صندلی اداری
ادامه مطلب
راهنمای خرید

صندلی اداری

صندلی های اداری ویژگی های تنظیمی دارند تا با رعایت ارگونومی بهترین حالت قرار گیری بدن برای کاربر را فراهم کنند. درادامه درباره صندلی اداری بیشتر می خوانیم.

ادامه مطلب

مبلمان اداری برای فضاهای کاری مدرن
ادامه مطلب
فضای اداری

نسل جدیدی از مبلمان اداری برای فضاهای کاری مدرن

محیط‌های کاری مدرن و امروزی نیازهایی متفاوت با گذشته دارند. تولیدکنندگان مبلمان اداری نیز به درستی دریافته‌اند که برای همگرایی با تقاضای مخاطب امروز، باید روش‌های جدیدی را در تفکر طراحی امتحان کنند. در همین راستا کمپانی اسپانیایی ACTIU چندسالی است که به تولید محصولاتی متفاوت برای فضای اداری می‌پردازد. این کمپانی فلسفه جدیدی از رفاه کارکنان و افزایش بهره‌روی را در طراحی مبلمان دنبال می‌کند. فلسفه‌ای که مطابق با آن، ویژگی‌های «تعاملی» و «احساسی» بودن محصول و دکوراسیون مدنظر قرار می‌گیرد. ارگونومی، چندکاره بودن و انعطاف پذیری نیز موضوعاتی هستند که طراحان این کمپانی بر روی آن‌ها تمرکز دارند. یکی از مجموعه‌ مبلمان‌های شرکت ACTIU که پیشگام این فلسفه است "cool working" نام دارد که برای اولین بار در نمایشگاه سال ۲۰۱۶ orgatec در آلکاته از آن رونمایی شده است. با محصولات متنوع و نوآورانه این مجموعه بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

صندلی اداری متفاوت
ادامه مطلب
فضای اداری

یک صندلی اداری متفاوت از Humanscale

در سال‌های اخیر با افزایش میزان استفاده از کامپیوتر، صندلی اداری ارگونومیک بیش از آنکه یک محصول زیبا و لوکس باشد به یک وسیله ضروری تبدیل شده است. با این وجود، صندلی‌های اداری‌ کمی قادر به تحمل وزن کاربران مختلف هستند. همچنین اکثر صندلی‌های اداری برای ایجاد شرایط مناسب نشستن به تنظیمات پیچیده‌ای نیاز دارند. در این میان، شرکت Humanscale یک صندلی اداری هوشمند با نام Diffrient طراحی کرده که بدون کوچک‌ترین تنظیمی از سوی کاربر، امکان نشستن راحت را برای افراد مختلف فراهم می‌کند. این صندلی دارای یک سیستم حساس خودکار است که بر اساس وزن و ویژگی‌های فیزیکی بدن کاربر به‌طور اتوماتیک تنظیم می‌شود.

ادامه مطلب

برند مبلمان ویترا
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

با برند مبلمان ویترا آشنا شوید

ویترا کمپانی اولین‌هاست. شرکتی که نوآوری‌ها و فناوری‌های ویژه را در طراحی و تولید مبلمان برای اولین بار به کار برده است و به همین سبب تاریخ ساز شده. یک کمپانی خانوادگی واقع در بریسفلدن سوئیس. این شرکت آثار بسیاری از طراحان مشهور مبلمان را در سطح بین‌المللی تولید می‌کند. ویترا همچنین به خاطر ساختمان‌هایش شناخته شده است. مجموعه ساختمان‌های این کمپانی را معماران باتجربه‌ای طراحی کرده‌اند. از برجسته‌ترین ساختمان های ویترا می توان  به موزه طراحی ویترا در آلمان اشاره کرد. با این کمپانی که بیش از هفتاد سال در تولید مبلمان سابقه دارد اینجا بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

برند مبلمان اداری haworth
ادامه مطلب
فضای اداری

با برند مبلمان اداری haworth آشنا شوید

آمریکا یکی از کشورهای با سابقه در صنعت مبلمان اداری است. در واقع بسیاری از طرح‌ها و سبک‌های ماندگار در زمینه دفاتر و مبلمان اداری به شرکت‌های امریکایی بازمی‌گردد و کمپانی Haworth یکی از شناخته‌شده‌ترین این شرکت‌هاست. هاورث نزدیک به ۷۰ سال است به تولید انواع مبلمان اداری نظیر صندلی اداری، میز اداری و سیستم‌های نورپردازی و ذخیره‌سازی می‌پردازد. با این برند و محصولاتش اینجا بیشتر آشنا شوید.

ادامه مطلب

نمایشگاه هافکس 2018
ادامه مطلب
رویدادها

گزارش بازدید از نمایشگاه هافکس ۲۰۱۸

بیست و چهارم تا بیست و هفتم مرداد امسال، بیست و هفتمین دوره نمایشگاه هافکس منزل در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود. نمایشگاه هافکس یکی از بزرگترین رویدادهای سالانه فعالان صنعت مبلمان کشور است که در آن تولیدکنندگان مبلمان خانگی، دستاورد یک سال تلاش خود را به تماشای عموم می گذارند. در این گزارش، ضمن معرفی نمایشگاه، تجربه بازدید از اولین روز هافکس ۲۰۱۸ را با شما به اشتراک می گذاریم.

