دکوراسیون جالب یک فروشگاه
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

دکوراسیون جالب یک فروشگاه کفش بچگانه!

در قلب بارسلونا، دکوراسیون داخلی فروشگاه لیتل شوز (Little Shoes) که به کفش کودکان اختصاص دارد، توسط گروهی از معماران “Nabito Architects” طراحی شد. لیتل شوز در طراحی داخلی با مربع های متداومی که تمام دیوارها، کف و سقف ها را فرا گرفته اند بیان شده است!

ادامه مطلب

books

دکوراسیون فروشگاه

دکوراسیون فروشگاه از نظر شما تا چه اندازه به طراحی دکوراسیون کافی شاپ یا منازل شباهت دارد؟ رفتن به فروشگاه‌‌ها سال هاست که به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. ما به فروشگاه می‌رویم، مایحتاج خود را می‌خریم و حسابی جیب خود را خالی می‌کنیم بدون آنکه تصور کنیم چیزی بیش از نیاز، ما را به خرید کردن در فروشگاه وا می‌دارد. حقیقت این است که دکوراسیون فروشگاه نه تنها برای زیباسازی بلکه به منظور فروش بیشتر به اجرا در می‌آید و در این میان، عوامل زیادی نظیر سن، جنس و تعداد مشتریان، میزان و نوع اجناس، مساحت فروشگاه و محل قرارگیری کالاها بر دکوراسیون فروشگاه تاثیر می‌گذارند. با این وصف، ظاهرا تفاوت‌‌های اساسی میان دکوراسیون فروشگاه با منازل و سایر اماکن تجاری وجود دارد.

ادامه مطلب

فروشگاه جدید لوئیس ویتون
ادامه مطلب
معماری معاصر

فروشگاه جدید لوئیس ویتون در پاریس، توسط معمار ورسای طراحی‌شده است

لوئیس ویتون از لوکس ترین برند های اروپایی است که از اواسط قرن هجدهم میلادی تاکنون جایگاهش را در بین طرفداران مد و به خصوص ثروتمندان حفظ کرده است. این برند  در خانه ی مد پاریس به شدت قوی ظاهر شد و توانست جایگاه ویژه ای را از آن خود کند. در ادامه به تاریخچه ی لوئی ویتون از زمان تاسیس تا فروشگاه جدیدش در قلب پاریس می پردازیم.

ادامه مطلب

دکوراسیون کلوین کلاین
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

 زرد مثل دکوراسیون کلوین کلاین

کلوین کلاین (Calvin Klein) که بانام سی کی CK نیز شناخته می‌شود، یک برند آمریکایی است که توسط طراح مد آمریکایی که اصالتاً اهل مجارستان است، کلوین ریچارد کلاین Calvin Klein، تأسیس شده است.

 شعبه‌ی مرکزی این برند در مرکز شهر منهتن شهر نیویورک قرار دارد. برند کلوین کلاین به دلیل طراحی‌های ساده و زیبا و مجللش محبوبیت زیادی دارد و علاوه بر پوشاک، نامش بر روی طیف وسیعی از ساعت‌ها، جواهرات و عطرها دیده می‌شود.

ادامه مطلب

سبک های طراحی فروشگاهها 5
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

سبک های طراحی فروشگاهها ۵- (NATURAL)

سبک های دکوراسیون فروشگاهها: (Concept stores)در این سری از مطالب نمونه هائی از پنج سبک رایج در طراحی فروشگاه را عرضه می کنیم و امیدواریم که بتوانیم کمکی به ارتقاء سطح طراحی فروشگاهها بنمائیم، گرچه که طی چند سال اخیر شاهد ایجاد فروشگاههائی با طراحی های فاخر بوده ایم، اما ارائه این مطالب نیز شاید کمکی به یاد آوری سبکهای اجرا شده در سایر نقاط جهان باشد.این سبک ها عبارتند از: َ             ARTY – BRIGHT – CHIC – EPURE – NATURAL در این مطلب تصاویری از فروشگاههای طراحی و اجرا شده با سبک   NATURAL  ارائه خواهیم نمود: 

ادامه مطلب

سبک های طراحی فروشگاهها 2
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

سبک های طراحی فروشگاهها ۲- (BRIGHT)

