قوانین دکوراسیون داخلی
ادامه مطلب
نشیمن و پذیرایی

از این قوانین کهنه در دکوراسیون داخلی پیروی نکنید.

در سال های اخیر طراحان جدیدی وارد به عرصه ی دکوراسیون های داخلی شده اند که ایده ها و روش های متفاوتی را عرضه می کنند. یکی از این ایده ها پیروی نکردن از قوانین کهنه دکوراسیون داخلی است. برخی از این قوانین کهنه بسیار دست و پا گیر بوده و مانع تحقق خلاقیت در دکوراسیون داخلی می شوند و طراحان امروزی ساختار شکن کرده و دیگر از این قوانین کهنه پیروی نمی کنند. ما در این مقاله چندین مورد از این ساختار شکنی ها را با شما در میان می گذاریم.

ادامه مطلب

اصول دکوراسیون بهتر خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دانستن این اصول برای دکوراسیون بهتر خانه به کارتان می‌آید (قسمت دوم)

طراحی دکوراسیون منزل مبحث پیچیده‌ای به نظر می‌رسد، با این حال بسیاری از ما علاقه داریم تا با یادگیری نکات آن، به طراحی بخشی از منزل خود بپردازیم.

این موضوع بیش از آنکه جنبه‌ای اقتصادی داشته باشد، نوعی سرگرمی جذاب محسوب می شود، چراکه در برخی اوقات می‌توان با اجرای اصولی ساده، آنچه در ذهن خود می‌پرورانیم که قادر به بازگو کردن آن نیستیم را به اجرا درآوریم. این موضوع سبب شد تا در دومین قسمت از این مبحث نکاتی پیرامون فضای منفی و شیوه‌های مختلف نورپردازی را به شما معرفی کنیم.

ادامه مطلب

طراحی نوردیک چیست
ادامه مطلب
معماری و دکوراسیون خانه

طراحی نوردیک چیست؟

برای آشنایی با طراحی نوردیک، در ابتدا باید با حوزه جغرافیایی که به این نام شناخته می شود آشنا شوید. nordic اشاره به بخشی جغرافیایی و فرهنگی در شمال اروپا و شمال آتلانتیک و کشورهای حوزه اسکاندیناوی دارد. 

این مجموعه کشورها شامل دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ، سوئد و همچنین شامل جزایری از قبیل گرینلند و فارو هستند و مردم کشورهای شمال اروپا عموماً اسکاندیناوی یا فنلاندی و برخی اقلیت‌های بومی منطقه هستند.

ادامه مطلب

اصول دکوراسیون خانه
ادامه مطلب
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

دانستن این اصول برای دکوراسیون بهتر خانه به کارتان می‌آید(قسمت اول)

تعداد اندکی از انسان‌ها با یک نگاه منحصر به فرد در طراحی و دکوراسیون متولد می‌شوند. بسیاری نیز با یادگیری مهارت‌های لازم، به خوبی از عهده طراحی و چیدمان فضاهای مختلف برمی‌آیند؛ هرچند این کار به زمان و تمرین زیادی نیاز دارد.

با این حال، اگر در طراحی دکوراسیون منازل هیچ سر رشته‌ای ندارید و به هر دلیل نمی‌توانید زمان کافی برای یادگیری اصول آن صرف کنید، مطالعه تکنیک‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، به شما در چیدمان اصولی فضای منزل کمک خواهد کرد. این قواعد و جزئیات به اندازه‌ای راحت هستند که هر کسی می‌تواند آنها را به اجرا درآورد.

ادامه مطلب