رسالت تولید صندلی استاندارد
ادامه مطلب
فضای اداری

رسالت تولید صندلی استاندارد و اهمیت ترویج استفاده از این نوع صندلی

ساعت‌های متمادی کار روزانه در اغلب سازمان‌ها و شرکت‌ها و برای اکثر افراد به‌صورت نشسته سپری می‌شود. به‌خصوص این روزها که فناوری اطلاعات و به‌کارگیری گسترده ابزار فنّاورانه انجام بسیاری از فعالیت‌ها از پشت میز و بدون نیاز به تحرک و مراجعه فیزیکی را مقدور و رایج کرده است. در طول این ساعت‌های پرمشغله صندلی با در برگرفتن بدن و ایجاد امکان تحرک مناسب برای فرد نقشی کلیدی در کاهش یا افزایش خستگی و تنش‌های حاصل از کار روزانه دارد. صندلی خوب و راحت به مدد فرد می‌آید و صندلی نامناسب با وارد ساختن آسیب به بدن در طول زمان موجب فرسودگی و گاه بیماری شخص می‌شود. 

همین چند جمله کافی است تا اهمیت بهره‌گیری از صندلی استاندارد در فضاهای کاری روشن شود. حال پاسخ به این سؤال باقی می‌ماند که چه کسانی متولی این رسالت هستند که درصد بالاتری از افراد شاغل از این امکان اولیه بهره‌مند شوند. پاسخ چندان سخت نیست. همه عوامل درگیر در فرایند تولید تا عرضه که شامل عوامل قانون‌گذار، حامی و نظارت‌کننده نیز می‌شوند از یکسو مسئولند که صندلی باکیفیت و استاندارد را به قیمت مناسب در دسترس قرار دهند و از سوی دیگر این فرهنگ بایستی در توزیع‌کنندگان و فروشندگان کالا، کارفرمایان، طراحان داخلی و مصرف‌کنندگان نهایی توسعه یابد که با دقت و وسواس بیشتری نسبت به‌گزینش و انتخاب صندلی مناسب اقدام کنند.  

 

ادامه مطلب

خرید صندلی اداری Ergo Smart
ادامه مطلب
فضای اداری

تحلیل و بررسی خرید صندلی اداری Ergo Smart

وقتی برای اولین بار صندلی ارگو اسمارت را از
نزدیک می بینیم، به آن خیره می شویم و حتما دوست داریم یکبار هم که شده آن را امتحان
کنیم. بررسی ویژگی های این صندلی ساخت کشور کره، کمک زیادی به تصمیم گیری درباره
خریدمان خواهد کرد.

ادامه مطلب

خرید صندلی آموزشی روما
ادامه مطلب
فضای آموزشی و کتابخانه

تحلیل و بررسی خرید صندلی آموزشی روما TR325 داتیس

رعایت اصول ارگونومی در محیط های آموزشی، باعث پیشگیری از اختلالات اسکلتی-عضلانی می شود و جلوگیری از حوادث و کاهش یافتن خستگی و در نهایت پیش گیری از بروز بیماری ها را به دنبال دارد. عوامل زیادی وجود دارند که باعث تمرکز بیشتر و بهتر دانشجویان به درس و استاد می شوند مثل روشنایی، گرما، سرما، سر و صدا، وضعیت میز و صندلی آموزشی. رعایت این اصول و قواعد، تأثیر بسیار مهمی در حفظ سلامت جسمانی و ارتقای راندمان تحصیلی دانشجو دارد .

ادامه مطلب

به چالش کشیدن فرم استاندارد صندلی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

به چالش کشیدن فرم استاندارد صندلی توسط استودیو Toru

استودیو اسپانیایی Toru واقع در بارسلون ، به تازگی از دو طرح جدید خود در نمایشگاه هفته طراحی دبی ۲۰۱۶ رونمایی کرده است.این دو طرح دو صندلی به نامهای babu و clop هستند که در ساخت آنها از چرم محلی ایگوالادا که کیفیت بالایی دارد استفاده شده است. ایگوالادا شهرستانی در اسپانیا است که در استان بارسلون واقع شده‌است. استفاده از چرم محلی در ساخت این صندلی ها ، به نوعی اشاره ای تاریخی به فرهنگ مردم این شهرستان دارد.

ادامه مطلب

صندلی های چوبی خلاقانه
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

صندلی های چوبی خلاقانه

در این مقاله  قصد داریم به معرفی ۱۴ طرح خلاقانه صندلی بپردازیم. تمام این صندلی ها به کمک چوب پنبه طراحی و ساخته شده اند.

ادامه مطلب

صندلی های بادکنکی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

Seungjin Yang صندلی هائی را طراحی می کند که به شکل بادکنک هستند.

 Seungjin Yang  که در سئول کره جنوبی مستقر است، مجموعه ای از صندلی را طراحی نموده است که “سری بادی” نامیده است. او این صندلی ها را با رزین های اپوکسی پوشش داده است و به نحوی آماده نموده است که توان نشستن انسان روی آن را ایجاد کرده است. انگیزه ای که او از طراحی این محصول جدید ارائه می نماید ، نیاز به انتقال خاطرات کودکی به روند ساخت و تولید مبلمان می باشد. او برای اولین بار با دمیدن در بادکنک ها،  به اشکال و اندازه های مورد نیاز اینکار را شروع نمود و سپس آنها را به فرم صندلی مورد نظر در آورده است.

ادامه مطلب

صندلی تاب خورنده
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

Iwona Kosicka یک صندلی تاب خورنده را طراحی نموده است.

طراح لهستانی Iwona Kosicka، یک صندلی نوسانی (تاب خورنده )، طراحی نموده است که از چوب ساخته شده است ، و برای آویزان شدن از سقف ایجاد شده است.

ادامه مطلب

صندلی های زاویه دار دارای بافت چوبی
ادامه مطلب
طراحی صنعتی

صندلی های زاویه دار دارای بافت چوبی

Efasma که نام تجاری یکی شرکت انگلیسی مبلمان می باشد ، به تازگی اولین مجموعه خود را که توسط Bureau de Change طراحی شده است را عرضه کرد.

ادامه مطلب