرید یک مبلمان نامناسب به دست می‌آید. ما اما در این مطلب کوشیده‌ایم تا شما را با سبک‌های گوناگون مبلمان و جزئیاتی که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید آشنا کنیم.

ادامه مطلب

استفاده از مبل تختخواب‌شو
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

استفاده از مبل تختخواب‌شو، در کجا و چگونه؟

مبل‌های تختخواب‌شو، امروزه محبوبیت بسیاری را کسب کرده‌اند. این مبل‌ها در بین کسانی که در سوئیت‌ها و یا آپارتمان‌های بسیار کوچک زندگی می‌کنند، طرفداران بسیاری دارند. به‌غیر از این، آن‌ها جایگزین بسیار خوبی برای رختخواب‌هایی هستند که بزرگتر‌هایمان برای مهمان در خانه نگه می‌داشتند. رختخواب‌ها بسیار جاگیر هستند و جابه‌جا کردنشان هم کار زیاد آسانی نیست. همچنین این روزها، اکثر ما عادت به‌ خوابیدن روی زمین نداریم و مبل‌های تختخواب‌شو با طراحی‌های جدیدشان، تشک‌های راحت و دیگر امکاناتی که در اختیار ما قرار می‌دهند، محصولات راحت‌تری برای خواب هستند. البته این تنها کاربرد یک مبل تختخواب‌شو نیست. ما می‌توانیم از این محصولات در زندگی روزمره نیز استفاده‌ کنیم. اگر به‌هر دلیلی لازم باشد که اتاق‌خوابتان را به سالن‌نشیمن منتقل کنید، مبل‌ تختخواب‌شو به‌کمک شما می‌آید. مثلا خیلی از ما دوست داریم که آخر شب‌ها، جلوی تلویزیون دراز بکشیم و فیلمی را تماشا کنیم. اگر در اتاق‌نشیمن منزلتان از یک مبل‌ تختخواب‌شو استفاده کنید و آن‌را طوری قرار دهید که به‌راحتی امکان باز و بسته کردنش را داشته باشید، می‌توانید بدون دردسر و با راحتی بیشتری این‌کار را انجام دهید. دیگری خبری از کمردرد و گردن‌درد، از کمبود جا و کلافگی نخواهد بود. و اما اینکه این مبل‌ها را در کجا و چگونه استفاده کنیم، شاید سوال خیلی از شما باشد. در این مطلب به این سوال پاسخ می‌دهیم. 

ادامه مطلب

مبلمان تختخوابشو
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

مبلمان تختخوابشو

Lift-Bit نام مبلمان هوشمندی است که می توان آن را به کمک اپلیکیشن کنترل کرد. این مبلمان توسط شرکت بین المللی Carlo Ratti Associati و با همکاری شرکت سوئیسی مبلمان Vitra ساخته شده است. این مبلمان خلاقانه ، در نمایشگاه بین المللی XXI triennale میلان ۲۰۱۶ به نمایش گذاشته شده است.

ادامه مطلب