 

ادامه مطلب

صندلی اداری در جهان
ادامه مطلب
فضای اداری

با بازیگران برتر صحنه صندلی اداری در جهان آشنا شویم

بازار جهانی صندلی‌های اداری چه شرایطی دارد؟ فیور مارکت در گزارشی به این پرسش پاسخ داده است. این موسسه در ادامه گزارشی که سال ۲۰۱۷ از رشد بازار صندلی‌های اداری ارائه داده بود، به بررسی وضعیت اقتصادی حال حاضر فعالان این صنعت پرداخته است. همچنین در این گزارش شرایط بازار صندلی‌های اداری طی سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۳ پیش‌بینی شده است. در چکیده‌ای از این مطلب کشورهای تولیدکننده، مصرف‌کننده و شرکت‌هایی که بازار صندلی‌های اداری جهان را در دست دارند معرفی‌ شده‌اند و به تقسیم‌بندی‌های اصلی صندلی‌های اداری پرداخته شده است. اگر می‌خواهید با بازیگران برتر صحنه صندلی‌های اداری جهان آشنا شوید این چکیده را اینجا بخوانید.

ادامه مطلب

مبلمان اداری آمریکا
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

با استیل کیس برند کهنسال صنعت مبلمان اداری آمریکا آشنا شوید

اگرچه بسیاری از ما تصور می‌کنیم که مبلمان اداری پیشینه‌ای کوتاه و کمتر از سه یا چهار دهه دارد، اما به‌واقع صنعت مبلمان اداری نزدیک به یک قرن است که به دنبال رفع نیازهای اساسی ادارات و سازمان‌هاست. این نیازها با توجه به زمان تغییر می‌کند به گونه‌ای که شرکت‌های بزرگ امروزی روزگاری به تولید تجهیزاتی بسیار ساده نظیر سطل زباله و قفسه‌های نگهداری برای ادارات مشغول بوده‌اند. تغییر استانداردهای سلامت و توجه به نقش مبلمان اداری در افزایش راندمان کاری موجب شده تا طی چند دهه اخیر شاهد رونق و توسعه این شرکت ها و تولید محصولات بسیار بیشتری با کاربری‌های متنوع نظیر صندلی مدیریتی، صندلی کارمندی و صندلی های انتظار نیز باشیم. در این میان نقش شرکت‌های بزرگ و قدیمی بسیار تأثیرگذار بوده است و ما نیز در این مطلب قصد داریم تا به معرفی یکی از کهن‌سال‌ترین برندهای مبلمان اداری بپردازیم.

ادامه مطلب

صنعت مبلمان اداری آمریکا
ادامه مطلب
فضای اداری

هرمان میلر، غول کهنه کار صنعت مبلمان اداری آمریکا

در صنعت مبلمان اداری نام‌هایی حضور دارند که شنیدن آنها یادآور محصولاتی با طراحی متفاوت و البته با کیفیت است. بی‌شک یکی از این نام‌ها شرکت هرمان میلر (Herman miller) است که دهه‌هاست به تولید مبلمان و محصولات اداری می‌پردازد و نه تنها در بازار مبلمان آمریکا بلکه در سایر کشورهای جهان نیز شناخته شده است. این شرکت در طول بیش از یک قرن فعالیت خود طرح‌های منحصر به فردی را ارائه کرده که هر کدام پیشرفتی چشمگیر در زمینه خود محسوب می‌شدند. این موضوع سبب شد تا در این نوشتار به معرفی این برند معتبر جهانی بپردازیم. 

ادامه مطلب

صندلی اداری عجیب
ادامه مطلب
محصول و طراح ماندگار

این ۱۰ صندلی اداری عجیب لبخند به لب شما می‌آورند

برای بسیاری از ما صندلی اداری تنها یکی صندلی است و از آن در بهترین حالت انتظاری به‌جز یک نشیمنگاه راحت نداریم؛ اما برای برخی، صندلی اداری می‌تواند نمادی از شخصیت و روحیات آنها باشد و به عنصری دکوراتیو برای فضای کار بدل شود. در اغلب موارد، شرکت‌ها به صندلی‌های اداری ارگونومیک معمولی با روکش‌های مش و چرم تمایل دارند، در نتیجه فضای بسیاری از دفاتر کاری شبیه به هم هستند و تفاوتی زیادی میان آنها وجود ندارد. با این حال، طراحی صندلی اداری نیز می‌تواند مانند سایر بخش‌ها زمینه‌ای برای بروز خلاقیت و نوآوری باشد. آنچه در ادامه می‌خوانید فهرستی از چند صندلی عجیب و غریب اداری است که با طراحی متفاوت خود لبخند را به‌صورت شما می‌آورند.

ادامه مطلب