سبک های دکوراسیون فروشگاهها: (Concept stores)در این سری از مطالب نمونه هائی از پنج سبک رایج در طراحی فروشگاه را عرضه می کنیم و امیدواریم که بتوانیم کمکی به ارتقاء سطح طراحی فروشگاهها بنمائیم، گرچه که طی چند سال اخیر شاهد ایجاد فروشگاههائی با طراحی های فاخر بوده ایم، اما ارائه این مطالب نیز شاید کمکی به یاد آوری سبکهای اجرا شده در سایر نقاط جهان باشد.این سبک ها عبارتند از: َ             ARTY – BRIGHT – CHIC – EPURE – NATURALدر این مطلب تصاویری از فروشگاههای طراحی و اجرا شده با سبک     BRIGHT  ارائه خواهیم نمود: 

ادامه مطلب

فروشگاه ممتاز چند برندی پوشاک کودکان
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

UM Junior ،فروشگاه ممتاز چند برندی پوشاک کودکان به طراحی ASD Design،در مرکز خرید SANDS Cotai،ماکائو

فروشگاه ها در cotai ماکائو ، طیف وسیعی از محصولات لوکس و بدون مالیات را ، همگی در زیر یک سقف ارائه می دهند . طیفی از برندهای طراحان بزرگ ،در فروشگاه های زیبا ، از محصولاتی که در فضای رمانتیک و باشکوه فروشگاه های واقع در ventetian گرفته ، تا محصولاتی که در فضای خانوادگی مرکز خرید cotai ، در طول سال ارائه می شوند . فروشگاه ها ، در مرکز خرید cotai، دارای محیطی منحصر به فرد و دل پذیر هستند ، که از ویژگی های آن می توان به نور خورشید فراوان،سطوح شیب دار سنگی و وجود آبشار کم عرض سه طبقه ای اشاره کرد ، که آن را به مرکزی با کیفیت که باید تجربه اش کرد ، تبدیل کرده است .

ادامه مطلب

اولین طراحی داخلی “Jony ive” ،
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

“Jony ive” ، اولین طراحی داخلی خود از یک “apple store” اپل استور را در بروکسل به نمایش گذاشت.

هر چند که به خاطر حفظ مشابهت های عمومی این علامت تجاری برخی موارد ظاهری در طراحی ثابت نگهداشته شده اند و به همین علت ، مشابهت هائی با طرح های قبلی رویت می شود ، اما در طراحی داخلی فروشگاه ایو و همکارش “angela ahrends” تاکید بسیاری در حفظ و نمایش موارد طبیعی داشته اند.

ادامه مطلب

ویترین Penhaligon به طراحی Al-Jawad Pike در لندن
ادامه مطلب
فضای تجاری و فروش

ویترین Penhaligon به طراحی Al-Jawad Pike در لندن

یکی از ایده های اصلی برای طراحی این کار نشان دادن ماهیت عطر در ویترین فروشگاه بود.به نوعی طراح این کار می خواست محصول اصلی فروشگاه را از داخل فضا به بیرون آن بکشاند و آن را در معرض دید عموم قرار دهد.در طراحی این ویترین سعی شده است به جای ارائه ساده محصولات و عطرها ، محصولات این فروشگاه به شکلی جذاب نشان داده شوند تا نظر بازدید کنندگان و مشتریان را به خود جلب کنند .

ادامه مطلب

طراحی نمایشگاه Jaquar در ISH توسط Foley Designs در فرانکفورت آلمان
ادامه مطلب
نمایشگاه و غرفه سازی

طراحی نمایشگاه Jaquar در ISH توسط Foley Designs در فرانکفورت آلمان

ISH نمایشگاهی پیشرو در جهان است که تمام جنبه های راه حل های ساختمان های آینده گرا را پوشش می دهد.
طراح این پروژه گفت:زمانی که تیم ما در Foley Designs مسوولیت طراحی نمایشگاهی برای Jaquar (برند پیشرو محصولات حمام و سرویس بهداشتی در هند)را بر عهده گرفت برای طراحی غرفه در این مجموعه سعی بر منحصر به فرد ساختن آن داشت.

ادامه مطلب

12